Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet a kutyát házikoszttal...

Lehet a kutyát házikoszttal etetni?

Figyelt kérdés
Nem a maradékra gondolok, hanem abból szedek ki amit csináltam, vagy csinálok külön, pl tojásrántotta szalonnával, bolognai, rizseshús, fasírt, sajt, felvágott, ilyenek. Sajnos nem hajlandó megenni a minőségi tápokat, csak az olcsó "szemetet" abból is csak a szárazat, azt meg nem akarom hogy egye :( Egyik ismerősöm azt mondta hogy a házikoszt káros a kutyának, ez igaz?
2020. dec. 5. 21:24
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
52%
Attól függ milyen kutya, nem mindegyik bírja a házikosztot... ha nem túl fűszeres, sztem adható, bár itt túlsúlyban lesznek a káráló hozzászólások, hogy csak a drága táp ér vmit.
2020. dec. 5. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
88%
Amiket felsoroltál, azok zsíros, fűszeres emberi ételek ami egy kutyának nem jó. Főzz neki, vagy barfozzatok. Ha főzöl, akkor csontot semmiképp ne adj neki, mert a főtt csont szilánkosra törik. Combot, mellet, belsőségeket, igazából bármit bedobsz egy fazékba, kicsi répa mellé, akár rizs, és hagyod rotyogni pár órát. Ha nyersen etetsz, akkor disznót ne adj neki. Farhát, nyak, mell, comb, belsőség, kis zöldség/gyümölcs, esetleg tojás.
2020. dec. 5. 21:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Nem úgy értettem, de a szóban forgó tápnak a hússzázaléka mindössze 3%...

6 kilós energiabomba agárkeverék. Volt hogy raktam ki neki konzervet, meg tápot, két napig ott állt, tovább nem mertem hagyni, inkább adtam neki főttételt.

Egyébként nem szoktam fűszeresen főzni/sütni.

2020. dec. 5. 21:34
 4/11 A kérdező kommentje:

Kettes! Igen, igen... Tudom. Azt se hajlandó megenni. Anyu a többi kutyának heti háromszor szokott főzni, húst, rizset, zöldséget, ők azonnal megeszik, de az enyém nem.

Egyébként hiába zsíros ételek, nagyon vékony kutya (Gondolom a fajtából adódóan.) de köszönöm, megfogadom a tanácsot.

2020. dec. 5. 21:37
 5/11 anonim ***** válasza:
46%
Rakd le elé a kaját (mármint azt, amit főztök neki). Ha negyed órán belül nem fogy el, vedd el. Este megint odaadod. Ha megint nem fogy, akkor reggel. Meg fogja enni, csak gondolom válogatós. Anyumé ugyanez, van, hogy csak este eszik, mert reggel nem kellett a kaja de estére már éhes. Éhség nagy úr :)
2020. dec. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
71%
Azért nem eszi a tápit, mert tudja, hogy úgyis adsz neki mást, ha nem eszi meg..
2020. dec. 5. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
35%
Azért ha két napig ott a kaja én se biztos, hogy hagytam volna...doki véleményét kikérted már? esetleg, hátha tud ajánlani valamit...
2020. dec. 5. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
50%

Csirket felejsd el. Agyon van gyogyszerezve. Ha hazi a szomszedbol,akkor etesd vele nyugodtan.


Ha levest csinalsz csontos husbol es fokhagyma tengeri so meg zoldsegbol az jo. Csontot dobd ki belole,fozes utan. Csontot nyersen adj kulon.m inden etkezeshez.

2020. dec. 5. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Nezz utana miket nem ehet a kutya az emberi kajak kozul … van egy csomo dolog amit nem szabad a kutyának adni mert mergezo lehet:


Csoki, szolo/mazsola, hagyma, rebarbara, soska, fuszerek, K-betuvel kezdodo zoldsegek, nyirfacukor, makadam dio, szerecsen dio, boroka … lehetne sorolni folyamatosan.


Szoval ha kihagyod a tiltott dolgokat, azonkívül siman ehet hazi kosztot.

2020. dec. 6. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
#9, kelbimbót és kelkáposztát ehetnek, pedig k betűvel kezdődő zöldségek.
2020. dec. 6. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!