Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi kalóriára, illetve...

Mennyi kalóriára, illetve milyen arányú fehérje/zsír/szénhidrát bevitelre van szüksége a kiskutyának?

Figyelt kérdés
Most fogadtam örökbe egy kiskutyát és nem nagyon tudok kiigazodni az internetes infókkal. Valószínűleg nagy testű kutya lesz mert egy keverék (berni pásztor, labrador) illetve egy másik szerintem szintén keverék nagyobb testű kutya kölyke. Jelenleg 7 hetes és a súlya körülbelül 5-6kg.

2020. nov. 29. 05:44
 1/9 anonim ***** válasza:

Zsir es a szenhidrat ugyan ugy mint az embernel ... nem annyira szukseges mint inkabb kerulendo.


Kutyanak feherje kell, rostanyag, vitaminok es asvanyi anyagok! Nem kell mas, nem kell tobb.


Kutyaknal erdemes meg odafigyelni, hogy mik a tiltott dolgok: pl. voroshagyma, csokolade, rebarbara, soska ... stb.


Nagytestu kutyanal figyelni kell, hogy ne fejlodjon gyorsan a kutya - ezert feherje es kalcium csokkentett kajat szokas adni amig pici a kutya. Nem szabad siettetni a dolgot, igy is ugy is nagy lesz a vegen.

2020. nov. 29. 07:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Úgy tudom napi 4 etetést javasolnak 3 hónapnál fiatalabb kutyáknál. Arról viszont nem találok infót hogy mennyi energiára van szüksége egy nap egy 6kg-os kiskutyának. Elvileg fél éves koráig nem is kell növelni az adagot vagy valami ilyesmi :D, csak az érdekelne hogy mennyi kcal az ideális egy nagyobb testű kölyöknél.
2020. nov. 29. 07:31
 3/9 anonim ***** válasza:
Tapok csomagolasanak oldalan talalsz tablazatot az adagolas tekinteteben ... azt kell elosztani annyi reszre ahanyszor etetsz.
2020. nov. 29. 07:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Gondolj bele: egy nagytestu kutya 1 ev alatt akkorat fejlodik mint egy ember 15-16 ev alatt ... ezt a brutalis fejlodest kell megtamogatni, hogy egeszsegesen fejlodjon a kutya ... nem annyira az energia szint a fontos (az majd kesobb lesz szempont).
2020. nov. 29. 07:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Esetleg valami pépesebb jó mínőségű kaját tudsz ajánlani? Amiben így fejlődés szempontjából minden benne van ami kell.
2020. nov. 29. 07:52
 6/9 anonim ***** válasza:

Megneztem neked, hogy miket rendeltem akkoriban a zooplusrol ... ezeket talaltam:


-green petfood (Grainfree + InsectDog) szaraztap

-Concept for Life X-Large Puppy szaraztap

-Royal Canin Maxi Puppy nedvestáp

-Simpsons Premium Puppy Sensitive lazac & burgonya szaraztap


-Royal Canin Giant Junior szaraztap

-bosch Maxi Junior szaraztap

-Terra canis nedvestap


Elso csoportot puppy koraban hasznaltam, a masodik junor koraban volt.


Mindig keverem a nedves tapot a szarazzal es probalok neki valtozatosan adni a kezdetektol, hogy ne legyen soha problema a tapvaltas.

2020. nov. 29. 10:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

6+


Persze szoktam menni Fressnapf-ba is es neha az Alphazoo is jatszik, de leginkabb webshopbol rendelek.


Fressnapfban a SelectGold es a RealNature termekeket kedvelem.

Alphazoonal a Rinti a favorit nalunk.

2020. nov. 29. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Német AMORA konzerveket is szerettuk egy idoben, azt az egyik kutyaiskolaban arultak ... amig oda jartunk suliba, azt vettuk rendszeresen (minosegben hasonlo mint a Rinti).
2020. nov. 29. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Honnan fogadtál örökbe 7 hetes kölyköt? Menhelyek ilyen fiatalon nem adnak ki kiskutyákat!
2020. nov. 29. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!