Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szakértők. Kérhetek egy...

Kutya szakértők. Kérhetek egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
Kutyusom (Amstaff keverék) alá próbáltam szalmát rakni, hogy ne fázzon. Azelőtt párnán aludt a házban. Azóta nem megy be a házba. Kisöpörtem a házból a szalmát, visszaraktam a párnáját, de nem megy be. Étellel sem tudom becsalni. Aggódom, kérem, aki tud segítsen! (Érthetetlen, hogy jót akarok neki, és nem megy be szegénykém. A szívem megszakad érte.) Kb. 5 éves kan kutya egyébként.

2020. dec. 6. 13:56
1 2 3
 11/25 anonim ***** válasza:
0%

Nem tudod felfogni,h a staff Ktivan a kutyaval egyutt sportolo gyzdanak valo??? Kell neki a rendszeres futas. Nem igenytelen lusta tespedo emberek kutyaja.

A stafford a gazdagok kutyaja. Szo nelkul ujat vesznek,ha tonkretesz vmit es nem rajjak ki az utcara. Amellstt,h rendszeresen futnak/bicajoznak vele a termeszetben.Ezert luxus staffordot tartani.

2020. dec. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/25 anonim ***** válasza:
88%
Persze, hogy kaparja az ajtót. Egyrészt fázik, rövid a szőre, be akar menni a melegbe. Másrészt a bullok iszonyat embercentrikus kutyák, állandóan a gazdi mellett akarnak lenni. Tehát duplán nem az a kutya, aki arra lett kitalálva, hogy kirakd a kertbe.
2020. dec. 6. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/25 anonim ***** válasza:
0%
Vicces hogy itt az emberek nem fogják fel ha az ember nem tudja bent tartani a kutyát attól még nem állat kínzó
2020. dec. 6. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/25 anonim ***** válasza:
88%
Senki nem mondta, hogy állatkínzó. Csak ha valaki kinti kutyát akar, akkor pont nem egy embercentrikus rövidszőrű fajtát kéne venni, hanem egy magának való hosszabb szőrűt.
2020. dec. 6. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/25 A kérdező kommentje:
Bocsánat, de amikor őt kaptam, legény ember voltam és sokat volt bent. Aztán megnősültem, jött a baba, neki is lett a közös udvaron lévő Beagle, majd közös kölykük is. Utána ivartalanítva lett. Tavaly új állást kaptam, költöztünk, neki itt a hatalmas udvar, de kisgyerek mellett nem szeretném bent tartani. A kutyáról pedig nem szeretnék lemondani, mert nagyon szeretem őt, és mindent megteszek érte amit a lehetőségeim engednek. Most is thermo függönyt vettem neki, (nem tetszik neki sajnos), illetve látható, hogy azon vagyok, hogy a legjobb legyen neki. Nem értem, hogy a kontextus ismerete nélkül miért ítélkezni kell/kioktatni kell? Azóta ismét nem megy be, adtam neki egy régi kabátot, és az ajtó előtt azon fekszik. Nem értem már komolyan miért. Eddig jól megvolt a házában évekig. Az lehetett a baj, hogy felforgattam a szalmával a privát szféráját és bent maradt a szalma szaga? Azt bármivel el tudom tüntetni? Nagyon megköszönném a segítséget!
2020. dec. 6. 22:18
 16/25 anonim ***** válasza:
79%
Senki nem ítélt el. Segíteni szeretnénk, és próbáljuk a tudtodra adni, hogy ez ennek a fajtának nem megfelelő tartás. Nem csak a hasamra csapok és mondok valamit, sokadik staffomat nevelem éppen, tudom, mi kell nekik. Első és legfontosabb a gazdi. Tipikusan az a fajta, aki ha kimész és lefekszel az árokpartra, megy veled, mert neki a lényeg az hogy melletted legyen. Értem én, hogy közben lett gyerek, felnőttél, de egy kutyával 15 évre kalkulálni kell. Millió kisgyerekes házban van kutya is, én ilyet nem is hallottam még hogy azért kiteszik a kutyát mert lett egy gyerek. Évekig veled volt, és van szíved kitenni? Ha tényleg jót akarsz a kutyádnak, akkor engedd be megint és hagyd, hogy megkapja ami a legfontosabb neki: te.
2020. dec. 6. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/25 A kérdező kommentje:
Múltkor is bent volt, mellettem aludt, az asszonyt is kitúrta. :D Az a baj, hogy utána kimenni nem akar. Örökké bent nem lehet. S mi van akkor, ha napokra elutazunk? Fentebb írtam, hogy már kétszer szétrágta a falat. Tudom, hogy bent szeretne lenni, én is vele szeretnék lenni. De nem tudom, hogyan lehetne áthidalni. (Ráadásul nem néznék jó szemmel a tulajok, ha a szolgálati lakásban bent lenne, erre külön kertek is. :( )
2020. dec. 6. 22:38
 18/25 anonim ***** válasza:
100%
Gondolom azért rombol, mert unatkozik. Mennyit sétáltok? Naponta mennyit foglalkoztok vele?
2020. dec. 6. 22:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/25 A kérdező kommentje:
Bőven foglalkozunk vele eleget. Azért rombol, mert nem akarja elfogadni, hogy nem lehet bent, mert elmegyünk dolgozni, vagy éppen a múltkor boltba. Mert velem, velünk akar lenni minden pillanatban. De azt hogyan tudom neki megtanítani, hogy ez nem rossz/kizárás, hogy néha ki is kell mennie? Kölyök korában könnyebben viselte amikor dolgoztam, utána friss hatásként volt mellette még két kutya, őket nagyon szerette, együtt aludtak, játszottak. Mióta a beagle elhunyt, a közös kölyök elköltözött azóta szomorú a kutya. Lehet hiányzik neki a társ (is)?
2020. dec. 6. 22:46
 20/25 A kérdező kommentje:
Most végiggondoltam, és a múltkor már a feleségem is belement volna, hogy benti is legyen. Bent volt, aludt. De büdös volt szegényke. Elmentünk száraz sampont venni, addig kiküldtem az udvarra, és akkor rágta szét a falat. Az sokkolta az asszonyt, és fél attól, ha beengedem, ismét csinálni fog valamit akkor, amikor ki kell mennie. Erre van bármi Tipo, tanács? Őszintén engem is elszomorított, amikor már majdnem megvettem neki a méregdrága benti fekhelyet, és arra mentem haza, hogy azt az egy órát nem bírta ki. Azért van bennem a félelem, hogy akkor mi lesz, ha elutazik a család? Vagy adjam le arra a pár napra kutya panzióba? Már mindenen jár az agyam.
2020. dec. 6. 23:23
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!