Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nem fogad szót ha nincs...

Nem fogad szót ha nincs lefárasztva?

Figyelt kérdés

7 hónapos kölyök kutyám nem fogad szót. Tudom,hogy azért,mert 4 napja nem vittem sétálni. De ettől függetlenül is szót kellene fogadnia. Egyszerűen szökne folyamatosan. Társasház,tehát nincs kerítés.


Van olyan benti játék,amivel önmagát lefárasztja?


2020. dec. 4. 10:00
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
89%
Ez nem sétamennyiség fügfő. Hét hónapos. Kis kamaszodó jószág, akit jobban kezd érdekepni a többi kutya, egyéb ingerek mint te, meg a feladataid, meg ajutalomfalatod. Ez egy teljesen természetes folyamat, ennek tudatában legyél vele következetes, lépj vissza a vele való foglalkozásban is, ne most taníts neki új dolgokat- a meglevőket gyakorold, illetve mélyítsd az együttélés rendszabályait.
2020. dec. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
74%

Meg is válaszoltad, hogy mi baja van. Egy kölyökkutyának még nagyobb a mozgás igénye mint egy idősebbnek, szóval nem ártana vele többet foglalkozni és sétálni vinni.


Tehát szót "kellene" fogadnia?! Neked meg el "kellene" vinned sétálni, és foglalkoznod "kellene" vele, ha már a tiéd.

És akkor biztos szót fogadna, és nem akarna elszökni.

Önmagát egy lakásban nem fogja tudni lefárasztani. Tudom, megúsznád a sétáltatást, de ez nem így megy.


Egyébként a kölyökkutyák még alapból is kissé szófogadatlanok, nem véletlen van szükségük exta törődésre, játékra, tanításra, hogy megtanuljon mindent.

2020. dec. 4. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Kedves 2.,nem tudod a hátteret,tehát nem kell kioktatni,okoskodni,lenézni stb...a kérdésre kértem választ,amit az első válaszadótól megkaptam,köszönöm.
2020. dec. 4. 10:32
 4/15 anonim ***** válasza:
71%
Igen, kaptál választ az első válaszolótól, de nem pontos választ. Lehet, hogy kényelmesebb csak azokat a válaszokat figyelembe venni, ami mentesít téged minden felelősség alól, de a kettesnek igaza van. Igenis sétafüggő a rosszalkodás, hiszen a lefárasztott kutyának nincs energiája rosszalkodni. Amíg bír, addig nincs lefárasztva. És igen, szót kéne fogadnia, de csak akkor, ha te is kielégíted az ő szükségleteit, ami nem csak a kaja és a víz.
2020. dec. 4. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 A kérdező kommentje:
Hát akkor még sajnos ez lesz még 1 hétig. Köszi a választ.
2020. dec. 4. 10:39
 6/15 anonim ***** válasza:
55%

Köszönöm 4-es, megfogalmaztad amit én is szerettem volna.


Az egyes pont olyan választ adott, ami - bár nem helytálló - de pont olyan amit hallani szerettél volna. :)

Egyáltalán nem voltam lenéző, de volt néhány kutyánk az évek alatt, mind kölyökként kerültek hozzánk, nagyon jól tudom mivel jár, és azt is, hogy mennyi kárt tudnak csinálni ha unatkoznak. :)


2-es voltam.

2020. dec. 4. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
84%
4-es vagyok. Sajnos, ha még egy hétig nem lesz lemozgatva, akkor igen, ez lesz.
2020. dec. 4. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 A kérdező kommentje:
Megpróbálom lekötni,de ha nem fog menni,akkor nem tudok mit csinálni,akkor rombol. Eltudom látni az alapvető szükségleteit,ennél többet nem tudok. Kint szoktam vele lenni 20 percet,bár ennyit sem lehetne mozognom. Több mint a semmi. De mivel nem tudok utána rohangálni,így jobbnak látom pórázon kivinni,így nem lesz gond és nem szökik el.
2020. dec. 4. 10:49
 9/15 anonim ***** válasza:
69%

Egyáltalán tudja a kutya, hogy mit akarsz tőle? A kutya nem úgy gondolkodik, mint egy ember, mivel próbálod elérni, hogy hallgasson rád? Mert igen belejátszik, hogy most kamaszodik, de a legtöbb kutya, ha érti mit akarnak tőle, akkor megcsinálja.


Egy ivartalanítás is segíthet, pont abban a korban van, hogy végezhető a műtét. Egészségügyileg rendkívül előnyös, mert sok betegséget megelőzöl vele, és akár évekkel is meghosszabbítja a várható élettartamát. Ezen kívül az ivartalan kutya nyugodtabb. Az ivartalanítás csak egyszeri költség az egész életében, szóval hosszútávra nézve nem drága.


Én nem nézlek le, nem oktatlak ki, de az az igazság, hogy főleg egy kölyökkutyának nagy a mozgásigénye. Gondolom te sem ülnél nyugodtan, ha valaki bezárna téged egy lakásba, és nem tudnád, hogy miért teszi. Tudom, hogy ez a vírushelyzet most megnehezíti a dolgot, főleg hogy rengetegen vannak karanténban, de akkor is ez az igazság.

2020. dec. 4. 10:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó! Nekem a te rakcióddal nincs is bajom,csak az ilyen" tudom megúsznád a sétáltatást" meg "foglalkoznod kellene vele" szövegekkel,mert a hátteret nem tudva állnak bele az emberbe és feltételezik,hogy saját magam lustasága miatt nem viszem.

A karantén jobb lenne ezerszer,akkor legalább idebent tudnék vele játszani.


Természetesen érti,hogy mit akarok és eddig be is tartotta a szabályokat. Mióta nem sétálunk napi 2-3x,azóta nem fogad szót. Menne világnak és csakis akkor hajlandó bejönni,ha látja,hogy én bejövök. De ezt eddig teljesítette 2 szóra:"gyere ide".

2020. dec. 4. 10:56
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!