Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért is ne vegyek szaporítótó...

Miért is ne vegyek szaporítótól kutyát?

Figyelt kérdés

Menhelyen/kutyatelepen nincs a keresett fajtakutyából.

Fajtamentés nem ad kutyát, mivel nincs csilivili birtokom hatalmas udvarral meg 4 méteres kerítéssel.

"Normális" tenyésztők arra nem képesek, hogy egy árat mondjanak, és közben úgy kezelnek, mint egy alattvaló idiótát.


Szaporítóból megnézek párat, kiválasztom a legmegfelelőbbet, kifizetem, és megvan a kutyám.


2020. dec. 10. 17:20
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
87%

Megvan a kutyád, ami jobb esetben nem csak 30%-ban tartalmazza azt a fajtát amit te akartál, hiányoznak a őseinek a szűrései, tehát ki tudja milyen genetikai betegsége van, ki tudja, mivel lett etetve, tehát már esélyes hogy hiánybetegséggel indítja az életét, oltásai vagy vannak, vagy nincsenek, a szocializációja kérdéses, csak hogy a legkevesebbet írjam.

De ha neked az kell, hogy kifizesd, aztán legyen kutyád, mint egy mobiltelefon is kifizeted, tied, hát, tedd.

2020. dec. 10. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
92%

Szíved joga, én nem foglak győzködni.


Nem tudom, engem nem kezelt úgy a tenyésztő mint egy idiótát. Valószínű azért, mert világ életemben ilyen kutyáim voltak és nem ostoba kérdéseket tettem fel, hanem elmentem személyesen megnézni a kutyákat.

2020. dec. 10. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
93%
A szaporítós kutyára nincs garancia, hogy egészséges lesz. A szaporítók sok esetben belterjes állományból való, ideggyenge, genetikailag selejtes kutyákat árulnak. Ha kifogsz egy ilyet, arra rámegy a gatyád is. Mellesleg csak fajta jellegű keverék lesz, tehát a keresett fajta max külsőre fog hasonlítani, de mindenféle értelemben lutri. Szóval a te döntésed, de a helyedben én nem támogatnám a szaporítókat.
2020. dec. 10. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
92%
Ha annyit sikerült lekörmölni neki hogy "ára?" akkor nem csoda hogy elhajtott. Egy életről, érző lényről van szó, nem egy telefonról. Bár még telefont sem vennél szerintem ha az csak nyomokban tartalmazza a kívánt márkát és a belső tulajdonságai is kétesek, nem is beszélve hogy a garancia felejtős, a szervízköltség meg drága. Csak nem szánhúzóról van szó? Nem lepődnék meg.
2020. dec. 10. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
93%

Több oka van.

Egyrészt a szaporítónak nincs engedélye, a kutyái nem szűrtek, semmit nem tud a genetikáról. Így a lehozott alom bármilyen örökletes betegséggel rendelkezhet, akár olyannal is ami az egész életére rányomja a bélyegét, magyarul egy nyomorék kutyát hozat a világra, amit szűrésekkel ki lehetett volna kerülni.

Másrészt rontja, "koszolja" a fajtát. Mivel ezek a kutyák nem fajtatiszták, csak fajta jellegűek, ezért ha az ember ilyen kutyát vesz, azzal nem a valódi fajtát támogatja. Ha mindenki szaporítótól venne kutyát, akkor szép lassan eltűnnének az igazi fajták, összekeverednének a keverékekkel és többé nem lennének fajtatiszta kutyák abból a fajtából, kihalna a fajta.

Harmadrészt ott ül millió kutya a menhelyen, arra várva, hogy valaki elvigye őket. Illetve kóbor kutyák is vannak, akik ugyanúgy éhesek és szeretetre vágynak. Ha valaki lehozat egy almot azért, mert neki kiskutyázni van kedve aztán szépen eladja a kölyköket, azzal nem elég hogy a gazdátlan kutyáktól veszi el az esélyt hogy gazdisodjanak (értsd: ha valaki megvesz tőle egy kölyköt, az eggyel kevesebb potenciális otthon egy menhelyes kutyának), de lehet hogy olyan helyre kerül ahol kirakják az utcára, aztán ő is menhelyre kerül és plusz egy gazdátlan kutya ül a rács mögött. Plusz pont, ha ivaros, vemhes lesz, szül vagy 8 kölyköt és azok is menhelyesek lesznek.

2020. dec. 10. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
30%
Tedd ezt.
2020. dec. 10. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
65%

Amúgy az összes fenti érv érthető és teljesen igaz, de. Akkor is oda fog menni és meg fogja venni emberünk, meg egy csomó más is, mert 1. probléma nélkül odaadják 2. olcsóbb.


Na most, sokszor látni, hogy fajtamentők, fajtamentők. A fajtamentőkhöz azért nem a rendes tenyésztők drága kutyái kerülnek, hanem a fent részletezett ideggyenge selejtek. A különbség annyi, hogy már felnőttek és traumatizálták is őket. Most akkor mit csodálkozik mindenki azon, hogy aki kitalálja, hogy ezért vagy azért neki x fajta kell, és nem tenyésztőtől esz, akkor nem a fajtamentéstől fog hozni? Hát tök ugyanolyan anyagból tud választani, csak a szaporítótól legalább még kölyökként elhozza, nem pedig felnőttként ki tudja milyen háttérrel meg élményekkel... Persze, meg lehet sértődni, hogy nem is ideggyenge az én Szuszikám se meg stb. oké, persze én ezt értem, de akkor miért ideggyenge és selejt, akkor, ha a szaporítótól kölyökként kihozzák és miért nem az, ha felnőttként úgy kanalazták össze, valami irtózatosan szar állapotban, kidobva, bántalmazva stb. stb. ?


Most ezt nem kötekedésből, én még macskát is tenyésztőtől vettem, de na, ezeken bukik el a dolog, mikor erre gondol a kutyára ácsingózó ember és vonul a szaporítóhoz a mentés helyett.

2020. dec. 10. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
96%
Milyen fajtáról lenne szó? Egyébként nem hiszem, hogy az összes tenyésztő így állna hozzád, max.ha tényleg azzal kezded a kérdést, hogy hogyé' adja.
2020. dec. 10. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
85%

Amióta láttam ezt a videót, egy pillanatig sem teszem fel magamnak ezt a kérdést. [link]

Mondhatod,nem mindegyik szaporítótelep ennyire durva,hogy egész életükben nem látják a napfényt és saját ürülékdombjaikon élnek, de az mindre igaz,hogy a szaporítók profitra mennek,a kölykök kétes állapotúak (pl.ismerősöm ideggyenge kutyát vett ilyenektől, altatás lett a vége); az anyakutyákat kizsigerelik, folyamatosan vemhesek,szülnek,szoptatnak,hamar meghalnak. Ha kölyköt veszel tőlük,további kutyák szenvedését és kínhalálát támogatod. Érzelmi intelligenciával rendelkező ember fentiek tudatában vagy örökbefogad,vagy addig spórol,míg tenyésztőtől vehet.

2020. dec. 10. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
81%
81%-os mindenkit lepontozó, gondolkodj is néha.
2020. dec. 10. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!