Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya szakértők. Kérhetek egy...

Kutya szakértők. Kérhetek egy kis segítséget?

Figyelt kérdés
Kutyusom (Amstaff keverék) alá próbáltam szalmát rakni, hogy ne fázzon. Azelőtt párnán aludt a házban. Azóta nem megy be a házba. Kisöpörtem a házból a szalmát, visszaraktam a párnáját, de nem megy be. Étellel sem tudom becsalni. Aggódom, kérem, aki tud segítsen! (Érthetetlen, hogy jót akarok neki, és nem megy be szegénykém. A szívem megszakad érte.) Kb. 5 éves kan kutya egyébként.

2020. dec. 6. 13:56
1 2 3
 21/25 anonim ***** válasza:
91%

Szeparációs szorongásra tippelnék. Szorong, fél, ha elmentek. Ezen az segíthet, ha nem "köszöntök" el tőle, nem szeretgetitek meg mielőtt elmentek (és azután sem, hogy visszajöttök), mert ezzel azt erősíted benne, hogy baj, hogyha elmentek. Illetve fokozatosan

hozzá lehet szoktatni, szép lassan. Először csak kimentek az ajtón, vissza, és jutalmazás. Utána pár percre mentek el, aztán fél órára, órára, és onnan lehet növelni az órák mennyiségét. Meg fogja szokni, de türelem kell hozzá.

2020. dec. 7. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/25 anonim ***** válasza:
52%
Amit a kutyának csináltál nagy elkerített részt azt alakítsd át úgy, hogy ha ott van ne érjen a falhoz és ajtóhoz, szerintem ennyire egyszerű a megoldás és akkor végre bent lehet.:) Persze közben a szepi szorit is kezdjétek kezelni, hogy a kifutóban is jól legyen.
2021. jan. 10. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/25 A kérdező kommentje:
Azóta bent van. Volt egy károkozás, én hibám volt, bezártam egy benti ajtót, megrágta. De jobb neki bent, napi 2 séta és jól elvan. Szorongása ingadozó, úgy látom időjárás függő. Privátban volt itt nálunk a kutya suli vezetője, adott jó tippeket, ajtóhoz ilyenekhez. Volt nála 2 nap panzióban, muszáj volt elutaznunk, felügyelet nélkül ugye nem lehet a kutya, de azt mondta a szaki, hogy nem evett, nem ivott... :( Inkább legközelebb ne, nem neki való. De küzdök ahogy csak tudok, hogy a legjobb legyen neki. Már társon is gondolkodtam, hátha úgy boldogabb lenne. Évekig volt társa, de elköltöztünk, és itt ugye nincs neki.
2021. febr. 16. 19:28
 24/25 anonim ***** válasza:
22 vagyok. Ezen már a múltkor is gondolkodtál és írtad is, hogy régen is boldog volt társakkal, szóval szerintem jó ötlet.:)
2021. febr. 16. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/25 A kérdező kommentje:

Utolsó!

Pár házzal arrébb jött egy kis Staffi, a két kutyát nem lehet visszafogni annyira vágynak egymás társaságára. Kapun keresztül is puszi, múltkor a kislány kihozta a kölyköt, szerették nagyon egymást, csak a kan kutyám rá akart ugrani, de hát azt nem szabad. :)

2021. febr. 16. 20:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!