Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tanítsam meg az 5 hónapos...

Hogy tanítsam meg az 5 hónapos kutyámat szépen sétálni?

Figyelt kérdés
Próbálkoztam már szinte minden technikával. Megálltam ha húzott, visszahívtam magamhoz. Volt, hogy meg is fordultam és elindultam a másik irányba. Semmi nem működik továbbra is húz. Pedig türelmes vagyok vele, hagyom, hogy szaglásszon, nem rángatom, csak ha már tényleg nagyon sokat kell rá várni vagy pedig sártengerbe akar berángatni.

2020. nov. 25. 10:33
 1/8 anonim ***** válasza:
78%

Az annyira nem jó, hogy türelmesen hagyod, hogy húzzon téged és arra menjen szaglászni, amerre akar.

Ha bevezeted, hogy laza pórázon melletted kell sétálnia, egyszerűen ne engedd, hogy bármi mást csináljon. Tiltsd le arról, ha el akar menni mellőled, ha szaglászni akar és érd el, hogy nyugodtan maradjon melletted.


Nyilván ha nem tudsz rá hatni és nincs kontrollod itt, kezdjetek el kutyaiskolába járni.

2020. nov. 25. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%

Következetesen mindig fordulj vissza. Érdemes egy kiképzőt hívni, hogyha ilyen alap dolgok nem mennek. Mondanám, hogy használj fojtót, de hozzáértés nélkül többet ártasz, mint használsz vele.


Röviden: ha húz, akkor fogod, megfordulsz a másik irányba. Fontos, hogy ne húzd, hanem rántsd, legalább olyan erővel, ahogy téged is elkezdett húzni. Ha szépen sétál, akkor szóban dícsérd. A szaglászást használd jutalomként, akkor mehet, hogyha nem húzva megy oda.

2020. nov. 25. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
45%

Mi a visszafordulast 8 honapig tanultuk. Kamaszkoru vasarolt nagytestu kutyaval. Egyedul en tanitottam. (Az oktato atvert es ellenemforditotta a kutyat. Igy kirugtuk.45 ezer forintunkat vitte el. Igy nem megyunk oktatohoz,kosz.)


A visszafordulasnal,amikor epp laza a poraz,dicserj ra szoval es vagy jutfalattal.( Hussal ne ocska kutyakeksszel!) Ezt erdemes csinalni naponta akar 10 percen at akar orakon at. Egy ido utan tudni fogja a kutya. Meg ,ha makacs is.


Legyen kitartasod,turelmed. Meg hatizmod.

Kutyaiskolaban nem tanitjak. Ott nem az utcan uj zavaro korulmenyek kozt vagytok,hanem nyugodt terepen. Eletszerutlen.

2020. nov. 25. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
88%

Porazfegyelem megtanitasa is mas es a figyeljen rad a kutya megtanitasa is mas ... a visszahivas megint csak egy uj tortenet.


Porazfegyelem a tiltason keresztul erheto el.

Figyelem megtanitasa kezbol etetessel tortenik.

Visszahivas ... jutalomfalat es vezetoszar kombo.

2020. nov. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%
Kutyaiskolaba nem azert kell menni mert a kutyanak szuksege van ra ... a gazdiknak van kitalalva, hogy megtanuljak kezelni a kutyaikat.
2020. nov. 25. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen mindenkinek a segítséget!
2020. nov. 26. 15:16
 7/8 anonim ***** válasza:
100%

Szia! Ha van esetleg instád (írj pü-t), szívesen küldök 1-2 videót, hogy hogy tanítottam meg neki azt, hogy akár egy utcányi, kerítés mögött csaholó kutya mellett se vegye le róla a szemét 4 hónaposan. :)

Egyébként milyen fajta a kutyus? A fajtajelleg is sokat számít! Egy husky-t pl. nehezebb megnevelni, mivel a húzásra lett alapból szelektálva.

2020. nov. 26. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
rólam a szemét* természetesen :D
2020. nov. 26. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!