Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van egy 4,8 hónapos szuka...

Van egy 4,8 hónapos szuka német juhászom és szokom fel-le futtatni lépcsőn (nem szokványos kicsit meredek), hogy lemozgassam na meg még ez előtt labdázás nap folyamán séták! Lehet tőle valami baja?

Figyelt kérdés
valaki azt mondta nekem ,hogy ettől sérve lehet a kutyától sok lépcsőzéstől . de más helyen azt hallottam hogy erősíti a kutyát ez a fajta mozgás . ( vagy lehet hogy még fiatal és ezért nem szabad lépcsőztetnem ) Szakértők válaszára várok! Köszönöm szépen!
2013. jún. 15. 21:36
 1/5 anonim ***** válasza:
ne haragudj, lehet csak én vagyok túl fáradt, de most mennyi idős a kutyád? Amennyiben 1 év alatti, túl korai a lépcsőztetés.
2013. jún. 15. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Szilvi & Argos ***** válasza:

Hogy jött ez a 4,8 hónap?? :D

De igen, 1 év alatti kutyának ez túl sok, ízületi és gerinc bántalmai lehetnek tőle

2013. jún. 15. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 mokkagyerek.blogspot ***** válasza:
Egy fejlődésben lévő kutya minél kevesebbet lépcsőzzön, főleg nem meredek lépcsőkön. Ha le akarod fárasztani, ajánlom a flirt pole-t, azt hiszem gyárilag a zoofaston lehet kapni kutya horgászbot néven, de te is csinálhatsz(itt sem szabad ugráltatni a kutyát, a saját szintjén kell húzni). De fogsz egy fűzfavesszőt s azt is kergetheti... Meg több futkorászás, akár szabadon, úszás (ha nem fertőzött nálatok a víz), játék más kutyákkal. De ezeket csak reggel vagy késő du- inkább este ilyen melegben.
2013. jún. 15. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
rendben köszönöm . többet nem lépcsőztetem direkt , de magától is le fel futkároz néha ez ellen nem tehetek semmit
2013. jún. 15. 22:25
 5/5 zsuzsabazsa ***** válasza:
Sem lépcsőztetni sem akadályt ugrattatni nem szabad ebben a korban.
2013. jún. 15. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!