Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ezzel dominanciát próbál...

Ezzel dominanciát próbál mutatni a kutyám, vagy csak azt jelzi, hogy dühös lett?

Figyelt kérdés

Nagy testű, ivartalanított keverék szuka kutyám van aki nagyon domináns más kutyákkal szemben, nemre való tekintet nélkül. Csak azt fogadja el aki behódol neki.

Most 10 éves, nehéz volt leszoktatni arról, hogy séta közben ne ugasson meg más kutyákat, vagy ha megszimatolják egymást akkor ne kapjon oda. (mindig csak a levegőbe kapott)

Már legalább 6-7 éve egyáltalán nem csinált ilyesmit, persze azért ha úgy van meg kell húznom a pórázát mert látszik rajta, hogy "feszül" vagy ha ismerkedés van akkor is ha úgy látom szoktam neki mondani, hogy "nem,nem" és akkor békés marad.

Viszont legutóbb ahogy jöttek szembe láttam, hogy kezd befeszülni, nyújtogatta a nyakát. A másik kutya gazdája véletlen kiengedte a pórázt, és a kutyája odakapott az enyémnek.

Mindketten visszahúztuk, így nem is történt semmi, de az én kutyám úgy bedühödött, hogy folyamatosan forgolódott hátra mikor már távolodtunk el, meg ugatott.

Többször megállt vizelni amolyan "jelölés" szerűen és mikor befejezte akkor konkrét fűcsomókat kapart ki, és morogva ment előre közben.

Több alaklommal rá kellett szólnom, hogy elég, akkor pár percig csöndben maradt, de hazáig fújtatott/tombolt.

Ma már normálisan sétált, ahogy kell, de nem is találkoztunk más kutyával.

Most kicsit félek, hogy megint szigorúbban kell majd fogni, és ha ismerkedni kell akkor nehogy odakapjon mint régen.

Ez lehet majd visszaesés a jövőre nézve, vagy valószínűleg csak ez az eset felzaklatta aznapra?



2020. nov. 28. 19:10
 1/3 anonim ***** válasza:
78%
Szerintem nem "veszett kárba" az eddigi munkád vele,de egy ilyen domináns kutyánál mindig résen kell lenni ,nevelés ide vagy oda .
2020. nov. 28. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Nem kell szigorúbban fogni, de figyelni kell a dominanciára ismeretlen helyeken. Sokan megkérdezik tőlem, hogy miért nem tök mindegy a kutya jelleme vásárláskor, hát ezért. Dominánsabb kutya felkészültebb gazdát is igényel.
2020. nov. 28. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

Nem vedted meg. Fel melletted.


De,ha ilyenkor nincs nalad vizipisztoly vagy vmi desodor,akkor hogyan is tudnad az ot harapo kutyat eltavolitani meg azelott,h a masik megharapna?

Volt ilyen kutyam. Minden szabalyt betartottam,de hasonlo elmenyeim voltak minden nap.


A te feszultseged is atveszi. Neked is kene a sport,hogy a lelked kiegyensulyozott legyen. Ezt megerzik a kutyak.


A feszultseget mozgatassal tudod oldani. Ha birja,vigyed lassu kocogasra pl.


A kutya adott energiaszinttel es dominanciaval szuletik,te nem tudod megvaltoztatni ezt.


Gondolom kovetkezo kutyanak egy nem dominansat veszel 😂

2020. nov. 28. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!