Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Félős rettegő kutyára hogyan...

Félős rettegő kutyára hogyan tegyek nyakörvet?

Figyelt kérdés

Van egy 1 éve befogadott és 1.5 éves elmúlt keverék kutyusom. Nagyon félénk még most is, persze minket már megszokott, csak a nyakörvet nem tudjuk rátenni! Amíg kölyök volt, volt rajta, de leesett és nem raktuk rá rögtön, így elfelejtette. Eddig minden oltása megvolt, de most már el kéne vinni, de hogyan? Felvenni nem lehet, a nyakörvet már mindenféle trükkel próbáltuk rátenni. De kiszúrja azonnal, mit is akarunk és nem jön oda. Ha látja, hogy nincs nálunk bármit enged csinálni, de nem lehet becsapni. Annyit értem el, hogy már ha mellé letettem, nem rohant el, de semmi több.

Nem lehetne-e valami nyugtatót adni és akkor feltenni? Ha már rajta lenne látná, hogy nem egy nagy dolog az egész ügy. Másik kutyánkkal sose volt ilyen probléma, pedig ő is begogadott kutyus. Ezért nem adtam még nyugtatót állatnak, nem tudom melyiket lehetne, nem is vagyok ennek a híve, de már más nem jut az eszembe.

Hallottam, hogy van aki Szilveszterkor ad a kutyájának, hogy ne féljen annyira. Mi inkább szóval nyugtatgatjuk. Ezért légyszíves írjatok, ha a ti kutyátoknak adtatok már nyugtatót. Milyet és mi a hatása?

Előre is Mindenknek köszi, aki segít!!



2020. júl. 16. 17:23
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Hámot próbáltad már?

Lehet rossz élménye van a nyakörvvel.

2020. júl. 16. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Szilveszterkor, szállításkor, kozmetikakor mehet neki vagy direkt állat nyugtató, vagy emberi is p.: Xanax, Haloperidol,...


A nyakörvhöz meg simán fogd le! Vagy hámot rá!

2020. júl. 16. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
92%

Nem kell benyugtatózni!


"Annyit értem el, hogy már ha mellé letettem, nem rohant el, de semmi több."


Ez már egy nagyon jó kezdet. Legközelebb csináld ugyanezt, és ha nem megy el, adj neki jutalomfalatot és dícsérd meg. Ha tesz egy bármilyen kicsi lépést a nyakörv felé vagy akár csak ránéz, megint azonnal dícsérd meg és adj neki jutalomfalatot. Nem szabad kényszeríteni, mert attól még a rossz asszociáció megmarad. Azt kell elérni hogy jó dologra gondoljon a nyakörv láttán (ez most eleinte a jutifalat, később már majd a séta lesz).


Mindig amikor közelebb megy a földön lévő nyakörvhöz vagy érdeklődést tanúsít iránta akkor jutalomfalat és dícséret, simogatás. Ha nagyon nem akar arra menni, lerakhatsz 3-4 jutalomfalatot, kvázi a kutyától egy kis jutalomfalat-ösvényt a nyakörvig. Végén már a nyakörvbe magába is. Végig dícsérni, amikor egy picit tétovázik szóval bátorítani.


Ha ez már megy utána megfogod a nyakörvet. Ugyanez. Ahogy indul felé vagy érdeklődik, megszagolja, bökdösi az orrával, etc., jutalomfalat és dícséret. Ugyanúgy, addig kell csinálni amíg már teljesen nyugodt és nem megy el azért mert fogod a nyakörvet.


Ha ez megvan utána leülteted, és óvatosan megpróbálod feladni rá. Ha hagyja, gyorsan tedd fel és utána nagyon dícsérd meg. Ha nem hagyja, akkor egy picit fokozatosabban, először csak közelíteni vele (de nem érinteni hozzá), ha nem megy el, akkor jutifalat. Utána már lehet picit közelebb, így tovább.


A kutya fogja mutatni neked hogy mi az a tempó amit elbír. Ha olyasmit csinálsz vagy kérsz tőle amitől megijed és elmegy akkor eggyel visszább kell lépni és valami kevésbé "félelmeteset" próbálni. Attól függően hogy mi baja a kutyusnak a nyakörvvel lehet hogy 20 perc alatt de az is lehet hogy csak pár nap gyakorlás után fog menni, de nem baj, csak kitartóan, előbb utóbb (de inkább előbb) sikerülni fog.

