Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan szoktassak felnőtt...

Hogyan szoktassak felnőtt kutyát pórázhoz?

Figyelt kérdés
Van egy kutyám, kb. 4. Gazdája vagyok, 1 éve van nálam, és rá lehet adni a porazt, örül ha megyünk, de eszméletlenul húz, és fárasztó úgy sétálni hogy folyamat húz a kutya. Hám volt neki, azzal kezdtünk. Olvastam olyat, hogy ha nyakörvre váltok szokatlan lesz neki, és hátha nevelhetobb lesz hogy normálisan lehessen vele sétálni. Foglalkozva nem volt vele amíg másnál volt, abból gondolom hogy kicsit butacska. Nem hallgat semmire és senkire. Úgy gondolom emiatt mem tagadom meg tőle a sétát, de segítsegnek örülnék, mert lazara állítom a nyakorvet, de azt sem fogja fel, hogy ha lassabban sétál nem fojtja. O inkább siet, és köhög krakog össze vissza. Ezek mellett nem lehet lekotni a figyelmet, össze-vissza megy az úton, leáll mas kutyákat megugatni akik kerítésen belül vannak, kicsit várni szoktam, de nem állok 10 percet az út szélén neki, szóval el szoktam húzni magam felé, de akkor már jön. Ötlet, tipp valakinek?

2020. nov. 30. 00:03
 1/5 anonim ***** válasza:
83%

1) a nyakorvet kozvetlen a ful ala szorosan

2) sorrendisegi szabalyokat tarsd be es hallgatni fog(etetes,ajton kspun kimenes,elbucsuzas,megerkezes)

3) jutifalattal tanitsd: Fulop Norbert:Tanulj meg kutyaul c. Szakkonyv a kutyakikepzesrol. Profi es mukodik. Egy kutya se buta.

4) a jutfalat hus legyen. Nyers is jo!!

5) fussatok porazon. Eros kapcsolat epito ! Nagyon jol lehet kozben tanulni. Olyankor olditt a kutya is es konnyebben tanul!! Falat ovtaskaban legyen. En ket kutyat szoktam futas kozben tanitani

6) nekem a megfordulasos modszer valt be: mentek. Mondod neki,h most tanulunk. Ahogy elkezd huzni,mondod,h nem huz es megfordulsz es amig eppen laza a poraz radicsersz kedves nyalas hangsullyal es falattal. Itt a megfelelo pillanatban elhangozz tiltas es megfeleloben dicseret a kulcskerdes!!

Aztan visszafordultok es mentek tovabb. Ezt mi kb fel evig csinaltuk eros majdnem felnott kutyaval!! (En vettem) minden nap gyakoroltam. Volt,h 3 oran at volt,h csak 10 percet. Amennyi idom epp volt.


Nekem sulyos hatfajdalmam volt a kutyamtol. De ,miutan sikerult megtanulni a laza setat,azota minden ok.

A lenyeg a turelem ! Akar meditalj elotte.

Fontos a rendszeres futas!!! Hogy legyen faradt. A km hiany miatt is huz!!! A termeszettel nem lehet azembemenni. A km hianyra mozogni kell,ha ehes enni kell,ha szomjas ,inni kell. A km hianybol eredo huzasra nem megoldas onmagaban a visszafordulasos modszer!!!

Azota csodaljak,milyen nyugodt.

2020. nov. 30. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
87%

Szerintem itt nem a porazzal van a baj, hiszen ra tudod adni, el tudtok indulni. Nyakorv amugy nekem jobban bejott, amikor tanitottam a kutyat setalni, de ezt ki kell tapasztalni. Allj meg ha huz, ultesd le magad melle.Kezdetben nehez lesz, nem fogtok haladni, de meg fogja erteni, hogy nem huzunk.

1 eve nalad van amugy, semmit nem haladtatok? Lehet, hogy kutyaiskola is kellene.

2020. nov. 30. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
83%

1-es vagyok: a jut falat a kezedben van.


Ha azt akarod,h a kutya rad figyeljen,akkor kezjellel kommunikalj vele. Akkor kenytelen hatranezni rad. Nekunk bevalt!! Elozo kutyam esetebol tanultam!

Ehesen menjetek setara. Falatonkent etesd. Akar a nem huzt,akar az iranyokat lehet gyakorolni . Kezjelet talalj ki es azt tanitas neki. Kezjel,falat a kezedben. Vezeted az orranal fogva es oaadod neki,amikor megcsinalta.


Ha Budapesten vagytok,megmutatom szivesen ingyen.

2020. nov. 30. 00:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyről van? Szuka vagy kan? Hámy éves kb? Ha tudunk róla még pár infót hátha jobban tudunk segíteni.
2020. nov. 30. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm a segítséget, mindenkinek ment a zöld pacsi. Kislány kutyus, 3-4 éves körül lehet, pontosan nem tudom, mert kb. Az 5. Gazdája vagyok. Egerben volt az első gazdija, állítólag babát várt és már nem volt ideje a kutyára, meg nagy hassal a panelbol kivinni sétálni, szóval egy ismerosom elment érte, de mondhatni kislány volt még,nem gondolta hogy felelősség. Nem jött ki a saját kutyajukkal, ők is tovább passzoltak 1 éjszaka után. Aztán kikötött szomszédom szüleinel,majd a szomszédomnal volt. Na a Szomszédnal volt az én kutyám és két nemetjuhasz, abból az egyik kölyök . A kölyök nemetjuhaszt kinyírta valamelyik kutya, elkapta a nyakát, úgy döntött a szomszéd elég a portára egy kutya, így került hozzám Pamacs Liza. Az oltási kiskonyveben két neve volt, szomszéd pamacsnak hívta, de rájöttem hogy a Lizara jobban hallgat. És most nalam van majdnem 1 éve. Az "ül" mar szépen megy, a "fekszik" docogosebb, de megcsinálja ha jó kedveben van. Viszont nem szeretném hogy a kutya jokedve határozza meg mikor hallgat rám. Mostanában sajnos nincs rá annyi idom, utolsó évem a suliban, tanulok, szüleim dolgoznak, mellette csinálom a házi munkát. De amikor tehetem kimegyek vele. Altalaban 4 km-t setalok vele, néha 8-at. Lefelé rettenetesen húz, ha hazafelé mar fáradt akkor kevésbé. De zavar, hogy nem tudja figyelmen kívül hagyni a többi kutyát. Ezzel is meggyulik a bajom, jött már velem hazaig pitbull is. Mindekozben a kutyám folyamat nézett hátrafelé. A pit meg odakapott a labamhoz. Nem mondom hogy nem ijedtem meg. Olyan is van hogy miközben porazon setaltatom megugat más embereket, nem értem miért van. Pedig nem agresszív, egy kis kozeptermetu keverekrol van szó. Lehet bántottak, hosszú dolgoktól (pl seprunyel) fel, meghatral. Dolgom lesz vele az biztos. Egyelore ilyenekre hogy kutyaiskola nincs pénzem, nem sajnálnam tőle pedig. De azt se tudom, hogy nogradban van e ilyen lehetőség. Köszönöm szépen a valaszaitokat.
2020. dec. 8. 00:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!