Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még ennek jó vége vagy...

Lehet még ennek jó vége vagy ne is reménykedjek? Mi ilyen helyzetben a megoldás?

Figyelt kérdés
9-10 éves németjuhász, kan kutyusról van szó. Nyáron megcsípte egy kullancs, a veséit eléggé tönkretette, de időben kapott antibiotikumokat és rendbejött. Aztán itt-ott néha egy-egy véres csepp pisi csöpögött neki, de ritkán. Rögtön hívtam az állatorvost, telefonon keresztül annyit mondott, hogy akkor VALÓSZÍNŰ vesekő. Ugye már egyre hidegebb az idő, viszont nem hajlandó a hajópadlóval leszigetelt, takarókkal telepakolt meleg kis házában pihengetni, mindig a verandán vekszik a hideg csempén. Pár napja már nem véres pisi csöpög hanem csak tiszta vér. A nyelve és a szemei normálisak, étvágya van, viselkedésre ugyanolyan bohókás, mint máskor. Ma elkezdett remegni a lába, de hát rohadt hideg van, úgyhogy inkább fázik gondolom, mintsem tünet legyen a remegése. Volt már valakinek tapasztalata hasonlóval? Gondolom már ilyen idős kutyát nem nagyon fognak akarni műteni sem, ha esetleg kéne, nagyon tanácstalan vagyok...

2020. dec. 10. 14:26
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
94%

De kerdezo, te meg mi a francra varsz? Kint tartod a vesebeteg kutyadat, amit nem kene, majd par napja vert pisil, es te a gyakorira irogatsz? Azonnal orvos! Nem kihivjuk az orvost, hanem elvisszuk egy felszerelt rendelobe, mert csak ott lehet vele valamit kezdeni. Az eszem megall :(

Es be kene engedni a hazba, beteges allatot nem tartunk csak kint. A takarokkal telepakolt haza nem meleg, hanem inkabb nyirkos es hideg, mert a ruha atazik.

2020. dec. 10. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
100%

Én elvinném egy felszerelt rendelőbe, hogy kivizsgálják. Vizsgálatok alapján azt is meg tudják mondani, hogy műthető-e, az időskor nem minden esetben kizáró ok. A vesekő egyébként is (tudtommal) fájdalommal jár.


Ezen kívül azért fekszik a verendán, mert szeretne a közeledben lenni. Tudom hogy nagy, de szerintem jobb lenne neki bent a meleg lakásban. Egy idős beteg kutyáról van szó, lehet hogy már a vérkeringése sem tökéletes.

2020. dec. 10. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Minden műtétnek kockázata van, főleg ha idősebb kutyusról van szó, de ettől függetlenül megműthetik. Nekem ezelőtt 10 éve, az akkor 13 éves kutyusomat műtötték a veséjével, sikeres volt a műtét és a kutyusom is felépült. De igazat adok az egyesnek, miért nem viszitek be a lakásba? Idős (pláne beteg) kutyát már nem kellene kinn tartani (legalább éjszakára ne) az izületei miatt se, plusz kell neki a gazdi közelsége.
2020. dec. 10. 14:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
100%

Egyszóval vérzik a kutyád vizelés helyett és szerinted a hideg miatt remeg.

Az orvosod is csuda egy forma. Ránézésre megállapította, hogy veseköve van a kutyának és ezzel le is rendezte az egészet.

Az, hogy műtik, vagy sem, attól függ, egyáltalán milyen okból vérzik.

Ahogy írták, olyan rendelőbe kell vinned minél hamarabb, ahol UH és nem ránézésre diagnosztizálnak, hanem vizelet és vér vizsgálattal kezdik.

2020. dec. 10. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 A kérdező kommentje:
Vidéken lakunk, a legközelebbi rendelő másfél, két óra innen. Szüleim nyilván nem engednének be a lakásba egy ilyen nagy kutyát, szegény a fajtáján belül is kicsit túl nagy. Az enyhe véres vizeletre a doki azt mondta normális, tiszta vér meg 2 napja (csöpög). Nyilván ha tehetném, vinném rendelőbe, de nem tudom hogy rakok be a kocsiba egy két órás útra egy hatalmas kutyát.
2020. dec. 10. 14:45
 6/24 A kérdező kommentje:
Viszont akkor megpróbálom apámat is tarkón csapni, hogy vigye rendelőbe.
2020. dec. 10. 14:48
 7/24 anonim ***** válasza:
100%
Kinok kozt fog meghalni, ha most nem cselekedtek, csak mondom. Nem kell az egesz hazba beengedni akkor, boven eleg az eloszobaba is mondjuk, legyen ott egy fekhelye, de nem lehet csak kint. Errol is probalj vele beszelni.
2020. dec. 10. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Most pisilt, az meg nem volt véres. Meg itt ugrál, játszadozik. Akkor nem értem, ha a vizelete nem véres miért cseppen naponta pár csepp vér ki? Lehet, hogy a vesekő, ahogy távozik, felsérti picit belül?
2020. dec. 10. 15:04
 9/24 anonim ***** válasza:
92%
Szuper, tehat 10bol egy pisi nem volt veres, akkor nincs is gond, igaz? :( Lehet veseko, es nem kene megvarni, amig magatol elindul, mert ha elakad, akkor nem lesz jo vege. De lehet csak egy durva felfazas is, vesegyulladas, lehet eleg antibiotikum, nem olyan veszes a helyzet, de kezeletlenul szinten nem lesz jo vege.
2020. dec. 10. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 A kérdező kommentje:

10-ből minimum 9 pisi nem véres, minden nap csekkolom. Ha figyelmesen olvasod és értelmezed a leírtakat, véres vizelete utoljára akkor volt, miután nyáron kapta az antibiotikumokat és akkor is csak enyhe.

Ezért nem értem miért csepeg napi pár csepp vér, ha a vizelet nem véres.

2020. dec. 10. 15:12
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!