Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szedhetem ki a rövid...

Hogyan szedhetem ki a rövid (büdös) kutyaszőrt a kanapéból?

Figyelt kérdés

Vásároltunk egy ingatlant, a bútorzattal együtt. Örültünk neki, mert egy 350 ezres, fél éves kanapéról van szó, viszont iszonyú büdös! :D (a megtekintésekor ez nem tűnt fel nekünk, nem ültünk akkor a kanapéra, a kutyát viszont láttuk, nem volt még tapasztalatunk ezzel kapcsolatban)). A kutyának extrém rövid (kb. 1 mm) és iszonyú büdös (volt) a szőre. Átvételkor azonnal megcsapott minket a szag (ami érdekes módon, a megtekintéskor nem ért minket egyáltalán), a teljes lakásban ott volt. Vagy százszor kitakarítottuk azóta a lakást, rengeteg szőrt felszedtünk minden sarokból gyakorlatilag (a takarítás után az egyik sarokban megéreztem azt a "kutya szagot", az egyik kábelelvezető mögött ott volt egy pár kutyaszőr (tényleg, vagy 7-9 db. elvétve :D ), amit felszívtunk porszívóval és azóta eltűnt (és ez feltette a kérdést számunkra, hogy akár 7-9 db. ilyen kis kutyaszőr ilyen erős bűzzel rendelkezik? )


A szőnyeg az menthetetlen volt, magán az ágyon is rengeteg volt és az is büdös volt. Azt viszont sikerült kiporszívózni + béreltünk egy Karcher nedves porszívót is és átmostuk 5X mind az ágymatracokat, mind a kanapét is. A matracból kijött minden, remek lett az illata is, mintha új lenne. A kanapé helyzete javult egy fokkal (ezt beszórtuk szódával, majd ecetes vízzel, ezután 5X átmostuk a nedves porszívóval, de a szag maradt (ugyanaz a szag van, mint ami volt a helyiségekben, tehát nem vizelet szagról beszélünk). Egy kicsit csalódottak vagyunk, mert már nem nagyon van ötletünk, hogy mi okozhatja a szagot. Ekkor IKEA-ban vettem egy ilyen ruhatisztító hengert, végigmentem kétszer a kanapé egyik részén és feltűnt, hogy egy csomó apró kutyaszőr volt rajta! Végigmentem egy ilyen hengerrel (40 letépőt tartalmazott) az egész kanapén, egy csomó szőrt felszedett, de még mindig érződik ez a kutyaszag.


A tervem az, hogy veszek még vagy 10 ilyen hengert és az elkövetkezendő napokban, elhasználom mind a 10 hengert a kanapéra és addig görgetem végig rajta, míg fel nem szedi az összes szőrt. :D Ez viszont nem egy egyszerű megoldás, így érdeklődnék, hogy van-e közületek bárki, akinek a kutyája hasonlóan nagyon apró és erős szőrrel rendelkezik, azok mit javasolnak az ilyen szőr felszedéséhez?


Disclaimer: feltételezem, hogy a tulajdonos nem volt higiénikus a kutyáját illetően, ezt már nem tudjuk kontrollálni, a helyzet adott és annak érdekében, hogy használható legyen az amúgy teljesen jó, fél éves kanapé, meg kell oldani ezt a problémát.


Tudtok valamilyen hatékony, működő ötletet javasolni?


Köszi!



#kanapé kutyaszőr
2020. nov. 25. 14:43
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Get off! Nevu szagtalanito es folt tisztito spray, nagyon jo.


Kolyok kutyam erkezeskor vettem, nyilvam valo mig nem lett szobatiszta rapisilt erre arra. Ez a szagot eltuntette.


De teny en mindig friss balesetre fujtam max par orasra.


Esetleg ennek meg adhatsz egy eselyt. De mondjuk en is reg kidobtam volna. Szerintrm nem veletlenul hagytak ott azt a kanapet....


Szerinted normalis ember nem vinne magaval egy fel eves 350 ezres kanapet? :D valami oka van hogy ott hagytak.. Lehet tudtak hogy budos..

2020. nov. 25. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 Miss Endzsi ***** válasza:
77%
Ők is tudják, hogy büdös, valamivel semlegesítették a szagokat, míg megnéztétek a lakást.
2020. nov. 25. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
Sikerült kiszedni a szagot?
2021. márc. 4. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 A kérdező kommentje:
Sziasztok! Nem sikerült, vagy 5X végigmentem vele Karcher-rel, vagy 3 boholymentesítő rolót használtam el, minden forgatással csak kutyaszőr és kutyaszőr jött ki a kanapéból - brutális! Ez egy jó lecke volt, hogy használt kanapé/matracot, szőnyeget sosem szabad venni, ahol kisállat volt, valamint kisállatosnak albérletet sem szabad kiadni (hacsak nem sajnálod a kanapédat :D ).
2021. máj. 19. 20:53
 15/15 anonim ***** válasza:
65%
Nem véletlen, hogy sok helyen nem fogadnak sem állatot, sem gyereket
2021. máj. 19. 21:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!