Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat minden reggel a...

Miért ugat minden reggel a kutyánk?

Figyelt kérdés

Nemrég magunkhoz vettünk egy 2 éves labradort. Minden teljesen rendben van vele, szeret nálunk lenni (legalábbis még nem mondta az ellenkezőjét). Viszont már az első naptól kezdve minden reggel ugat valamit. Először csak azt hittük, hogy hallott valakit a folyosón (közös folyosónk, előterünk van a szomszédunkkal, gyakorlatilag 1 nagy ház lett annó kettászedve), mert a bejárati ajtó fele ugatott. Aztán az ágyát áthoztuk a lakás másik sarkában lévő szobába, de itt ugyanúgy reggel ugatni kezd. Körülbelül 2 hét után viszont rájöttünk, hogy nem csak úgy random teszi ezt reggel, hanem ugyanakkor. Méghozzá majdnem másodperc pontosan. Ma reggel is direkt felkeltem korábban megfigyelni hogy mi történik ekkor. Látszólag semmi, én nem vettem észre, nem hallottam semmit, mégis 7:06-kor felébredt és kapásból elkezdett ugatni. Tehát szerintem valami külső hatásra teszi ezt, mert magától ilyen pontosan biztos nem tenné, nem hiszem hogy ilyen pontosan működne a belső órája.

Mit ugathat ilyenkor? Hall valamit? De hogyan, ha én nem is hallom, ő meg felébred rá? Szomszédból szinte biztos hogy nem hallatszik át semmi, vagy 5 fallal odébb vannak.



2020. nov. 29. 10:09
1 2 3
 21/28 A kérdező kommentje:
Lehet hogy akkor tényleg valami vadállatot hall. Csak nem értem, hogy miért napi 1x, mindig ugyanabban a pillanatban. Csütörtökön behoztam a konyhai órát, az mutat másodpercet is. Pénteken 18 másodperckor, utána asszem 27 másodperckor, ma meg 23 másodperckor kelt fel ugatva. Ez nem tudom hogyan lehet. Holnap kipróbálom, hogy felkeltem előtte pár perccel, meg kimegyek vele kintre, hátha akkor konkrétabban jelzi, hogy mi nem tetszik neki. Mert jó lenne rájönni erre, nekünk se meg neki se jó ez így.
2020. nov. 29. 15:06
 22/28 A kérdező kommentje:
Ja és köszönöm mindenkinek a választ.
2020. nov. 29. 15:06
 23/28 anonim ***** válasza:
Esetleg valamilyen jármű hangjelzése? Vonat, tejeskocsi, fagylaltos?
2020. nov. 29. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 A kérdező kommentje:
Lehet, nem tudom. A legközelebbi út az fél kilométerre van, szóval ha onnan valamit hall, sőt nem csak valamit hanem konkrétan kihall dallamot is, akkor az azért elég komoly hallásra vall. Bezzeg ha hívom fürdeni azt még véletlenül se hallja, még ha 10 centire mondom tőle se...
2020. nov. 29. 17:03
 25/28 anonim ***** válasza:

A kutyák hallása kiváló, de ez nem azt jelenti, hogy nem szelektív!

😃

2020. nov. 29. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 A kérdező kommentje:

Leírom az elmúlt időben történteket, hátha valaki meg tudja fejteni hogy mi is történt, és tud belőle tanulni.

Sajnos két hete, pont szenteste meghalt a kutyánk :( A pontos okát nem sikerült kiderítenünk. Elvittük egy állatorvos ismerősömhöz, hátha tud vele valamit kezdeni, mert nem reagált semmire. Már nem tudta megmenteni, megállt a szíve. Ott hagytuk nála, mondván hogy derítse ki amit lehet, mert szerettük volna tudni hogy mi rontottunk-e el valamit, vagy esetleg valamilyen betegségben szenvedett-e. Szombaton hívott, hogy megvoltak a vizsgálatok, a boncolás is. Nem talált semmi kirívót, egyszerű szívleállás miatt halt meg. Elmondtam neki hogy mi történt aznap délután és az elmúlt időkben, de nem tudott rá mit mondani, nem tudta összekötni a történeket a szívleállással. Leírom ide is, hátha itt valaki megfejti a dolgot.

