Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Beagle és yorki együtt?

Beagle és yorki együtt?

Figyelt kérdés

Kb egyforma lehet a mozgásigényük, nincs túl nagy méretbeli különbség sem, mert a beagle is kicsi.

Szóval tarthatóak így együtt, közös séta stb? A a beagle igényel heti 1x egy nagyobb túrát? (a yorki helyette egy kozmetikát:D)

De amúgy jól kijönnének nem? Melyik legyen az idősebb? Vagy egyszerre hozzuk őket?


2020. nov. 20. 11:26
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
Bearki?
2020. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Yogle
2020. nov. 20. 11:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Ja és mindkettő fiú lesz.
2020. nov. 20. 11:28
 4/10 anonim ***** válasza:
21%
mindkettő kan akkor esélyes, hogy szívják egymás vérét majd
2020. nov. 20. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
88%
4-es, ha jól neveltek nem fogják egymás vérét szívni. Főleg ilyen birkalelkű kutyák.
2020. nov. 20. 11:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Az, hogy jól kijöjjenek egymással, elsősorban neveléstől függ. Ha jól vannak nevelve, ezek a fajták gond nélkül tarthatóak együtt, ivartalanítva.

Ha kölyköt szeretnétek, érdemes először csak az egyiket beszerezni és majd legalább 1 múlva a másodikat.

2020. nov. 20. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
37%

Mindenféleképpen legyen mind a kettő ivartalanítva, akkor nagyobb eséllyel jönnek ki. Én láttam ivartalanított kan yorkie-t és beagle-t együtt, jól elvoltak.


"nincs túl nagy méretbeli különbség sem"

Csak pont akkora, hogy a yorkie átfér a beagle alatt. A sztenderd szerint a yorkshire terrier 3 kg, nagyon maximum 4-5, de ők már tényleg vagy relatíve hatalmas egyedek, vagy túlsúlyosak. Ellenben a beagle a sztenderd szerint 18 kg körül mozog.

Nem nagy különbség a beagle, csak körülbelül 6x nagyobb a yorkie-nál.


Viszont érdemes a yorksire terrierre odafigyelni. A beagle egy jámbor falkakutya, ezért az esetek többségében jól kijön a többi kutyával, viszont a yorkie egy pimasz, magabiztos fajta, és jelentősen nagyobbnak látja magát a valóságnál. De, ha megfelelően szocializált a yorkie, akkor túl nagy gond nem lehet.


Ha mindenféleképp elsőre csak egy kutyát akartok akkor a beagle legyen az első. Ha őt játékból lebírkozza a yorkie nagy baja nem lesz, viszont ha a 3 kg-s terriert lebírkozza a 10-en kg beagle kölyök, abból születhetnek balesetek.

Ha együtt hozzátok el nem tudom, hogy mi lesz, ilyennel még nem volt tapasztalatom, sőt igazából ezekkel a fajtákkal sem, csak különböző méretű kutyákkal, és nálam a kistestű került a felnőtt nagy mellé. Azt tudom, hogy a kölykök tudnak hevesen játszani, és a yorkie, már kölyökként is jelentősen kisebb a beagle-nél.

2020. nov. 20. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%
A malim és a yorkim kijönnek, szerintem veletek is rendben lesz. Semleges helyen találkozzanak először (ha van rá lehetőség), illetve egymás előtt tréningezz velük. Esetleg egyik kezedből kap juti az egyik, másikból a másik. Én pl. játszani nem engedem őket, a nagy méretkülönbség miatt (a mali durván játszik), de nálad az is simán mehet.
2020. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
84%
Oh, és egyszerre ne hozz két kölyköt! Először az egyiknek legyen egy alap engedelmes tudása, utána jöhet a másik. Különben szívni fogsz, de durván.
2020. nov. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
84%

A beagle nem heti 1 nagyobb túrát igényel, hanem napi egyet.

A kérdés alapján nem sok tapasztalatod van a kutyanevelésben, tartásban, így semmiképp sem javasolnám, hogy egyszerre legyen két kutya. Inkább 2-3 év különbséggel.

2020. nov. 20. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!