Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ivartalanítás után 4 nappal...

Ivartalanítás után 4 nappal még mindig aggasztó a kiskutyám állapota. Vagy ez normális?

Figyelt kérdés

9 hónapos kan keverék kutyusról van szó, kis méretű (7 kiló). 4 napja (csütörtök) volt a műtét, az első éjszakát végigsírta, alig aludt, másnap is eléggé szenvedett, fájdalomcsillapítót NEM KAPOTT otthonra, de másnap már lecseréltük a búrát ruhára, hátha jobban viseli. Szombaton visszavittem a dokihoz, 40.4 láza volt, a doki annyival elintézte,hogy a ruha miatt lazasodott be(!?), cseréljük vissza a búrára, és kapott egy fájdalomcsillapítót injekciót.. Azóta talán láza nincs, de a következő éjszakát is végig sírta, azota viszont egesz nap alszik 2. Napja, ma konkretan végig aludta a napot. Normális ez? Sokat liheg továbbra is (szombaton így tűnt fel hogy lázas),és sokszor gyors alapvetően a levegővétele, enni eszik jó étvággyal, inni viszont magához képest szombat óta alig iszik. Iszonyúan viszkethet neki a varrat, mert folyton veszettül vakarni akarja, ha éppen nem alszik. A seb ránézésre rendben van, szépen gyógyul.


Az alvás a legrémisztőbb, az előbb olyan mélyen aludt hogy nem hallottam hogy lélegzik, elkezdtem ébreszteni,nem reagált, át tudtam fordítani az oldalára és utána par másodperccel riadt csak fel,nagyon megijedtem....



2020. nov. 30. 23:45
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
92%
másik orvos!
2020. dec. 1. 00:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Én is arra jutottam,hogy orvost váltok. És igen, azt hiszem megbántam az ivartalanítást, ha tudom, hogy ennyire meg fogja viselni, biztos nem vágok bele. De mindenhonnan jött, hogy "felelős állattartó ivartalanít" meg "egy csomó betegségtől megkíméled később", a doki is evidensnek tartotta,hogy ivartalanítunk, egyik oltáskor a másik doki (dupla rendelő, több orvossal) épp leszidta a másik gazdit hogy évekkel korábban mondta neki,hogy ivartalanítás, most így már hogy segítsen neki a hererákos kutyáján ... ez volt az egyik impulzus, a végső döntés azután lett,miután a futtatóban egy nagytestű kan nekiesett és megtépte ... De ha tudom,hogy ez ennyi szenvedés neki, nem csinálom....
2020. dec. 1. 00:14
 3/11 anonim ***** válasza:
94%

Az enk kutyam nagyon nehezen turi a fajdalmat. Ezt jeleztem is a dokinak, ehhez kepest masnap vissza kellett menni, mert alig kapott fajdalomcsillapitot. Ha elindult, visongott. Ha egyhelyben volt egesz nap, akkor kepes volt maga ala pisilni, csak ne kelljen megmozdulni.

Sajnos neki nagyon kaputt az idegrendszere, hiaba vettem 100 ezerert, torzskonyveset, valami borzalom.

Emiatt nem birta se a hercehurcat, se a fajdalmat. Mindaddig ez ment, mig a varratszedes meg nem tortent.


Vannak olyan kutyak, akik nehezen, vannak akik konnyebben viselik. Ez OK

De ha ezen a tartomanyon extrem reakciot mutat a kutya, ott semmikeppen nem az ivartalanitas tenyevel van gond, hanem inkabb agyban lehet baj.

2020. dec. 1. 06:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%
Mérd meg a lázát és keress másik dokit.
2020. dec. 1. 09:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
94%
Nem az ivartalanítással van a baj, mert jellemzően nem viseli meg a kutyákat. Azzal inkább gond van, ha nem megfelelő orvos csinálja.
2020. dec. 1. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Hol a válaszom? Meg minek írtok ki kérdést, ha töröltetitek?
2020. dec. 1. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

6os, én nem töröltem és nem is jelentettem a válaszod! Én is most láttam hogy torolve lett ha az első voltál, aki írta hogy nem érti az ivartalanítás mániát, válaszoltam is rá. :O

Egyebkent köszönöm mindenkinek a válaszokat, ma 5kor megyek másik dokihoz! Köszönöm!

2020. dec. 1. 15:18
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Minden kutya másképp reagál az ivartalanításra.Lehet a tiéd érzékenyebb.


Pedig a kanoknak kisebb beavatkozás.


Nekem a szukám lett ivartalanítva és igazából aznap meg másnap aludt sokat,lépcsőn le fel vittük,mert a varrat húzódott neki. De egyébként 3ad nap már játszott a játékaival. Nem sírt első nap sem. Fájdalom csillapítót mi sem kaptunk.De nem is volt gond.


Ez így leírva,nekem extrém esetnek tűnik. Szerintem a kutyád eleve érzékenyebb. De jobb most túl esni ezen. Gondold el ha hererák miatt életmentő műtét miatt kell ivartalanítani. Az sokkal kockázatosabb és jobban megviseli a kutyákat,mint egy sima ivartalanítás.


Ja és ami fontos nem szabad túl sajnálni,ajnározni ilyenkor őket,mert sajnos a kutyák ezt gyorsan leszűrik.


Sajnálat a kutyáknak a gyengeség jele, rájönnek,hogy több figyelmet kapnak ilyenkor.


Még esetleg arra tudok gondolni,hogy több altatót kapott. De egyébként idő kell,hogy kitisztuljanak. Altatószer eléggé megborítja őket. Enyém csak felébresztésnél üvöltött mint a sakál,de ahogy simogattam,meg az orrához tettem a kezemet. Érezte,hogy én vagyok,utána megnyugodott.

2020. dec. 1. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Ez nem normális reakció ivartalanításkor. Az én szukam fel se vette, másnap már olyan volt mintha mi se történt volna. Gallér se kellett. Mit mondott végül a másik doki?
2020. dec. 2. 11:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

A viszketés, sok alvás még rendben lehet, a láz viszont gyanús. Érdemes lenne másik orvossal is megnézetni.

Kan kutyával nincs tapasztalatom, de szukánál én is jártam úgy, hogy mindenki azt mondta, hogy nem viseli meg a műtét, másnap már aktív volt az övéké, 3 nap múlva már szaladgált és hasonlók. A mienk meg egy hétig szinte csak enni-inni és a dolgát végezni kelt fel és a varratszedés után is még sokat feküdt. Teljesen KO volt, de annyira, hogy a gallért is csak 2 hét után kezdte el magáról leszedni. Amikor ezen aggódtam, akkor már jöttek a történetek, hogy a mama kutyája is ezt csinálta stb. Úgyhogy kutyája válogatja.

2020. dec. 2. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!