Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mivel tudnám a kölyök kutya...

Mivel tudnám a kölyök kutya nyüszítését enyhíteni este?

Figyelt kérdés

Vettünk egy 8 hetes Husky-t, még csak 2 napja van nálunk, de imádjuk...reggel sokat játszunk vele, de ha picit nem vagyunk ott, máris nyüszít.

Itt kezdődnek a gondok. Kertes házban lakunk, és estére a kazánházban tartjuk, ahol nagyon nyüszít...olyankor a szívem szakad meg érte!

Mivel tudnám ezt a nyüszítést enyhíteni?


2020. dec. 6. 20:31
1 2
 11/13 anonim válasza:
75%

Kutyakiképzőként a következő a javaslatom:

Vidd be a házba, ott valamilyen szinten érez titeket.

VISZONT! Ne simogasd, ne nyugtatgasd őt. Ez azért fontos, mert a későbbiekben (nagyobb korában) hozzászokhat az állandó gyámkodásodhoz és önállótlanná, gyerekessé válik, elvárja, hogy az idegen emberektől, kutyáktól megvédd őt. Olyan szintig is fajulhat az ilyen, hogy nem hajlandó a táljából enni, csak a kezedből. Illetve ha nem vagytok otthon, depressziós, stresszes lesz. (Hiszen gondolj bele állandó gazda gyámkodást vár el, kiskorától ez neki a normális)

Szóval legjobb ha ilyenkor közömbösek vagyunk a kicsivel.


Gondolom ezek után kapom a leértékelést, de a tapasztalatomban és a tanulmányaimban ez mindig így volt. :)

2020. dec. 8. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem meg a kutya igenyeit is kene nezni. Nalunk pl nem jott be az, hogy csak a hazba behozom, nem simogatom ejjel, max csak kiszolok neki, mert nem aludtunk 6 napig kb semmit. A kutya hangja is elment, igy aztan feladtam, az agyam melle tettem ejszaka, simogatt rajta kettot, amikor sirt, aztan meg is nyugodott. Nem lett ettol elkenyeztetve, fokozatosan lett hozzaszoktatva az egyedullethez is, szepen nevelgettem, tanitgattam, es csodalatos kutya lett, aki tudott egyedul maradni 8-10 orat is, nem csak 2 percet vonyitas nelkul.
2020. dec. 8. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:

11. Es válaszoló :

Rengeteg kutyakikepzőt, kutyasulis-ovis alkalmazottat ismerek, ilyesmi berkekben mozgok.

Mindig ezzel jönnek ők is, valamiért ráhuzzák minden egyes kutyára az alap sémát.

Való igaz, hogy 10-ből mondjuk 7 kutyánál működik, de a többinél nem, és ezért kéne specifikusabban a problémát megoldani.


Kölyökkent elhoztam a kiskutyám, eszembe se jutott kitenni. Nyilvánvalóan az ágyam mellett volt a helye, egyetlen egy nyuszites, sikítás se volt. Azonnal otthon érezte magát, egyáltalán nem kereste a családját.


Számomra felfoghatatlan miért teszik ki a kazánházba a KÖLYÖK kutyát, ha kinti kutya lesz, szépen fokozatosan kell kiszoktatni...

2020. dec. 22. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!