A reggeli ugatás ugyanúgy megmaradt a továbbiakban is. Viszont december elején már rosszabb lett a helyzet, egész nap egyre feszültebb lett, látszott rajta hogy nincs jól. Az egyik nap el kellett utaznunk, így értelemszerűen őt is magunkkal vittük. Szemlátomást jobban lett ettől, tehát a házhoz volt köthető ez a jelenség. Másnap délben értünk haza. Akkor még semmi baj nem is volt, egészen éjjelig, amikor megint jött a szokásos vonyító, síró hang felőle. Felkeltünk, kivittem sétálni amitől megnyugodott, viszont visszamenni a házba már nem akart, teljes erejével ellenkezett ellene, ezért kivittem egy takarót, beültettem a kocsi hátsó ülésére és betakartam ott, majd rázártam az ajtókat, résnyire leengedett ablakkal. Reggel mikor mentem ki már várt, jókedvűnek tűnt. Éjjel nem tudom mi történhetett, szerintem semmi, mert semmi nyomot nem hagyott, a takaró is még félig rajta volt, szóval nagyon forgolódni sem forgolódhatott. Visszavittem a házba, ami ellen megint ellenkezett, de egy kis kajával be tudtam csalogatni. Aznap már viszonylag jól el volt ottbent, ahogy következő napokban is. Majd megint jött a megszokott történet. Elkezdett ugatni, kivittem sétálni, nem akart visszajönni, kint maradtam vele, beraktam az autóba, később kimentem érte, becsalogattam, kikéreckedett, nem akart visszajönni, autó, ... . Szenteste délelőtt behoztam, ami viszonylag könnyedén ment, mert magától bejött. Délután feldíszítettük a fát, ezt leszámítva minden ugyanolyan volt mint szokott lenni, ő is relatíve jól el volt. Este kiraktam a táljába kajáját, miközben a feleségem befejezte a mienk megsütését. El kezdtünk enni, láttam hogy a kutya is eszik kint az előszobában. Aztán egyszer visszament a szoba felé, gondoltam hogy befejezte. Ez után 1-2 perccel később nagy ugatás, vonyítás, de úgy ahogy eddig még sosem csinálta. Hallatszott egy nagyon mély hangos puffanás ezzel egyidőben fémes csörömpölés, végül még egy zajos puffanás de ez már nem annyira mély. Bementünk a szobába mindketten ezután. A kutya ott feküdt középen a szőnyegen, a karácsonyfa eldőlve hátra fele, majd aztán kicsit később észrevettük, hogy a szekrénysor tetején található kupák is eldőlve fekszenek ott fent. Ez után vittük el a dokihoz, mert már nem reagált semmire. Szívverését őszintén megmondva, nem is néztük hogy van-e neki, nem is tudtuk volna hogyan kell. A hangok amik jöttek azok gondolom a karácsonyfa és a serlegek voltak, kivéve a nagy puffanást, amiről fogalmunk sincs hogy mi lehetett, mert semmi nem tud olyan hangot adni.

Szóval nagyjából ennyi a történet. Valakinek lenne ez alapján megfejtése? Mitől ijedhetett meg ennyire? Ez valami mentális betegség lehetett, hogy bent a házban (de csak a mienkben) ennyire félt? Annak lehet ilyen súlyos kimenete, hogy megáll a szíve tőle? Semmi értelmes dolgot nem tudok elképzelni már, amitől így viselkedhetett volna. A hangokat én már kizárnám, mivel a végén már nem csak ugyanakkor hallotta, illetve kint a kocsiban és a ház körül jól el volt, tehát ott valószínűleg nem hallotta a hangot, ami lehetetlen ha kívülről jön az, belül meg biztos nem volt semmi olyan eszköz amit hallhatott volna.

2021. jan. 5. 19:40
 27/28 anonim válasza:
0%
Tudom, hogy különösnek tűnik,amit írok, de ne vegyél másik kutyát abba a házba. Semmilyen állatot sem. Ezt rettenetes volt így olvasni. A kutyának nem volt sem mentális, sem egyéb baja. Semmi paranormális sem történt. És igen, tudom, mi történt szegénnyel, de nem írhatom le, mert törlik a válaszom.
2021. jan. 5. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:

27-es, ez aztán most nagy segítség volt szegény kérdezőnek meg mindenki másnak is...

Ha tudod, mi a baj, miért nem segítesz az információval? A sunyi titkolózás nem nevezhető annak.

2021. jan. 5. 23:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!