Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen egy munkavonalas...

Milyen egy munkavonalas cocker spániel? Még a normálisnál is dilibb?

Figyelt kérdés

Angor cockerem van és nagyon energikus, képes kilómétereken keresztül szaglászni és futkorászni a mezőn. Ha megállok, akkor is rohangál 50 m - es körzetemben és miután hazaérünk még hozza a labdáját. Amikor biciklivel viszem mindig érzem, ahogy megvetően néznek az emberek, hogy kiskutyát miért így sétáltatom, de közben még nekem kell visszafognom őt.

Ezt betudtam annak, hogy ilyen fajta, de nemrég jöttem rá, hogy azok a spánielek, amiket a legtöbben tartanak, show vonalúak, neki is az a tipikus show vonalú keskeny feje van, a munkavonalas szélesebb fejével szemben.

Ha ilyen a show vonal energiája, akkor milyen a munkavonal, esetleg van, aki találkozott ilyennel?



2020. nov. 18. 19:23
 1/4 anonim ***** válasza:
2020. nov. 18. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
90%
Szerintem nem energiaszükségletben van a legfőbb különbség. Hanem mivel vadászkutyának lett tenyésztve, erősebb a vadászösztön (és a prey drive), és ebből fakadóan jobban motiválható.
2020. nov. 18. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
80%

Én ismerek több ilyen kutyát is, de mindegyikkel max napi 2 órát ha sétálnak, inkább csak 1-et és csak lustán szaglásznak, egyáltalán nem futkosnak, sőt. Bár lehet, hogy őket kiskoruktól így szoktatták.

Az enyémnek van udvara meg egy beagle-je, de napi 2x másfél órát megyek velük gyorstempóban vagy biciklivel futtatom őket, plusz kutyasuli heti 2x 4 óra.

2020. nov. 18. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
79%

Én ismerek munka vonalas cockereket, de nem a fejükben látom a legnagyobb különbséget, hanem, hogy sokkal rövidebb a szőrük, alig van a pocakjukon, lábukon pici zászló. Ők zsizsegősek és nagyon tanulékonyak, sokkal jobban motiváltak a közös munkára, mint a show vonal.

Szerintem a te kutyád kivétel, mert a show vonal, azért jóval nyugodtabb szokott lenni, mint amit leírtál.

2020. nov. 19. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!