Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Lehet még ennek jó vége vagy...

Lehet még ennek jó vége vagy ne is reménykedjek? Mi ilyen helyzetben a megoldás?

Figyelt kérdés
9-10 éves németjuhász, kan kutyusról van szó. Nyáron megcsípte egy kullancs, a veséit eléggé tönkretette, de időben kapott antibiotikumokat és rendbejött. Aztán itt-ott néha egy-egy véres csepp pisi csöpögött neki, de ritkán. Rögtön hívtam az állatorvost, telefonon keresztül annyit mondott, hogy akkor VALÓSZÍNŰ vesekő. Ugye már egyre hidegebb az idő, viszont nem hajlandó a hajópadlóval leszigetelt, takarókkal telepakolt meleg kis házában pihengetni, mindig a verandán vekszik a hideg csempén. Pár napja már nem véres pisi csöpög hanem csak tiszta vér. A nyelve és a szemei normálisak, étvágya van, viselkedésre ugyanolyan bohókás, mint máskor. Ma elkezdett remegni a lába, de hát rohadt hideg van, úgyhogy inkább fázik gondolom, mintsem tünet legyen a remegése. Volt már valakinek tapasztalata hasonlóval? Gondolom már ilyen idős kutyát nem nagyon fognak akarni műteni sem, ha esetleg kéne, nagyon tanácstalan vagyok...

2020. dec. 10. 14:26
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
77%

Na várjunk...

A senior korú kutyád fél éve véreset pisil (nem érdekel hogy ezerből egyszer, több alkalommal előfordult hogy a pisivel együtt vér is jött), te meg nemhogy állatorvoshoz nem vitted el, de mégcsak a házba se engeded be? Annak ellenére, hogy veseproblémája van, amin köztudottan ront a hideg? Minek is van neked kutyád??

Írták előttem többen is, kínok közt fog elmenni a kutyát. Részvétem neki és nagyon sajnálom, hogy ilyen gazda jutott neki.

2020. dec. 10. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 A kérdező kommentje:

Volt kint a doki, veseköve van. Megvizsgálta, csinált valamilyen teszteket, azt mondta németjuhászoknál gyakoribb genetikai tényezők miatt. Szerinte egy kisebb megakadhatott és felsértette a húgyvezetéket, azért volt a vérzés, illetve ahogy fogja kipisilni a köveket lesz is. Mivel az életjelei, hőmérséklete és minden egyéb normális, szerinte rendbe jön. Adott speciális tápot, vitaminkoktélt meg minden finomságot... eddig sem volt gond a drágább tápokkal, olyan 10-13 000 ftosakat vásároltunk neki, nem olcsó szarokat :) Napközben az előszobában pihenget, éjszaka pedig a kutyabódéban, állatorvos azt is csekkolta, teljesen rendben van, életében nem látott még belülről hőszigetelt kutyaházat. Említette azt is, hogy a szőre és az alkata öreg kutyushoz képest nagyon jó állapotban van, erős példány.

Köszönöm azoknak, akik értelmes válaszokat adtak és igyekeztek segíteni, tippekkel ellátni, akik pedig offenzívek voltak azok szerintem nyugodtan maradjanak inkább csendben, mert sem hasznos dolgokat nem mondtak, sem értelmeseket (legtöbb esetben).

2020. dec. 11. 07:34
 23/24 anonim ***** válasza:
37%
9-10 éves németjuhász nem idős, a miénk 14 évet élt. <3
2020. dec. 11. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
100%
Korrekt orvos volt nálatok.
2020. dec. 11. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!