Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még ennek jó vége vagy...

Lehet még ennek jó vége vagy ne is reménykedjek? Mi ilyen helyzetben a megoldás?

Figyelt kérdés
9-10 éves németjuhász, kan kutyusról van szó. Nyáron megcsípte egy kullancs, a veséit eléggé tönkretette, de időben kapott antibiotikumokat és rendbejött. Aztán itt-ott néha egy-egy véres csepp pisi csöpögött neki, de ritkán. Rögtön hívtam az állatorvost, telefonon keresztül annyit mondott, hogy akkor VALÓSZÍNŰ vesekő. Ugye már egyre hidegebb az idő, viszont nem hajlandó a hajópadlóval leszigetelt, takarókkal telepakolt meleg kis házában pihengetni, mindig a verandán vekszik a hideg csempén. Pár napja már nem véres pisi csöpög hanem csak tiszta vér. A nyelve és a szemei normálisak, étvágya van, viselkedésre ugyanolyan bohókás, mint máskor. Ma elkezdett remegni a lába, de hát rohadt hideg van, úgyhogy inkább fázik gondolom, mintsem tünet legyen a remegése. Volt már valakinek tapasztalata hasonlóval? Gondolom már ilyen idős kutyát nem nagyon fognak akarni műteni sem, ha esetleg kéne, nagyon tanácstalan vagyok...

2020. dec. 10. 14:26
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
86%
Én meg nem hiszem el, hogy mennyire felelőtlenek vagytok.
2020. dec. 10. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
83%

“Par napja mar nem veres pisi csopog, hanem tiszta ver”. Ezt te magad irtad. Gyorsan meggyogyult a kutyad, ezek szerint :)

Megint egy felelos allatartoval van dolgunk, annyira szuper. Tudom, te vagy a gyerek, ez akkor inkabb nem is neked szol, hanem a szuleidnek, de ez szornyu. Szerencsetlen kutya, miket elhet at :(

2020. dec. 10. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
100%

10 éves németjuhászom van, aki szintén inkább a hóban vagy a teraszon fekszik, mint a szigetelt kutyaházban. Éppen ezért estére behozom az előszobába aludni. Szerencsére egészséges, de tudom, hogy már trotyli, ezért vigyázok az ízületeire meg rá is, amennyire tudok.


Ha vesebeteg lenne a kutyám, akkor 20 orvoshoz is elvinném, mire valaki végre helyre is tudja hozni, plusz nem hagynám kint megrohadni úgy, hogy beteg. De ez én vagyok.

2020. dec. 10. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Apadnak megmondhatod, hogy kezdjetek asni a godrot, mert ez lesz a vege. Legalabb az allatorvost kihivhatnatok, hogy elaltassa par nap mulva, ne szenvedjen annyit szerencsetlen.
2020. dec. 10. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 A kérdező kommentje:

12#


Ahogy látom megint szövegértelmezési gondokkal van dolgunk.

De megpróbálok világosan fogalmazni, ha eddig nem értetted volna.


Néha csepegett a nyár óta enyhén véres vizelet. Csepegett, azaz egy két csepp 2-3 alkalommal több hónap alatt.

Most pedig nem véres vizelet csepeg, hanem vér. 2 napja. Nem volt előzménye.

Remélem így könnyebben értelmezhető, nem kell rögtön offenzív beszólogatásokkal bombázni, ha felelőtlen lennék, akkor kikötném egy karóhoz, mint a falusiak 70%-a és lesz ami lesz vele. A hasznos válaszok, tapasztalatok segítenének ilyenkor, hogy történt-e már valakivel hasonló.

Az állatorvos pedig csak holnap tud kijönni megvizsgálni, így ezért írtam ki a kérdést, annak reményében, hogy esetleg többet megtudok.

