Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ajándékozta már el valamelyiko...

Ajándékozta már el valamelyikotok a kutyáját?

Figyelt kérdés

2020. nov. 25. 19:04
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
48%
Engem is lepontozhattok, de teljesen egyetértek a 7-essel. A kutya családtag és nem egy tárgy, nem lehet csak úgy elfobni, ha nem tökéletes. Hanem szorgalmasan tanítani kell hogy az legyen. Elég gyenge indok hogy “nem illettünk össze”. Amúgy meg nézz utána a fajtának mielőtt megveszed, hiszen egy xy kutyával nem lehet majd olyan jól agilityzni mint a másikkal, az egyik tanulékonyabb, a másik nem. De ezek a gazdik lusták hogy tanítsák a kutyájukat.
2020. nov. 25. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
92%
2020. nov. 25. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim válasza:
47%

Nem lenne szívem soha elajándékozni, akárhogy is szenvedek a nevelésével, mert ha egy dologról leszoktatom kitalál valami újabb hülyeséget😅 de látom a szemében hogy szeret és természetesen én is szeretem őt

Nem fogom megérteni azokat akik csak azért ajándékozzák el a kutyust mert nem olyan mint amit vártak

Lehet a gyerek sem fog úgy viselkedni ahogy vártad

2020. nov. 25. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
62%
3-as vagyok: A “nem passzol a személyiségünk”-et úgy értem, hogy nincs egyszerűen nincs kapacitások eleget foglalkozni vele. Hiperaktív és milliós károkat csinál. Egy ismerősöm idehozta, én pedig hiába elleneztem itthagyta. Most mi mást tudnék kezdeni vele?
2020. nov. 25. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
86%
Én is mondok egy ilyen nem passzolt a személyiségünk dolgot. Miután meghalt a keverék kistestű kutyusom három évvel ezelőtt, kaptam a szüleimtől egy Labradort. Furcsa volt eleinte, hogy nem volt olyan nyugodt mint a kistestűm kiskorában. Már kölyökkorában több zűrt csinált mint a keverék egész életében. Csalódott, sokszor mérges voltam hogy miket rágott/tépett szét. De legfőképp az zavart hogy nem hallgatott rám (csak ha kajáról volt szó). Semmiképpen sem szerettem volna elajándékozni. Én egy kihívásnak fogtam fel az elején. Kutyasuliba jártunk, ott mindent megtanítottak nekem/nekünk. És most itt van mellettem egy jól nevelt labi, aki egy kész energia bomba.
2020. nov. 25. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:
68%
Nem tudnek soha tobbet elaludni annyira bantana a lelkiismeret, tehat a valaszom hatarozott nem. Nem ajandekoztam meg el soha es valoszinu nem is fogom a kutyamat.
2020. nov. 25. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
67%
En nem. A kutyamat tobb gazdi visszavitte a tenyesztonek,mert nem tudtak felfogni,h a kutyanak rendszeres mozgasra van szuksege szabadon a termeszetben,kulonben rombol meg fogynak a berendezesi targyak 😁😂 En vagyok kb a 3. gazdija. Viszont az elso,aki futni jar vele. A tenyesztotol direkt felig felnott kutyat kertem,aki teljesiti az altalam leirt szemelyiseg jellemzoket. :)
2020. nov. 25. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
65%
Nem, és nagyon remélem hogy soha nem is fogok. Eddig 2 kutyám volt, az első egy 3 éves mentett pit-amstaff mix volt, a mostani egy 4 hónapos ugyanonnan mentett staff. Mivel a legelső kutyám már felnőtt korában került hozzánk, ráadásul iszonyat engedelmes volt, igazi kisangyal, így fogalmam nem volt hogy milyen lesz egy kölyökkel. Soha nem akartam kölyköt, nagyon jól megvagyok a felnőtt kutyákkal, de úgy alakult hogy 2 és fél hónapos kutyát hoztam el a fajtamentőktől, mert az összes felnőttel volt valami gubanc amiért nem jöhettek hozzánk, így maradtak a kölykök. Nem mondom hogy megbántam, mert imádom, sokkal kevesebb baj van vele mint amire számítottam, az átlaghoz képest nagyon jó kutya, de azért nem könnyű vele. Ha tudtam volna, hogy egy kölyök ennyivel több foglalkozást igényel mint egy felnőtt, akkor mindenképp tovább keresgéltem volna egy felnőtt kutya után. Elajándékozni, visszavinni soha nem fogom, ő az én felelősségem és nagyon szeretem, vele tervezem a közeljövőmet. Kihívás, de megéri.
2020. nov. 26. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
89%

Nekem az első kutyám egy baromi nyugodt, kiegyensúlyozott csendes és visszafogott kutya volt. Napi 1x mentünk sétálni 3 órát és a nap többi részében aludt, nézelődött, labdázni is csak azért labdázott szerintem, mert azt hitte ezzel engem tesz boldoggá. Amikor meghalt, eldöntöttem, hogy nekem bizony nem kell kutya.


Aztán az élet közbeszólt és amikor falun jártam, találtam az árokparton egy kuporgó kiskutyát átázva. Beraktam a kocsiba, az orvos szerint 4 hetes lehetett. Megtartottam. És elszabadult a pokol. Sikerült kifognom egy pörgős energiabombát, egy olyan németjuhászt (törzskönyv hiányában németjuhász jellegűt), aki folyamatosan a seggemben van, ha nem volt feladata, akkor talált magának, pár hónaposan leamortizálta a kertet.


Túlvoltam miatta pár agyvérzésen, néha inkább felakasztottam volna magam, mert olyan szinten makacs és akaratos volt, hogy azt hittem sosem lesz belőle kutya.

Mondhatjuk, hogy "nem passzolt a személyiségünk". De miközben én átformáltam őt, ő is átformált engem.


Most 9 éves, de a mai napig minden reggel elmegyünk futni, esténként séta, hétvégente jön velünk kirándulni, nyáron úszni, nyaralni.


Kaptam egy tökéletes kutyát, aki a mai napig 2 perc alatt tanul meg új dolgokat, járunk már csak hobbi szinten őrző-védőzni, vihetem bárhova, mert 100%-ig megbízom benne, mindig elsőre megcsinál mindent, behívható bármilyen körülmények között.


Most azt mondom, hogy ha legközelebb kutyát választok, akkor ugyanilyen habitusút szeretnék, mert már ez passzol a személyiségemhez és nem bántam meg, hogy anno a nehezebb időszakban nem ajándékoztam el.

2020. nov. 26. 09:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
61%
Nincs olyan, hogy nem passzol a személyiségetek. Annyi az egész, hogy b*szol vele foglalkozni. Merthogy egyik nyugodtabb, a másik mozgékonyabb. Az a baj, hogy amíg valaki nem társként hoz kutyát, hanem mert tetszik a fajtája, vagy az a divat, vagy valamilyen célra veszi (pl. házőrzés), az a büdös életben nem fogja megtanulni hogy ő olyan mint egy gyerek, akit viszont nevelni és formálni kell. Nem kézhez kapsz egy kész kutyát, aki majd azt fogja csinálni, amit épp te akarsz.
2020. nov. 26. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!