Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mi okozza ezt a maradandó...

Mi okozza ezt a maradandó fülgyulladást?

Figyelt kérdés

Sziasztok,

A kutyámmal már lassan egy másfél éve közdünk a fülgyulladás ellen de nem nagyon akar elmúlni. Ez idő alatt már kapott atkaölöt,gombaölöt és baktériumölöt de egyik sem vált bá. Fület persze ekkoribban rendszeren mostam. Utoljára a dokinál oktoberben voltunk és belenéztek a fülébe de azt mondták hogy dobhártya épp és nincs olyan nagy felületen gond. Tehát nem mondták nagyon vészesnek még is nagyon makacs. A kutyámon a tünetek a fejrázása és a fülek érintésérekor megdönti a fejét.


Tudom hogy itt nem kapom meg a választ de már nem egy orvos látta és még mindig ebben szenved. Talán még az allergia okozhatja amiről tudom hogy a csirke allergia elég gyakori de olyan táppal már rég nem etetem.


Válaszaitokat előre is köszönöm!



2020. nov. 25. 23:36
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
Folyamatosan viszket, fáj. Mivel nem látja az összefüggést a vakarás és a gyulladás súlyosbodása között, ezért vakarja a fülét és rázza a fejét. A rázástól keletkezhet vérömleny, amitől 2x akkorára dagad. Amitől mégjobban fáj.
2020. nov. 27. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:

[link]

Jogod van kérni labort. Persze, ára van .

2020. nov. 27. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Ha jogom van kérni akkor mindenképpen kérni fogom. Azt hittem ez is olyan dolog hogy csak az állatorvos döntheti el.


Egyébként az állatorvos valami olyasmiről beszélt hogy ha legközelebb vissza viszem és nem javult akkor valami belefog rakni/csepegtetni a fülébe ami 30 napig ott lesz. Nem emlékszem pontosan de valami ilyesmifélét mondott

2020. nov. 27. 13:38
 14/20 anonim ***** válasza:

Milyen orvoshoz jársz, merre felé laksz?

Vannak kimondottan fülhöz értő orvosok is.

Az én példám, BP.:

Kutya fejrázás, vakarás. Elfogadottan jó orvos-Fülbe belenéz-csodálkozik, milyen fura feketeség van a fülben. Szteroid szuri, pucolás-egy hét múlva vissza. Fülbe belenéz-csodálkozik, jéé, megint azok a fura fekete micsodák, mintha föld lenne a fülben. Szteroid, fülcsepp, egy hét múlva vissza.Hát ő valami kinövést lát a dobhártyán, menjek füldokihoz. Az ütő megállt bennem, hogy daganat van a kutya füliben.Plusz szegénynek már vér is volt a pálcán a sok piszkálástól.

Füldoki vett mintát a fülből , a daganatszerűségből. 10 nap után eredmény: Nincs daganat, nincs baktérium, simán nagy mennyiségű Malassezia gomba éldegél a kutya fülében.

Mai napig szidom magamat, hogy már a második fülpiszkálás után nem kértem labort, amit megtehetett volna az első doki is.

A te döntésed, hogy csinálod, amit az orvosod mond, vagy lépsz.

Eredményes kezelést kívánok, mert tudom nem két hét általában a makacs fülbajok kezelése. Sőt, van, amelyik visszatérő, csak akkor már tudja az ember, mivel is áll szemben.

2020. nov. 27. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 A kérdező kommentje:

Köszi a jó kivánságot :)

Budapest-től lehető legmesszebb lakom (BAZ megye, szlovák határ mellet).

Egy olyan hosszu utat nem birna ki és nem lehetséges oda elvinnem.

Nézelődtem és kifejezetten füldoki nincs sehol a közelben szoval ha mégegyszer vissza megyünk oda akkor kérek labor vizsgálatot akár mennyibe is kerüljön.

2020. nov. 27. 23:55
 16/20 A kérdező kommentje:

Egyébként a fülgyulladás csak külső hallójárotbol tud megindulni? Illetve mi van akkor ha a dobhártya lyukas?


Már azóta megvolt a doki és szerencsére egyik dobhártyája sem lyukas szimplán csak kérdezem mert eleve akkor nem is lehetne vele mit kezdeni ha lyukas mert a fülcseppeket perforált dobhártya mellé nem szabad alkalmazni.

2020. dec. 19. 19:17
 17/20 anonim ***** válasza:
És mit állapított meg újfent az orvos?
2020. dec. 20. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

Belenézett és adott fülcseppet rá. Pár nap mulva kontroll.

Ha nem javul akkor lesz mintavétel. Viszont gyanus hogy allergia.

2020. dec. 20. 18:58
 19/20 A kérdező kommentje:
Elvileg nem annyira súlyos de amikor hozzáérek a füléhez akkor nagyon forditja a fejét. Nemtudom hogy a nem annyira súlyos fülgyulladas is ennyire fájhat.
2020. dec. 20. 18:59
 20/20 A kérdező kommentje:

Ha a dobhártya épp akkor nem lehet belső vagy középfülgyulladása?


Illetve az orvos honnan tudja megmondani hogy a gyulladás a közép vagy a belső fülben van?

2020. dec. 21. 22:49
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!