Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Két csivava együtt?

Két csivava együtt?

Figyelt kérdés

8 hónapos csivava szukám van. Imádom. :) Nagyon fontos nekem.. bele se megyek inkább. :)

Most költöztünk. Eddig volt 1 kutya és 2 cica lakótársa. Most szörnyen magányosnak tűnik. Próbálok minél többet foglalkozni vele. Extra sétáltatás, extra játék, extra figyelem. De úgy érzem, hogy nem tudom pótolni neki a fajtársát, akivel nagyon jóban volt. Most a napi 8 órát amíg dolgozom teljesen egyedül tölti. Olykor szófogadatlan, "hisztis" stb. Pedig ez nem volt rá jellemző egyáltalán. Elgondolkodtam, hogy talán kellene neki egy pajti. Érdemes még egy kutyát venni? Kijönne két szuka? A korkülönbség nem túl sok vagy kevés lenne? Nem távolodna el tőlem? Tanácsokat várok



2017. dec. 19. 23:49
 1/5 anonim ***** válasza:
31%

Miből gondolod hogy magányos?

Mit takar a "foglalkozom vele?"

Ha szófogadatlan és hisztis, az inkább nevelési hiba.

Ha rombol a lakásban míg nem vagy otthon, és veszel mellé egy másikat akkor ketten fognak garázdálkodni. Meg vonítani.

Ez utóbbit nem fajtárssal, hanem gondos és következetes neveléssel, rengeteg fárasztással lehet elérni.

Ne vedd magadra, mivel nem ismerlek, de nagyon sok csivava gazdi csak odáig jut el, hogy milyen tüncimünci a kutyája. Holott ha kell, akkor igen, kutyaiskolába is kell vele járni, hiszen mégiscsak kutya.


A másik. Most költöztetek. Új hely, új lakás, új sétatér. Adj neki időt, míg megszokja az új környezetét.


A harmadik. 8 hónapos, tehát kamaszodik. Amit eddig a nevelésében nem vettél szigorúan, vagy elrontottál, azt kihasználja. A kis testű kutyák hamarabb érnek.

2017. dec. 20. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
75%
Már pedig valószíynűleg a magánnyal van gondja, hiszen eddig sohasem volt egyedül. Ha nem is volt vele gazdi, vagy másik ember, egy kutya, vagy macska mindíg volt mellette. A kutyák természetüknél fogva falkaállatok, az egyedüllét természetidegen számukra, ezért csak fokozatosan lehet magára hagyni. Ha eddig társasága volt, még ha "csak" állat is, de most hirtelen 8 órát egyedül van egy számára még idegen lakásban, akkor persze hogy rombol és hisztis.
2017. dec. 20. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:

Az nem garancia, hogy haverok lesznek. Egyszóval a második kutyát ne a tiédnek vedd, mert ha nem jönnek ki jól, akkor megy az utcára a kicsi? Vagy visszaviszed?

Ez nem egy használati, cserélhető holmi! Ez nem így működik! Ha nem lesznek jóban, akkor lehet, hogy szeparálni kell őket a következő 15 évre! De a kiskutyával ezt is vállalod!

A másik, hogy a tiéd is kölyök, kamasz. Akkor jöjjön a követlező kutya, ha az első már tökéletesen jólnevelt. Mindig, minden szituációban kontrollálható? Emberek, kutyák közt is? Behívható mindig, letiltható mindenről, nincsenek rossz viselkedései? Amíg az idősebb sem jólnevelt, a fiatal sem lesz az.

2017. dec. 20. 08:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Jártunk kutyaoviba, én vagyok a falkavezér. Behívható, letiltható bármiről bármikor, szófogadó stb stb. Legalábbis volt amíg el nem költöztünk. Egy másik kutyust amúgy is szerettem volna csak 1-2év múlva, mert tudom milyen kemény munka egy kölyök. Nem neki venném csak az ő boldogságáért hajlandó lennék hamarabbra tervezni ezt a dolgot, mint amúgy akartam ha ez megoldaná. Sokszor eléggé búskomor is. Kötve hinném, hogy ez nevelési probléma lenne. Minden nap 2 hosszú 1-2órás sétánk van és 2 rövidebb 20 perces. Ez nyáron még több. Odalent játszunk, kergetőzünk, felfedezünk, labdát vagy botot dobálok neki és visszahozza. A lakásban is szoktunk játszani plüssökkel, rágókákkal, mindenféle mütyűrrel meg birkózunk. És minden nap tanítom vagy gyakoroljuk a már eddig ismert parancsokat. Eddig: ul, fekszik, marad, pacsi, ugat, forog, hempereg, pitizz, helyedre, gyere ide, szlalom. Es legfokepp estenkent egy oriasi szeretetgetes, fel oraig dorgolozik en puszilgatom, simogatom megallas nelkul, tehat "szerelmeskedunk"... szoval szerintem ami tolem telik annyit foglalkozok vele, nem keveset...
2017. dec. 20. 18:50
 5/5 anonim ***** válasza:

Szerintem csak az új hely miatt viselkedik furcsán, a többit max te "beszéled be magadnak". Én azt mondom, hogy adj neki időt, hogy megszokja az új felállást.


Amúgy az mitől lenne jobb, ha odakerülne egy kiskutya, akit aztán állandóan nyüstölnöd kéne és az idősebbel még ennyit se tudnál foglalkozni, mint most?


Inkább járjatok kutyás társaságba, hogy séta alatt játsszon más kutyusokkal.

2017. dec. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!