Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mégis mit rontottam el?

Mégis mit rontottam el?

Figyelt kérdés
Van két kutyám. Nagyon okosak, bármilyen helyzetben szót fogadnak, sorban hozzák haza a díjakat versenyekről stb. Szóval minden jó amit el lehet képzelni. A kis dolgok mégsem mennek. Ha valamit nem úgy csinálok ahogy tanítottam nekik akkor már nem is csinálják meg stabilan. Olyanokra gondolom, hogy ugye a kutya nem eszik amíg nem mondom. De ha megmozdulok vagy elfordulok, arrébb megyek akkor már rögtön menne enni pedig semmit sem szóltam és ha ott állok előtte akkor meg egy napig képes lenne várni. Vagy hogy ne menjen ki az ajtón... Ha kimegyek az ajtó elé, megállok, szétnézek, visszafordulok akkor még úgy sem jönnének ki hogy húzom őket a pórázzal, inkább megfulladnának... De ha pl kimegyek az ajtón vissza sem nézve az utca másik oldalára beszélgetni akkor két perc múlva azt látom hogy a kutya kint szaglászik halál nyugalommal. Vagy ha jön egy kutya vagy ember az utcán nyitott kapunál és nem vagyok ott (de lehet akkor is- persze amint kinyitom a szám megállnának de anélkül is tudni kéne) akkor is kimennek. Van a kiskapu mellett egy nagykapu, azon is simán kisétálnának mert azt sem szoktuk használni tehát gyakorolni sem rajta. De pl a kennelből nem jönnek ki ha elmegyek valahova mert (?) azt gyakoroltam velük. Igazából nem dől össze a világ mert ilyen nem nagyon van csak szöget ütött a fejembe hogy ez mitől lehet? Ilyen "buták" lennének, vagy esetleg mégsem tisztelnek? Azt hittem egy kutyának egyértelmű hogy amit nem szabad azt semmilyen helyzetben nem szabad. És másoknál is ezt látom, akkor nálam miért nem működik? :( Lehetetlenség minden szituációt gyakorolni mert nem lehet előre kitalálni mi lesz.
2010. aug. 11. 21:56
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
az lehet a baj, hogy ezeket mind mind ugyanazon a helyen, ugyanazon a helyzetben tanitottad, pl a japán etetési módnál mentetek másik helyr vagy guggoltál le stb? mert mindent meg kell csinálni más helyzetben, más környezetben is.
2010. aug. 11. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
48%
1. vagyok, még annyi, hogy nehéz lesz, de kezd el gyakorolni (szemkontaktus mindig legyen, ez nagyon fontos), hogy pl ugyanott maradsz a kennelnél, de leggugolsz, megfordulsz, de közben mondod, hogy marad, marad stb, és ezt csinálnd meg több helyzetben, és a többi dooggal is ugyanezt. Sok sikert!
2010. aug. 11. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 Bozsikrisz ***** válasza:
25%

Mikor azt írod, hogy a kutyáid "buták", jusson eszedbe, hogy a kutyáknak nincsenek gondolatai. Minden, amit egy kutya elsajátít, az kizárólag Pavlovi reflex miatt van.

Ezt úgy mondom, hogy nekem is van kutyám, és néha már szinte várom, hogy megszólaljon:)

Az, hogy a kutyáid nem 100%-ig teljesítenek mindig úgy, ahogyan azt Te elvárod...nos nem tudom. Talán megérzik a Te bizonytalanságodat. Vagy az, hogy ketten vannak, az is közre játszhat.

Etetésnél az egyik egy kicsit bemozdul, akkor a másik azonnal megy enni.

Az én kutyámnál sem megy tökéletesen ez, pedig nagyon jól tudja, hogy amíg nem mondom, addig nem ehet. Volt már olyan, hogy reggel letettem a kajáját, ő türelmetlenül topogott, én meg elefelejtettem mondani, hogy egy ehet, és elmentem fürdeni. 10 perc múlva hallom, hogy sír, kimegyek, és ott ült a tálkája mellett. Azt hittem megzabálom, én is elsírtam magam, amiért így megkínoztam:)

Aztán van, hogy leteszem, ő meg rögtön ráhajol, és akkor mondani kell, hogy még nem ehet.


El kell fogadni, hogy ők sem gépek, ők is hibáznak, ahogyan az emberek is. Neked nincs olyan, hogy valamit nagyon szeretnél, bár tudod, hogy nem kéne, mégis megteszed? :)

Nekik ilyen az evés, a szaglás...ösztönből jön, és sokszor hiába a "rutin"


Na ez kicsit izé lett, de én így látom:)

2010. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyetértek az elsővel!

