Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nem szokványos trükköke...

Milyen nem szokványos trükköket tudnak a kutyáitok?

Figyelt kérdés

Itt nem az alapokra gondolok (ül, pacsi, marad,...), hanem az öszetettebb trükökre mint pl. 3 lábon sétálás.

Nagyon sok parancsot tud már a kutyám és kezdek kifogyni az ötletekből :).

Röviden le írnátok, hogyan tanítottátok meg az ebeteket?



2020. nov. 25. 20:51
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
88%

Nem tudom mennyire számít szokványosnak, de a play dead trükköt tudja (nem tudom magyarul egy szóval leírni, pisztolyt csinálsz a kezedből és "lelövöd" a kutyát, ő meg eldől). Sokkal nehezebbnek tűnik mint amilyen, pár nap alatt megtanulta és könnyen megértette, mit szeretnék tőle.

A másik ami szerintem megint nem egy nagyon ritka dolog, de kézjelekre végzi a feladatot és nem szóra, mert nem szeretek beszélni és így hang nélkül is tudja, mit szeretnék tőle. Ül, fekszik, gyere, stb mind kézjelre megy.

2020. nov. 26. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
85%

Tudja a családtagok nevét. Tágabb családét is, kb. 10-12 emberét. Ha ülünk a szobában, és azt mondom a kutyának pl. hogy hol a Jóska? akkor odamegy és leül elé. Ezt annak ellenére megtanulta, hogy nem egy trükktanulós típus (kuvasz), de szereti nagyon a családtagokat, szerintem ez hajtotta.

Illetve tud a kertben az ösvényeken közlekedni, nem lép bele az ágyásokba (csak nagyon ritkán, az pl. előfordult, hogy a "helyi erők" elkezdték a kaput rugdosni, és akkor úgy rohant a kapura, hogy nem nézte a krumplit meg a paradicsomot).

2020. nov. 26. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
81%
Kifuzi a cipofuzomet, leveszi a zoknimat, kinyitja a kennelajtot-bemegy-bezarja maga utan, labdan egyensulyoz.😊
2020. nov. 26. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
100%

Feltolat a falra, jobb és bal lábamhoz és elém igazodik, amit kérek, odahoz, a jobb hátsó lábát felemeli(ha tárgy mellé küldöm, olyan, mintha lepisilné)


Az ül-fekszik-áll is tud ám jó nehéz lenni, az egyik kutyámnak úgy tanítottam, hogy a hátsó lábai vannak "fixálva" és úgy csinálja mindezt, a másiknak még folyamatban van, de neki az első láb fixálás a cél.

kb így: https://www.youtube.com/watch?v=eM1Jm5DbzKQ

2020. nov. 26. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!