Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Házi koszt kutyának? Milyen táp?

Házi koszt kutyának? Milyen táp?

Figyelt kérdés

Mi már 10+ éve azzal etetjük a kutyáinkat, persze kapnak mellette tápot is. A tápot nem annyira szeretik,inkább mindig a maradékot eszik meg.

Mostanában kezdtem el kicsit aggódni mert sok helyen láttam hogy nem jó ha a kutyának maradék van adva, illetve a táp se mindegy hogy mit adunk nekik.

Mi mindig 10kg-os lild-s tápot vettük és nagyon szeretik, viszont valahogy sosem néztem miket tartalmaz. 8%-ban tartalmaz csak húst. Ez egy kicsit kiakasztott. Kevés a hús %-a? Illetve milyen tápot ajánlanátok aminek magas a tápértéke (közepes méretű kutyáknak)



2020. júl. 28. 05:05
1 2 3 4 5
 1/46 anonim ***** válasza:
74%
Inkább kapjon házi kosztot, mint rossz minőségű (=szemét kategória) tápot! Semmi tápértéke, tápanyagtartalma nincs ezeknek a "tápoknak".
2020. júl. 28. 05:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/46 anonim ***** válasza:
31%

Nyugodtan egye a házit! A gyerekem is azt eszi, és semmi baja.

Csak a szponzorált állatorvosok, meg a NAGYFELELŐSMINDENHEZISÉRTŐ gazdik nyomják az X meg az Y márkájú tápokat, mert SZERINTÜK, az a jó.

2020. júl. 28. 06:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/46 anonim ***** válasza:
86%
Az a baj hogy az emberi fogyasztásra szánt étel nem való kutyáknak, pl hagyma mérgezö nekik,ahogy a sós füszeres ételek sem tesznek jót az állatnak stb. Meglepö ha utána nézel rengeteg étel okozhat gondot nekik
2020. júl. 28. 07:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/46 anonim ***** válasza:
19%
Semmi baja nem lesz t a házikoszttól. Csak a túltenyésztett kutyáknak csúfolt állatok nem ehetik.
2020. júl. 28. 07:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/46 A kérdező kommentje:

Köszönöm a választ,azzal tisztában vagyok mi mérgező nekik,csak egy kicsit megijedtem az okoskáktól😄

Nem igazán tehetjük meg hogy ilyen meg olyan tápot vegyünk neki( igen és most jöhet az hogy minek van kutyád ha blablabla) utána néztem az ilyen minőségibb tápoknak és elég húzos árai vannak:/

2020. júl. 28. 07:35
 6/46 anonim ***** válasza:
70%
Ha neked csak blabla az, hogy milyen szeméttel eteted a kutyád, akkor minek írtad ki a kérdést? Igen, nem jó a lidl-s táp és a hàzi kosztnál is figyelni kell, mit tolsz le a torkán. Most ezzel akkor beljebb vagy? Nyilván nem, mert neked csak blabla, hogy ha alapvetően nem tudod biztosítani a kutyádnak a megfelelő ellátást (ebből kiindulva gondolom állatorvoshoz is csak akkor kerül ha nagyon muszàj, hiszen az is baromi drága ugye... igen ismerem ezt a fajta “gazdit”.) Ne haragudj, de igen ilyenkor tényleg azt gondolom, hogy aki ennyire sajnálja a szerettétől a minőséget, akkor tényleg minek van...? Nem kötelező kutyát tartani, senki nem kényszerített rá gondolom. Értem, hogy nem engedhetitek meg magatoknak, de akkor meg nem kell kutyát venni. Nekem ez ugyanaz a kategória mikor gyerek mellett sírnak, hogy nem bírják eltartani, meg minőségi életet biztosítani neki. De azért bevàllalják, mert nekik kell. Ennyit erről.
2020. júl. 28. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/46 anonim ***** válasza:
87%
A Brit Prémium tápokat esetlet nézd meg hogy azok nagyon drágák e neked, azok már elfogadható minőségüek
2020. júl. 28. 07:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/46 anonim ***** válasza:
95%

Elélnek házikoszton is a kutyák, ugyanúgy, ahogy gyerekek ezrei is elélnek zsíros kenyéren és krumplin, csak épp baromira nem egészséges.


A házi koszt az sós, fűszeres és egy csomó olyan dolog van benne, amit a kutya nem tud megemészteni, vagy nem jó neki.


Egyébként nem új dolog a kutyák helyes táplálása, maximum olyanok vannak, akik most hallanak róla először. Nagyanyámnak már 20 éve is megmondta az állatorvos, hogy vagy főzzön a kutyának vagy adjon neki minőségi tápot.


Ha nincs pénzed, akkor az állatosban tudsz neki venni húst és tudtok külön neki főzni. De amellé nem árt néha kiegészítőket is tenni.

2020. júl. 28. 08:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/46 Szitymoty válasza:
70%
Szerintem meg se forduljon senkinek a fejében hogy házi kosztot adjon a kutyának. Pont azért van a kutyatáp ,hogy azt egye az állat.Mellesleg nem biztos hogy jól reagálna rá a gyomra.
2020. júl. 28. 08:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/46 anonim ***** válasza:
43%

Az ilyen általánosításokat amit a 6-os írt nagyon utálom. Nem ismeri a körülményeket, de máris kijelenti, hogy biztos orvoshoz sem viszi, mert biztos szarik a kutyájára. Megsúgom ,a kutyák mindenevők és sokkal jobban szereti a zöme a házi kosztot, mint az íztelen tápokat. A kutyák ősidők óta maradékon éltek, ehhez is van hozzászokva a szervezetük, csak az utóbbi pár 10 éveben terjedt el a divatos táp, és azóta mindenhol azt sulykolják, hogy a kutyát táppal kell etetni. Ettől még mindig jobb divat a BARF, de azt is akkor érdemes, ha már kicsi korától rá van szoktatva. Az én kutyáim pl. mentettek, és az egyiknek abszolút nem szabad nyers húst adni, mert nem eszi meg, hanem őrzi napokig és alig lehet elvenni tőle. Ő valószínűleg bántalmazott kutya volt. Én többnyire csirke alkatrészeket szoktam venni nekik, farhát, nyak, megfőzöm, a elvét is megkapják mert szeretik. Abba áztatok kenyeret, és mindig van maradék rizs, főtt krumpli, tészta. Ezeket mind lehet, főleg a rizst szokták ajánlani, és ezek nem kerülnek többe, mint a táp. Száraz tápot csak kiegészítésképp adok, ha nincs más. Sőt, konzervet is veszek, azt is kiegészítésképp. Szóval változatosan étkeznek.

Mi sem a kő gazdag kategóriába tartozunk, és mi sem engedhetjük meg a legdrágább tápokat, de nem érzem, hogy szar gazdi lennék, mert ha bajuk van, azonnal visszük orvoshoz. Biztos ilyen szar gazdinál mint a kérdező, jobb lenne nekik az utca vagy a menhely. Azt sem írta, hogy vette! Mi pl. mentettük őket, mert különben elaltatták volna.

Így meg tök szar életük van, mert 1600 m2 telken tengődnek, bent alszanak és ehető ételeket kapnak.

2020. júl. 28. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!