Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Németjuhász kutyát lehet...

Németjuhász kutyát lehet lakásban bent tartani életvitelszerűen?

Figyelt kérdés
Én néha mikor beengednek csak egy 5 perce olyan büdös. Tehát kutyaszagú. Lehetne belőle szobakutya?
2020. dec. 4. 23:20
1 2
 1/13 anonim válasza:
93%
Az enyém szobakutya volt.
2020. dec. 4. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Költözés miatt a kertesháznak vége lesz. És lakás lesz. De én a kutyám nélkül nem tudnék menni. És egy 70 nm es lakásban nem tudom hogy tudna meglenni mégha setaltatva is lenne. És hatalmas vastagot kakil. Ami kint elmegy. De bent.. nem tudom.

Nem hebrencs nem verne le semmit de megis olyan nagy lenne bent. Olyanoktol várnék tapasztalatot aki nagyobb testű kutyát tart bent

2020. dec. 4. 23:32
 3/13 anonim ***** válasza:
94%

Bármilyen kutyát lehet bent tartani, amelyikkel eleget foglalkoznak és megfelelően lemozgatják, az már nem akar mást, csak nyugisan feküdni, ebből a szempontból teljesen mindegy hogy kint vagy bent.

Az meg nyilvánvaló hogy a kutyának kutyaszaga van :D

A kint tartottaknak sokkal erősebb.

Nekem most egy pici mentett keverékem van, természetesen bent, és azt figyeltem meg (amúgy már előző kutyáimon is) hogy séta után sokkal erősebb a szaga, amikor légmozgás éri. Ha sokáig bent vagyunk, pl ugye estétől reggelig, akkor reggel abszolút semmi szaga nincs. Majd a reggeli séta után megint erősen kutyaszagú egy ideig. De ez teljesen természetes.

2020. dec. 4. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%

Miért kéne bent kakilnia ha társasházba költöztök?

Napi háromszor le kell vinni, ott végzi a dolgát. Aki panelban lakik, annak nem szrik a kutyája bent a lakásban, lejárnak vele.

És a kinti kutyának amúgy is annyira megszokott hogy a dolgát csak kint végzi, hogy amúgy sem lenne hajlandó bent.

2020. dec. 4. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%
Persze, hogy lehetne belőle szobakutya. A szobatisztaságra meg fogod tudni tanítani, nem fog bekakilni. Mivel nagy mozgásigényű fajta, fontos, hogy sokat vidd sétálni, így otthon legtöbbször aludni fog. Ha bent tartod, nem lesz annyira büdös mint egy kinti kutya, meg bent meg is tudod fürdetni. Mindenképpen vidd magaddal a lakásba, ha jót akarsz neki. Nekem is németjuhászom van, és hihetetlenül jól és könnyen tud alkalmazkodni bármilyen helyzethez. Egy két nap alatt meg fogja szokni, hogy bent van, ne aggódj.
2020. dec. 5. 00:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
95%

Ha megfurdesz,te se vagy budos.. ot meg meg kell furdetni,’mert magatol valszeg nem fog bemaszni a zuhanyzoba ,leemelni a tusfurdot es atcsutakolni magat...

Kiviszed setalni meg sportolni. Naponta tobbszor,mint minden mas kutyagazdi.

2020. dec. 5. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
80%

Csak az elején fura a kutyaszag. Szerintem nem büdös.


A másik, hogy a benti kutyák tovább élnek.


Szóval megfelelő mozgás (nem reggel-este), agyas feladatok mellett, nem probléma, ha bent van a kutya.

2020. dec. 5. 05:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
79%
Nekem is panelnémetjuhászom van. Reggel-este 3-3 órát kint vagyunk. Futunk, labdázunk, tanulunk, sok séta. Aztán kaja, víz és alszik estig/reggelig. Ha otthon vagyok, akkor is ugyanígy viszem, mert nem igényel mást/többet.
2020. dec. 5. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
36%
8as! Mikor dolgozol?
2020. dec. 5. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszi a tanácsokat, illetve a megerősítéseket.

Szerintem nem lesz gond. Idáig ugye kint volt/van szabadon és a mozgás ezáltal adott volt alapból, plusz napi 20-30 perc labdázás, heti 3 séta a városban.

Tény, hogy a továbbiakban több időt kell majd beletennem. Még jobban fókuszban lesz a kutya, ami mondjuk nem is baj, mert megérdemli.

Egy új rendszert kell majd kialakítsak, mert hogy 3-szor levigyem wc-re most ez így fura elsőnek elképzelni. Bár lehet majd fogom látni mások hogyan csinálják. Reggel munka előtt és este nem elég?

Nekem egy furcsaság van, hogy a mozgásigényét vagyis ez nem igény de tényleg az lenne a természetes ha minden nap mozogna, de ha esik 2 napig akkor hogy viszem ki akkor nem tudok vele menni. Vagy havas sz.ar idők akkor is nem fogok minden nap menni vele. Tényleg nem laktam még lakásban és sok minden ami másnak ebben rutin és természetes nekem olyan fura.

2020. dec. 5. 19:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!