Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék egy fajtatiszta...

Szeretnék egy fajtatiszta yorkshire terriert?

Figyelt kérdés
Szeretnék egy fajtatiszta yorkshire terriert maximum 60.000Ft-ig. 40.000Ft-om van de ezt már odaadnám előlegbe. Ha lehet 2010-es születésűt és kislányt szereték. MIndenképpen lányt és fontos hogy törzskönyve is legyen. Hol találhatnék ilyet ennyiért?
2010. aug. 27. 18:37
 1/7 anonim ***** válasza:
tenyésztőnél, de nézegesd szerintem a www.express.hu t is
2010. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
2010. aug. 27. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Igen azt már nézegettem de ott 80.000Ft-tól vannak törzskönyvesek. Olyat szereték, ha odaadom a 40 ezret akkor már elhozhassam. És utána kifitzetem a többit :)
2010. aug. 27. 18:42
 4/7 anonim ***** válasza:
Keress a neten vannak aranyosak vagy írd be h fajtiszta Yorkie
2010. aug. 27. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Szia! A legtöbb tenyésztővel meglehet egyezni, hogy részletre fizesd ki a kutyust.
2010. aug. 27. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Ne a pénz legyen ez elsődleges szempontod. Ha találtál olyan hirdetést, amivel érdemes foglalkoznod, körültekintően járj el! Mindenképpen tenyésztő legyen. Nézd meg a kutyus mamáját és ha lehet az apát is. Figyeld hogy viselkedik a kiskutya. Élénknek, érdeklődőnek kell lennie. Az amelyik félénken remeg a sarokban, hát... ott én gyenge idegrendszerre tippelnék. Sok későbbi egészségügyi költséget előzhetsz meg, ha "gyenge" egyedet választasz, mert olcsóbb volt. És a költségek többszörösen is túlszárnyalhatják a vételárat.


Ezenkívül én nem választanék "extra mini" yorkit. Sokkal, sokkal jobban kell rájuk vigyázni.

2011. febr. 10. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim válasza:

Fajtiszta Yorkshire terriert csak kizárólag törzskönyvvel, microchippel és oltásokkal, féregtelenítve szabad vásárolni. Ezek a kiskutyák hosszú életűek, egészséges fajta,a fogkövesedésére azonban figyelni kell. Ha hobby vélból szeretnétek Yorkit, akkor is javaslom, hogy a törzskönyv és a fentiekben említett dolgok meglegyenek, mert nagyon sokan foglakoznak szaporítással, jó néhány kedvelt fajtát, embertelen környezetben tartják, s persze nem mutatják meg a szülőket, hamis papirokat mutatnak stb., esetleg egy bizonyos találka helyen adják át a kutyát. A rokontenyésztésből(szaporításból) természetesen kijöhetnek különböző betegségekkel rendelkező babyk. Én azt gondolom egy ilyen kis tündéri kutyát hosszú évekig szeretnénk magunk mellett tudni, s nem orvosról-orvosig járkálni. Ez egy "luxus" kutya, s ennek az árának is valójában tükröznie kell ezt. Egy 35-40000 Ft-os kutya sokszor ráfizetés lehet (talán még nem is fajtatiszta). Sem papír, sem oltás, sem féregtelenítés, sem chip, csak az eladó félrebeszélése. Sokszor azt hangoztatják a vevőknek, hogy a szülők törzskönyvezettek, természetesen sokan nem tudják, hogy ez még nem jelenti azt, hogy a kiskutyát is törzskönyvezni lehet, hiszen, ahhoz, hogy törzskönyvezzék a kölyköket a szülőknek meg kell felelni min. a tenyésszemlén. Tehát, amelyik szülő nem volt ilyenen az akár lehet yorki szerű is, esetleg olyan egyed, aki nem felel meg a Yorki standard előírásának. Megjegyezném Mini, extramini, toy és még egyéb módon rekámozott Yorki nincsen. A standard 2.2-3.2 Kg. A miniként említett yorkik nem felelnek meg a standard előírásnak, de arra jók, hogy üzleti fogásként borsós áron adják őket. Előfordul, hogy ezek a túlságosan kicsi kutyusok betegesebbek, sérülékenyebbek. Yorkit tartani sokan azt hiszik, mivel kicsi kutya nincsen vele költség. Tévedés: rendszeresen kozmetikázni kell, minőségi táppal kell etetni stb.

Érdemes tehát meggondolni a Yorki vásárlását és felelőségteljes, boldog kutyatartást kivánok mindenkinek!

2011. márc. 15. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!