Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyámat tényleg nem szabad...

A kutyámat tényleg nem szabad felhívni a kanapéra Vagy az ágyra?

Figyelt kérdés
olyat olvastam hogy a kutyánkat nem szabad felhívni mivel a kutya nem fogja tudni hogy hol a helye meg hogy ki a falka vezér. És így szabadon azt csinál amit akar. Csak én imádok vele aludni meg ha tévézek akkor Olyan jó mikor hozzám bújik a kanapén és közben tudom simogatni. Ezen változtatnom kéne?
2020. nov. 23. 09:44
 1/10 anonim ***** válasza:
73%
De fel szabad, a lényeg az, hogy magától ne ugorjon fel, ne érezze úgy hogy őneki oda szabad feljárása van. Ha te engeded meg neki hogy feljöjjön (és következésképp ha nincs megengedve, akkor nem megy fel), akkor semmi probléma.
2020. nov. 23. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
85%
Nálunk a kutya akkor megy fel, amikor akar. Ha nincs kedve, nem jön, ha igen, jön. Lényeg, hogy akkor menjen arrébb, amikor oda akarok ülni/feküdni.
2020. nov. 23. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
82%
Tanítsd meg a kutyádnak, csak engedéllyel mehet a kijelölt helyekre.
2020. nov. 23. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
82%
Nálunk inkább tisztasági okokból nem szokás ezt megengedni, meg azt azért nem akarjuk, hogy a kutya odaszokjon mellénk az ágyba, van neki saját jól kipárnázott, meleg fekvőhelye.
2020. nov. 23. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Ez így hülyeség. Hiába nem mehet fel az ágyra, ha nem tudod megnevelni, attól még lehet agresszív, kezelhetetlen, stb.

Ha pedig rendesen neveled, akkor is mindig kézben tartható lesz, ha felmehet az ágyra.

2020. nov. 23. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Ezt te döntöd el, a lényeg, hogy legyen egyértelmű számára, hogy mit és mikor szabad, és abban legyél következetes.

Nekem mentett kutyám van, felnőttként került hozzám, eleinte nagyon félős volt. A bizalma egyik első jele az volt, amikor feljött a lábamhoz suttyomban, amikor már aludtam, így rajtakapni sem tudtam, csak mikor felébredtem már ott volt. Engem nem zavar, ezért nem tiltottam le, viszont arra megneveltem, hogy amikor vendég jön, oda a vendég ül, olyankor nem mehet fel, és ha rászólok, hogy menjen le, akkor azonnal lemegy. Ha kölyökként került volna hozzám, akkor eleve úgy tanítom, hogy akkor mehet fel, amikor én hívom, egy kölyök nevelése más, mint egy mentett felnőtté.

2020. nov. 23. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
88%
Nalunk nincsenek ilyen korlatok, hogy hova mehet a kutya es hova nem ... felolem a szekreny tetejere is felmehetne (jot rohognek rajta) :)
2020. nov. 23. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
72%
Igazából ez tőled függ. Én imádom hogy közel van hozzám, az ágyamban alszik és a kanapén együtt fekszünk, szóval én engedem hogy akkor járjon fel, amikor akar, mert nemhogy nem zavar de szeretem is. Csak olyat ne csinálj, hogy egyszer tiltod egyszer nem, mert azzal csak összezavarod. Teljesen rajtad áll, semmi baj nincs vele ha fel van engedve a kutya az ágyba / kanapéra, sőt.
2020. nov. 23. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a válaszokat. Az én kutyám is olyan hogy ha picit elkezdem ütögetni a kanapét csak akkor jön fel. Csak azt hittem egyáltalán nem lehet meg engedni neki mármint a google szerint.

Ő kóbor kiskutya volt és be fogadtam. Azóta meg lett tanítva neki annyi minden, mint pl: védjen meg ha rám emelik a hangjukat,vagy kezüket..stb

És olyankor támad amíg nem szólok rá. A többiek viszont azt mondták hogy selejt kutyát csinálok belőle mert mindenkit támadni fog és veszélyes lesz. Pedig nagyon barátságos. Anyumra is egyből ugrál ha meglátja meg hanyat vágja magát hogy a hasát simogassa

2020. nov. 23. 14:14
 10/10 anonim ***** válasza:
72%
A te kanapéd és a te kutyád, te döntöd el, hogy szabad-e. Egyébként ha nem kényes a kanapé, akkor miért ne mehetne fel? Szerintem csak azért nincs értelme szabályokat hozni, hogy legyen szabály.
2020. nov. 23. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!