Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van olyan hogy gyógyíthatatlan...

Van olyan hogy gyógyíthatatlan fülgyulladás?

Figyelt kérdés

A kutyámnak be van gyulladva a füle és elvittük dokihoz aki adott rá cseppet. Azt mondta ha pár hét alatt nem javul akkor hívjuk fel. Nem javult ezért felhívtuk. Azt mondta hogy elképzelhető hogy ebből sosem fog kigyógyulni de élhet teljes normális életet mert lehet látni rajta hogy boldog és teli van kedvvel. Megemlítette még azt is hogy van egy másik hasonló kutya akinek ennyire nem akar gyógyulni a füle.

A tünetek viszont még vannak mint pl.: fejrázás, fülek érzékenysége és néha meleg a füle. Ezeken kívül más tünet nincsen.

Nekem először hülyeségnek tűnt de aztán ráhagytam mert ő ezzel foglalkozik csak jobban tudja mint én.


De attól itt rá kérdek hogy egyáltalán van-e ilyen és van-e erről valakinek valamilyen tapasztalata.

Válaszokat előre is köszönöm!



2020. jún. 3. 22:45
1 2 3
 1/29 anonim ***** válasza:
89%
Allergias fulgyulladas eseten nem szokott gyogyulni, illetve visszater. Egy teljes allergiavizsgalatot kellene csinaltatni. Az en kutyusom is nagyon allergias, o pruszkol is es kohog, neki is ugyanez a fulgyulladas volt a problemaja. Honapokig kezeltuk es nem mult, ez volt az oka.
2020. jún. 3. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/29 anonim ***** válasza:
92%

Nem, ez hülyeség. Hogy és mivel csepegtettétek?

Mert úgy kell, hogy előtte sima fültisztítófolyadékkal kell kimosni, majd utana jöhet a gyógyszeres csepp, 1-1 ml a fülekbe. Ezt napi 2-3x amíg el nem fogy a gyógyszeres csepp. Ha ezt így csináljátok és mégsem múlik el, akkor mintát kell venni a fülből, azt elküldik a laborba, ahol megmondják, hogy pontosan milyen gyógyszer kell. De ez elég ritkán szükséges.

2020. jún. 3. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/29 anonim ***** válasza:
100%

Ez így nem igaz. A cseppektől el kellene múlnia legalább egy időre. Annyiban igaz, hogy gyógyíthatatlan, hogy az arra hajlamos állatoknál rendszeresen visszatérhet, de az hogy állandóan fennáll nem normális.

Vagy a csepp nem hatékony vagy valami más eredetű a gyulladás és másik gyógyszerrel kellene kezelni.

2020. jún. 3. 23:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/29 anonim ***** válasza:
75%

Van már olyan orvos, nem is egy, amelyik a fülbetegségek kezelésére specializált.

De még a legegyszerűbb rendelőben is, ha nem javul a fül az első ajánlott kezeléstől, akkor a fülből mintavétel és labor, ahol kitenyésztik, mi okozza a fül gyulladását.

Lehet gomba-baktérium-vagy egyszerre mindkettő.

Mindegyikre másféle kezelés szükséges.

Nem szabad sokat várni a vizsgálattal, mert minél előrehaladottabb a baj, annál tovább tart a gyógyítása.

2020. jún. 3. 23:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/29 A kérdező kommentje:

Adott fülmosót is csak ezt elfelejtettem leírni.

Azzal mostam a fülét de olyan nagyon sok minden nem jött ki.

Aztán vártam egy olyan 10 percet 2-3 cseppet nyomtam a fülébe.

A fülcsepp neve ha jól emlékszem valami surbolan volt vagy valami ilyesmi neve volt már nem emlékszem.

A telefonba azt is mondta hogy majd add másik cseppet hátha az hatásosabb lesz de ha az sem lesz akkor mondta azt amit leírtam fent.

2020. jún. 3. 23:33
 6/29 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is allergia lesz. Azt sajnos nem lehet gyógyítani, viszont ha kiderül hogy pontosan mire allergiás, akkor azt a továbbiakban el tudjátok kerülni.


Többféle tápot lehet kapni, amik allergiás kutyák számára készült. Valamelyikben ez nincs, valamelyikben az.

2020. jún. 4. 07:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/29 anonim ***** válasza:
A 2-3 csepp nagyon kevés. Jó hosszan nyomd meg az üveget.
2020. jún. 4. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/29 anonim ***** válasza:
100%

"A telefonba azt is mondta hogy majd add másik cseppet hátha az hatásosabb lesz"


Na, igen. Találgatás. Közben nem gyógyul a fül.

Egyszeri kiadásban drágábbnak tűnik egy labor, de lehet, a többféle csepp ára sokkal több lesz összeadva és a hatásos kezelés ki tudja,mikor lesz eltalálva.

2020. jún. 4. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/29 anonim ***** válasza:

Nekünk ez évekkel ezelőtt kezdődött. Vettek mintát, kaptunk fülcseppeket, szurikat, voltunk műtéten, nem javult. Az orvosok szerint ez csak egy tünet, maga a betegség gyógyíthatatlan, ezért mindig visszatér. Első körben mi is (és az orvosok is) szárnyas allergiára gyanakodtunk, de mivel minden húsra ugyanazt produkálta, akkor kezdtek egy alaposabb kivizsgálásba.


Már voltunk vérvételen, minden szart megnéztek, mire kiderült, hogy maga az alapprobléma gyógyíthatatlan, a fülgyulladás meg el-elmúlik 1-2 hónapig, de aztán visszatér.

2020. jún. 4. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/29 A kérdező kommentje:

És így ez a fülgyulladás nagy szenvedés kutyának?


A tápot pedig mindig váltogatom egyszer marhás, egyszer bárány stb... de ugyan abból a márkából aminek az a neve hogy Favor.


Maga az allergia teszt milyen árban van?

2020. jún. 4. 13:59
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!