Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Az egyik kutyám nehezen...

Poni55 kérdése:

Az egyik kutyám nehezen fogadja el a másikat... Mi okozza a harapásokat?

Figyelt kérdés

A 7 éves amerikai staffordshire terrier szuka kutyám nagyon barátságos, nyalogat minket, ölelkezik velünk. Sétáltatáskor nem engedem oda másik kutyákhoz mivel nem tudom hogy agresszív vagy csak kíváncsi lenne. Szeptember végén lett az új beagle kan kiskutyánk, aki nagyon korán, 5 hetes korában került hozzánk (az hogy miért, nem ide tartozik).

A lényeg hogy amikor meghoztuk a kiskutyát semmi baj nem volt, a staffi kicsit félénk is volt, először megmorogta ha túl közel ment hozzá a kicsi, vagy ha a kutyaházba be akart a pici menni. Ez mostmár mind elmúlt, de... Az utóbbi kb. 1 hónapban volt 2 kisebb sérülése a kutyusnak a szuka miatt, de egyik sem volt túl nagy, és nem tekintettük agresszívnak a nagyobb kutyát. Semmi jel nem utalt arra hogy féltékeny vagy mérges lenne a kicsire.

Ma este történt, hogy kint játszottak az udvaron, nem látta senki hogy mi történt, csak annyit vették észre hogy eszeveszetten visít a kiskutya, és folyt az orrából a vér. Elvittük az állatorvoshoz aki megállapította, hogy ráharapott a másik kutya a kiskutya felső állkapcsánál és az orránál. Adott gyógyszert, stb...

Anyám azt mondta hogy ha még egy ilyen eset történik, a nagykutyát elviszi a háztól.

Szinte lelkitársam az a staffi, és nem tudom elképzelni az életem nélküle.


MIT TEGYEK, HOGY EZ NE TÖRTÉNJEN MEG? MI OKOZHATJA HOGY A NAGYOBB RÁHARAP A KICSIRE?



2020. nov. 23. 17:54
1 2
 11/15 A kérdező kommentje:

Semmiképpen nem akarok megválni egyiküktől sem!

Kérlek a további válaszok azt tartalmazzák, hogy milyen megoldások lehetnének amik segítenének nekem a jobb nevelésben! Köszönöm.

2020. nov. 23. 21:01
 12/15 anonim ***** válasza:
80%
Hány éves vagy? Már bocsi de ha gyerekként került hozzád a kutya és ahogy anyád mondja te nevelted akkor ott szúrhattál el valamit. Erre nincs megoldás. Tudatosítanod kell a kutyákban hogy ki parancsol. Ne hagyd őket felügyelet nélkül egyedül. És a kicsi ne menjen a nagy hazába amiatt jogosan morog
2020. nov. 23. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
88%
#11, pedig más megoldás nem nagyon van. Kölyköt sosem hagyunk felügyelet nélkül másik kutyával, pláne olyannal, akiről azt se tudod, milyen a viszonya más kutyákkal. Bár ez nekem nem igazán tiszta, hogy 7 év alatt ez hogy nem derült ki. Itt már a legelején gondok voltak, 5 hetesen még semmi keresnivalója nincs nálatok. Így neten keresztül senki nem fogja tudni megmondani, miért harapott az idősebb, de életveszélyben van a kölyköd és mégcsak nem is figyeltek rá. Mindenképp ajándékozd felelős gazdinak a kicsit, a naggyal pedig kezdj el foglalkozni. Nem is értem minek kellett másik kutya, ha a mostani is neveletlen, pláne 5 hetesen.
2020. nov. 24. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
88%
Ha a lelkitársad és tényleg szereted, fontos neked, akkor kezdj el foglalkozni vele.
2020. nov. 24. 07:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
88%

1. Nem hagyod felügyelet nélkül a kutyákat soha, mert tetszik vagy sem egy amstaff kutyázhat.

2. Elmentek kutyaiskolába. Mindkettővel.

3. Legközelebb egy neveletlen és full szocializálatlan kutya mellé, ne vigyél egy kölyköt.

2020. nov. 24. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!