Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen bogár ez? Rajta volt a...

Milyen bogár ez? Rajta volt a kutyámon

Figyelt kérdés
[link]
2020. nov. 30. 11:01
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%

Kullancs. Jól meg is szívta magát már ráadásul.

Milyen kullancs elleni védekezést használsz azon a kutyán?

2020. nov. 30. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
Annyit tennék hozzá az első válaszadóhoz, hogy figyelgesd a kutyád most egy pár napig, ha étvágytalanságot, kedvetlenséget tapasztalsz, irány a doki!
2020. nov. 30. 11:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:

Koszi gondoltam,de nem hittem hogy ilyen nagyra megtudja magát szívni a kullancs 😱

Frontline combot használunk amúgy

2020. nov. 30. 11:07
 4/15 A kérdező kommentje:
Mi baja történhet a kutyusnak?
2020. nov. 30. 11:10
 5/15 anonim ***** válasza:
100%

Kár 2 centi hosszú is lehet egy jól teleszívott kullancs...

Igaza van az előzőnek, figyeld a kutyát, meg ha tudod, a vizeletét, hogy nem változik-e a színe, de bármi változást látsz a viselkedésében stb. azonnal orvos. egyetlen nap is számíthat.

Illetve, ha ez többször előfordul (teleszívott kullancsot találsz), akkor el kell gondolkodni a váltáson. Nem minden állatnak jön be minden, még ha amúgy jó is az a készítmény. Nálunk a 2 macskára 2 különböző készítményt használunk...

2020. nov. 30. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Babézia, lyme-kór.


Mi például Nexguard Spectrat használunk, ezt csak ajánlani tudom.

2020. nov. 30. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
100%

Ez bizony kullancs. Én is találtam nyáron a lakásban egy ugyanilyet, meg is ijedtem. Elvittem a kutyát orvoshoz, nem lett semmi baja, igaz van rajta Foresto nyakörv. Lehet én hoztam haza akkor.


Vidd el a kutyát orvoshoz, én is kértem a kutyának szurit babézia ellen. Nem volt semmi gond.

2020. nov. 30. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
100%
A jól megszívott kullancs, a borsószem kétszerese. Igaz, ilyenkor már magától kiesik belőle. Nézd át, lehet van benne több is.
2020. nov. 30. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
100%
Én is ajánlom a nexgard spectrát, sokadik kutyám kapja és nagyon jól bevált. Szúnyog, bolha, kullancs és férgek ellen is véd.
2020. nov. 30. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
Kurkászd át, mert ezek csapatban támadnak!
2020. nov. 30. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!