Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szerintetek ezek fajtatiszta...

Szerintetek ezek fajtatiszta Yorkshire terrier kiskutyák?

Figyelt kérdés
[link]
2010. aug. 11. 23:07
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
87%
Nem, mert nincs törzskönyvük.
2010. aug. 11. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
21%
Kérdezz rá, hogy tudnak-e igény esetén törzskönyvet szerezni. Egyébként szerintem fajtatiszták a kutyuk.
2010. aug. 11. 23:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
76%
Szaporítótól ne vegyél kutyát! A szaporítótól vett kutyák 80%-a valamilyen örökletes betegségben szenved. És annyit költhetsz majd rá az orvosnál amiből 2 tenyésztőtől vett kutyát is tudnál venni.
2010. aug. 11. 23:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
16%
igen fajtatiszták! ez tutii!
2010. aug. 11. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszaitokat :)

És örülök, hogy nem kezdett el velem "ordítani" mindenki azért mert ezt megkérdeztem. Azt annyira nem bírom.

Csak egy kérdés volt nem kell mindekinek rögtön szívrohamot kapnia xD

2010. aug. 11. 23:29
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
Hááát. Nem tudom. Nincs törzsköny, ami nem feltétlenül jelenti, hogy tutira betegek a kutyusok, de azért egy törzskönyv elég megnyugtató. És persze szerződés...stb. Ezek garanciák arra, hogy egészséges, szép, fajtatiszták a kutyusok. Érted. Én nem vállalnám be ettől a hirdetőtől a kiskutyát, mert félnék, túl nagy a kockázat. :S
2010. aug. 11. 23:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
22%

az eddigi összes kutyám szaporítótól volt/van.

fajtatiszta tacskók, és a tenyésztők csodájára járnak milyen szép.

semmi bajuk nem volt és nincs is.

10.000 forint volt a kutyus.

a nagyokos tenyésztők ezt azért mondják, mert félnek mi lesz a megélhetésükkel.

soha nem vennék tenyésztőtől kutyát, mert nem azért veszem meg , mert ilyen fajtagyőztes , meg olyan jó vérvonalú.

nekem csak egy kutya kell, akit szerethetek, és gondoskodhatom róla.

a nénitől olyan kutyát vettem 10 ezerért, amilyet a tenyésztőtől vettem volna 40ért...

a vérvonala engem nem érdekel.

2010. aug. 12. 08:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
0%

juj :D de aranyosak.

szerintem fajtatiszták.

lehet én is veszek egyet :D de végülis ha nem is lennének fajtatiszták, azt senki nem mondaná meg, mert nagyon úgy néznek ki.

2010. aug. 12. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Ja, én is vettem nénitől olyan kutyát 60 ezerért, amilyet vehettem volna tenyésztőtől kétszázért. 2,5 éves, eddig 3-szor műtötték, de lassan aktuális lesz a negyedik, mert a szemével elég komoly gondok vannak. Amennyi pénzt ráköltöttem, abból bőven kijött volna egy rendes garanciás szerződéses kutya, és én sem izgultam volna betegre magam a műtétek alatt, meg nem rövíditenénk az életét az állandó altatással.


Az egyetlen, amiért örülök, hogy mivel az idegrendszere is elég instabil, elkezdtem kutyasulizni, mert egyedül nem bírtam vele, és rengeteget tanultam a problémás kutyák neveléséről.


Mindenki maga dönti el mennyit kockáztat. Ha ilyen helyről veszel kutyát, akkor vagy mázlid van, és lesz egy egészséges és olcsó fajtajellegű társad, vagy nincs szerencséd, és egy beteges idegi problémás kutyád lesz. Arról nem beszélve, hogy ezek az emberek általában ilyen körülmények között elletik a kutyákat: [link]


Ha te ezt támogatni akarod, lelked rajta, a felelősség a tiéd, és akkor is a tiéd, ha kutyának 100 ezreket kell költeni a műtéteire, vagy ha egy idegronycs lesz, vagy ha eleve fertőzéssel kerül hozzád.

2010. aug. 12. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 Bozsikrisz ***** válasza:
100%

Én nem kezdek el okoskodni, de ennyiért tudod mikor kapsz egészséges yorkshire terriert...amikor hupikék törpök potyognak az égből.

Miért ad el valaki 17 ezer forintért fajtatiszta kutyát, amikor még az önköltségi ára is több ennél?

A szükséges oltások, féreghajtás, táp, orvosi ellátás bőven e fölött van. Szerinted valaki rákölt a kutyára 30-35-40 ezret, aztán eladja 17-ért?

Nem is beszélve arról, hogy legalább 4 havi "munka" van benne.

2010. aug. 12. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!