Különböző környezeti hatásokat is be kell venni az oktatófolyamatba. Pl kellett volna olyat csinálnod, hogy míg ő vár a kajára (és az engedélyre, hogy ehet), addig te arrébbmész, leguggolsz, elkezdesz valakivel beszélni, stb.

És ugyanezt minden megtanított elemmel. Ezek nem mindig "laboratóriumi" körülmények között lezajló szituációk, a kutyának is meg kell ezt tanulnia. Bármi zajlik a környezetében, a parancsot kell megvárnia. esetleg kiszűrnie ingerek közül. Le kell győznie kváncsiságot, stb (nem mehet el, nem vehet el más kaját, nem nyúlhat a játékáért, amíg vele foglalkozol...).

2010. aug. 11. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:

Az etetésnek (lehet baj) nincs fix helye de mindig egyhelyben vagyok, viszont guggolni, állni szoktam. No de pl a kaput nem tudom máshova tenni... :D Meg nem tudok minden élethelyzetet kitalálni. Pl azt nincs kin gyakorolnom hogy idegen kutya/ember után se menjen ki akkor ha nem szólok.

Meg nem szabad valamit tudják nagyon jól, de ha nem vagyok ott mégis megcsinálják (hátra mennek vagy megeszik a tiltott ételt, felmennek az ágyra) ez nem azt jelenti hogy mégsem tisztelnek? :( De akkor nem értem hogy miért olyan szófogadóak és alázatosak...

2010. aug. 11. 22:07
 6/24 A kérdező kommentje:
Nem azt várom hogy 100% legyen minden de ezek olyan alap dolgok nem? Olyan furcsa hogy versenyekre járnak meg komoly energiát fektetek beléjük és ezt nem tudják. Más kutyával meg nem is foglalkoznak, nem jár még sétálni sem, ezeket mégis tudja... Annyira telebeszélték a fejem a falkavezér mániával hogy mindig ez jár benne pedig amúgy nem értek vele egyet hogy mindennek csak az az oka. Én is azt reméltem az a baj hogy keveset gyakorlunk csak kellett a megerősítés! Szerintem ott rontottam el hogy amikor nem voltam velük akkor "steril helyen voltak" (kennel, ott nem lehet rosszat csinálni). De hát pont azért tettem hogy védjem őket. Pl kétszer betörtek hozzánk és ha nem lettek volna kennelben akkor tuti nem élnének már...
2010. aug. 11. 22:13
 7/24 anonim ***** válasza:
megint az első kettő vagyok, nem, nem jelenti azt, hogy nem tisztelnek, csak néha megpróbálnak tuljárni az eszeden, hogy most hátha megengede. és akármilyen unalma lesz is, próbáld ki a több szituációt, egyébként nem tanulja meg. 1. az is elég lesz, hogy amikor a kennelben van, mondod hogy marad, és tolatsz, aztán leggugolsz, megfordulsz pl, visszanézel, és ha még mindig bent van, nagyon nagy simi, és jutalom, ezt többször csináld meg. aztán ugyanezt az etetésél is. nem minden 2 nap alatt fog menni, mert ez már berögződött, de itt az ideje változtatni. még nem késő.
2010. aug. 11. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:

Hát igen, ezek olyan okosak, rajtakapni is lehetetlenség őket. Van hogy elkapja őket a hév és többet ugatnak mint kéne. De mikor az ágyban elhatározom hogy kimegyek rájuk szólni akkor elvágák az ugatást és meg sem mukannak többet :D

Amúgy nem unalmas csak sosem jutott eszembe sokféleképpen gyakorolni, azt csak a feladatoknál szoktam.

2010. aug. 11. 22:20
 9/24 anonim ***** válasza:
megint az első vagyok, most látom az uj kommentet! ugy látom, neked ez már mániád. nemrég vettem egy törpe uszkárt, minden nap séta, klikkrezés, tanitgatás, de még ennyi foglalkozás mellett sem megy neki annyira a japán etetés, a többit is mé csak most tanuljuk, a tekutyáid amugy már igy is hiperszuper kutyák, egyáltalán nem buták, és igen sok energiát fektethettél már abba is, hogy ezeket megtanulják, ne becsüld le se magad, sem a kuytukat, hanem azt kezdd el csinálgtni, amit az előbbiekben irtam, nekem azok beváltak. amugy milyen kutyák?
2010. aug. 11. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
megint én, az 1.. a mániával nem megsérteni akartalak, csak amolyan vicc féleség akart lenni, csak valahogy nem lett olyan. amugy csak igy tovább, és sok sikert!
2010. aug. 11. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!