2020. dec. 10. 15:43
 16/24 anonim ***** válasza:
85%
Tipikus kamu kérdés az igazi kutyások hergelésére. Minden megvan benne: a kérdező egy gyerek, aki nem tehet semmit, 120ezer kmre van a legközelebbi orvos, anyu és apu nem ad pénzt, nem engedi be, hoppá meggyógyult a kutya ...
2020. dec. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
83%

Tokmindegy milyen ver, meg honnan, ha csopog, az nem normalis. Nem igaz, hogy ennyit nem birsz felfogni. Es de, felelotlen vagy, mert kicsapsz a kertbe egy idos, beteg kutyat, es meg normalis orvoshoz se vagy hajlando elvinni.

Nekem “csak” a macskamnak volt felfazasa, de amikor mar lattam, hogy a tokeletesen szobatiszta macskam a szonyegre pisil, rohantam is vele orvoshoz, nem vartam meg, amig veres lesz. Ki is derult, hogy fajdalmai vannak, de hamar meggyogyult. Na ez a felelos allattartas, nem az, amit ti csinaltok.

2020. dec. 10. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
86%

Engedd be a hazba a beteg szenvedo kutyad !!! Most! Most vidd el allatorvoshoz felszefelt rendelobe. Muteni nem fogjak,de vmit talan aegitenek.

Soha tobbet ne tedd ki a hidegre meg az udvarra a kutyat..... Latod mi lett vele.



A felfazott gyereked kiraknad az udvarra jatszani telen kabatban egesz napra vagy orakra??? Na ugye....


Egeszseges kutya ala se teszunk takarot,hanem szalmat!!!

2020. dec. 10. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
100%
Ha be nem, de mondjuk van egy fűtött melléképület, pl garázs, faház? Oda engedd be. Orvost meg nem kihívni kell, mert nem tudja megvizsgálni, a kutya sem úgy viselkedik, mintha a rendelőbe, idegen területen lenne.
2020. dec. 10. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
100%

- A teraszra tegyetek ki valami régi párnát, szőnyeget, hogy azon feküdjön.

Valószínű azért nem megy a házába, mert a teraszról jobban lát, közelebb érez titeket is (hiszen az ajtón jártok) stb.


- Sem a véres húgy, sem a vér NEM normális! Amelyik doki ezt mondja, az vissza is adhatja a diplomáját. Nem szabad félvárról venni, vagy akkor nem kell már sok időre számítani a kutyussal.


- Merre laktok? hogy 2 órányira van a legközelebbi doki? Magyarországon elég jólszét vannak szórva a rendelők, és ha nem is 15 km-re, de max 30-40-50-en belül kell lennie dokinak... Utánajárok, ha tudok.


- Utazás: utazott már kocsiban a kutya? Ha nem, akkor menjetek 5-10-perces próbaköröket, hogy mennyire émelygős/pánikolós állat. Ha minden ok és csak azért élénk az autóban mert kíváncsi, akkor nyomás a rendelőbe, útözben 1-2 alkalommal álljatok meg pisilni, kakilni.


Ha számít a kutya élete, nem egy két órás úton problémáznék. (nem bántásból)


Számolni kell a diagnosztizálás költségeivel, és a kezelés költségeivel, ami a helyzet súlyosságától függően elég sokba kerülhet. Ha jól tudom vesebeteg állatoknak speckó táp is kell majd, ami szintén nem olcsó.


Tekintve, hogy idős a kutyus, önálló kereseted nincs, a szüleidnek meg sajnos az jön le, hogy mindegy, el kell gondolkodni az altatáson is.


Az is egy kisebb összeg, de ez a három út van előttetek:


- kezeletlenül, valószínűleg kínok után 1 max 2 év után elpusztul a kutyus

- kezelitek a kutyát, ami a tüneteit és fájdalmait enyhíti, de ez költséges lehet

- elaltatjátok amikor a doki úgy véli, hogy innentől kezdve inkább szenvedni fog, mintsem élni az állat, kisebb összeg, de humánusabb mint várni a végét szegény életének.


Mindenképpen doki, ha más nem, ki kell hívni az állatorvost, vagy a körzetit, vagy az ügyeletit, vagy bármilyet, aki kijön, és nem anélkül diagnosztizál, hogy látná az állatot.

2020. dec. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!