Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ugat minden reggel a...

Miért ugat minden reggel a kutyánk?

Figyelt kérdés

Nemrég magunkhoz vettünk egy 2 éves labradort. Minden teljesen rendben van vele, szeret nálunk lenni (legalábbis még nem mondta az ellenkezőjét). Viszont már az első naptól kezdve minden reggel ugat valamit. Először csak azt hittük, hogy hallott valakit a folyosón (közös folyosónk, előterünk van a szomszédunkkal, gyakorlatilag 1 nagy ház lett annó kettászedve), mert a bejárati ajtó fele ugatott. Aztán az ágyát áthoztuk a lakás másik sarkában lévő szobába, de itt ugyanúgy reggel ugatni kezd. Körülbelül 2 hét után viszont rájöttünk, hogy nem csak úgy random teszi ezt reggel, hanem ugyanakkor. Méghozzá majdnem másodperc pontosan. Ma reggel is direkt felkeltem korábban megfigyelni hogy mi történik ekkor. Látszólag semmi, én nem vettem észre, nem hallottam semmit, mégis 7:06-kor felébredt és kapásból elkezdett ugatni. Tehát szerintem valami külső hatásra teszi ezt, mert magától ilyen pontosan biztos nem tenné, nem hiszem hogy ilyen pontosan működne a belső órája.

Mit ugathat ilyenkor? Hall valamit? De hogyan, ha én nem is hallom, ő meg felébred rá? Szomszédból szinte biztos hogy nem hallatszik át semmi, vagy 5 fallal odébb vannak.



2020. nov. 29. 10:09
1 2 3
 1/28 A kérdező kommentje:

Illetve volt olyan is, még a másik szobában, hogy nem csak ugatott, hanem nyüszített is.

Az ugatás meg nem az a fajta ugatás, mint amikor arra akarja felhívni a figyelmet hogy játszunk vele, vagy mikor meglát egy másik ismerős kutyát, hanem mint amikor a házőrző kutyák megugatnak egy arra járó embert. Tehát elég agresszív fajta ugatás.

2020. nov. 29. 10:15
 2/28 anonim ***** válasza:
12%
Indigó kutya hagyd őt ő jobb nálunk. Neked még nem nyílt ki a harmadik szemed, nem látod mit ugat.
2020. nov. 29. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/28 anonim ***** válasza:
67%

Szerintem jelzi hogy kis/nagy wc-re kell mennie :D

Az embereknek is kb mindig ugyanakkor kell mennie wc-re minden reggel.

2020. nov. 29. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
100%

Hallhat olyan dolgokat, amiket te nem, például egerek a falban. Különben azzal is egyetértek, hogy ki akar menni.

Esetleg valami olyan hnageffekt, amit a korábbi helyen hallhatot, bármi lehet, akár ébresztőóra pittyegése vagy repülőgép hangja, amihez valahogy rossz élménye kapcsolódik.

2020. nov. 29. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
100%
Simán hallhatja a szomszédot, a kutyáknak sokkal érzékenyebb a fülük. Bőven meghallanak olyat, amit te egyáltalán nem.
2020. nov. 29. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 anonim ***** válasza:

Varosi kutyak kommunikalnak egymassal. Amikor valaki ugat egyet az utcan, arra reagal a szobaban levo, amit megint csak meghall valahol egy kutya es az is reagal ra.

Beszelgetnek a kutyak egymassal ... kerti kutyak is ezt csinaljak.

2020. nov. 29. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/28 A kérdező kommentje:

#3: Gondoltunk rá. Levittük, de nem kellett neki. Általában 10 fele megyünk sétálni, akkor szokta elintézni a dolgait.

#4: Beton/kő falban lehetnek egerek? Volt hogy kivittük kapásból utána, de nem igazán érezte jól magát, nem akart csavarogni, nem állt meg sehol, csak jött velem konstans sebességgel. Tehát nem hiszem hogy ki akar menni.

#5: Este megkérdezem a szomszédot, hogy van-e valami, ami a fenti időpontban ad ki hangot náluk.

2020. nov. 29. 11:03
 8/28 A kérdező kommentje:
#6: Város határán kívül lakunk, 1 kilométeres közelünkben 3 ház van, azok is nyaralók. Az ablakok újak, a falak meg le vannak szigetelve, nem sok minden szűrődik be kintről. Azt se hallani, ha valaki autóval elindul az udvaron. Szóval ez az opció kilőve.
2020. nov. 29. 11:06
 9/28 anonim ***** válasza:

6+


Az en kutyam eleg fokolompos a kornyeken, sokszor amikor kilepunk a kapun csak beleugat a levegobe es hallom ahogy a lakasokbol valaszolnak neki a tobbiek :)

2020. nov. 29. 11:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
Kérdező, az, hogy te nem hallod, nem jelent semmit. A kutya többszörös távolságból képes érzékelni a zajokat, az emberek abból semmit sem észlelnek.
2020. nov. 29. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!