2020. júl. 16. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Vegyel hamot.
2020. júl. 16. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

[link]


Ez bevált a 12-14 kg-os kutyámnak. Amikor hozzám került kb. 1.5 éves volt, szerintem nem volt tömblakásban. Be kellett szoktatni, először folyton ki akarta nyitni az ajtót (szétrágta, stb). Ezt adtuk neki széttörve tápban, este és másnap reggel, igy napközben egyedül lehetett hagyni. Mondanám ennek a nyugtató nyakörv változatát is, az még jobban bejött, olyan illata van mint a kinai balzsamnak, a sima nyakörvébe varrtam belülről, na az nagyon jót tett neki, sokkal nyugodtabb volt 1-2 hónapig hat, dehát pont nyakörv gondotok van... Ez gyógynövény tabletta, az én kutyámra hat, nyugodtabb, nem bedrogozva van. Esetleg lehet kombinálni a 3-as válaszban leírtakkal a tablettát, ha megeszi, pár óra múlva kezd hatni, de hatásosabb ha naponta 2-3-szor kap.


A nyakörvet meg tényleg jó lenne pozitiv élményhez kötnie a kutyusodnak.


Az enyémen folyton rajta van, a biléta a nyakában tartalmazza rávésve a nevét, telefonszámainkat, lakcímet, hátha elszökik vagy elveszik. Na, azt még élvezi is, hogy amikor mászkál, csilingel a nyakában ha hozzá koccanik a fém karikához a nyakörvön, no meg halljuk mikor oson be a szobába :) Hámmal szoktuk sétáltatni, a nyakörvre kötve a pórázt megbolondul, ha menne és a nyakát szorítja a nyakörv. Tehát nyakörv állandóan rajta, hám meg sétáltatáskor, ha meglátja a hámot tudja séta lesz, ugrál örömében, tehát tudja: pozitiv élmény lesz, örül ha hámot rárakjuk, már tudja mi jön utána...


Amúgy meg a jutalomfalatos idomitással meg sok sok türelemmel valószinűleg hagyni fogja...

2020. júl. 16. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
86%

Fogadd meg a hármas tanácsát vagy kezd el ugyanezzel a módszerrel, amit leírt hámhoz hozzászoktatni, hátha azt előbb fogadja el, lehet tényleg rossz élménye van a nyakörvvel.

Nyugtatót viszont semmi esetre se adj! Itt a neten, arctalanul írhat bárki bármit, kizárt hogy valamelyik válaszoló is gyógyszerész lenne, az meg nem az ő problémájuk, ha a kutyád rohamot kap a xanaxtól, mert névtelenül valaki leírta, hogy az nyugodtan adható! Sokszor még a patikában sem tudják megmondani, hogy melyik humán készítmény adható állatnak (mert amúgy van néhány), az ilyen fórumokon meg végképp nem, ilyen jellegű dologban nem szabad itt tanácsot kérni, mert lehet, hogy az ő kutyájának semmi baja nem lett tőle, de ki tudja mit tesz a tiéddel.

Másrészt meg a kutyáknak kapható nyugtatók, amit például szilveszterkor szoktak adni a kutyáknak azok nagy része nem megnyugtatja a kutyát, csak leszedálja, ugyanúgy tudatánál van, retteg, csak nem tud ellene tenni semmit, ami még sokkal ijesztőbb számára. Nyakörvhöz/hámhoz szoktatni pedig előbb-utóbb amúgy is muszáj lesz, nem élheti le az egész életét a kertben, ha stabilabb, magabiztosabb lesz, mint minden más kutyának, neki is szüksége lesz új ingerekre, új környezetre, amit csak sétával tudsz neki biztosítani.

2020. júl. 16. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
83%
Például erre nagyon jó megoldás lenne, ha ráformálnád, hogy tegye bele a fejét a nyakörvbe. Tehát nem te erőltetnéd rá mindenáron.
2020. júl. 16. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek :) Megpróbálom a juti falatos módszert :) hátha beválik :)
2020. júl. 16. 23:27

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!