Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért is ne vegyek szaporítótó...

Miért is ne vegyek szaporítótól kutyát?

Figyelt kérdés

Menhelyen/kutyatelepen nincs a keresett fajtakutyából.

Fajtamentés nem ad kutyát, mivel nincs csilivili birtokom hatalmas udvarral meg 4 méteres kerítéssel.

"Normális" tenyésztők arra nem képesek, hogy egy árat mondjanak, és közben úgy kezelnek, mint egy alattvaló idiótát.


Szaporítóból megnézek párat, kiválasztom a legmegfelelőbbet, kifizetem, és megvan a kutyám.


2020. dec. 10. 17:20
1 2 3
 21/24 anonim ***** válasza:
84%

Véleményem szerint azért, mert azzal a kölyköd szüleinek a méltatlan körülmények között tartását és kizsákmányolását támogatod.


Valóban vannak kicsit furcsa tenyésztők, de a többség, ha írsz nekik egy éppkézláb bemutatkozót, válaszolni fog az árra is.


Amúgy milyen fajtát szeretnél? (a kérítésből rögtön a huskyra asszociáltam, az viszont van más menhelyeken is, nem csak fajtamentésnél)

2020. dec. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/24 anonim ***** válasza:
89%
Orokbefogadott szaporitotol szarmazo kutyamat most mutottek a fogai meg az allando fulgyulladasa miatt. Kezdtem megnyugodni, erre kijott egy valoszinuleg ekcemas seb a hona alatt es akkor meg kontrollon sem voltunk, tehat nem telt el egy het sem a mutet ota. Minden szirsz*rra allergias es hiaba kap maximalis figyelmet az etrendje es a fule, megis allandoan van valami baja szegenynek. A fule a legrosszabb, allandoan gyullad es a bore is szaraz, korpas mert meg a gyogysampontol(!) is ekcemaja lesz. Amugy a porra is allergias, tehat ha elhanyagoljuk a takaritast, akkor is elkezd orulten vakarozni meg a fent emlitett dolgokat produkalni. Szoval ha ez nem eleg meggyozo ellenpelda, akkor javaslom, hogy nezegesd allatmentok beszamoloit, vagy olyanoket, akik szinten megjartak a poklot a rossz dontesuk miatt. En mar olyat is olvastam, hogy egyszeruen szetdurrant a kutya agya vagy mi, mert egy igazan ritka szornyu betegsege volt genetikailag szegenynek :(
2020. dec. 11. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/24 anonim ***** válasza:
95%
22# nem tudom a kutyád milyen fajta, de szerintem van pár fajta, amit még tenyésztőtől se kéne venni, sőt úgy ahogy van, hagyni kéne a "nemesítésüket"... Családtagunk külföldön vett tenyészetből 1500 euróért kutyát, gyakran az orvost járják vele, mert allergiás meg viszket, füle begyullad, szenvednek mit egyen a szerencsétlen. Mint kiderült, ez gyakori náluk.
2020. dec. 12. 11:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/24 anonim ***** válasza:
90%

Nekem 2 szaporítós kutyám van, akik az alom utolsó kutyái voltak és ingyen lehetett őket elhozni. Ki tudja mi lett volna velük, ha nem hozom el őket... Az egyik ideggyenge, állatorvost is támad, csak altatásbab lehet vizsgálni, de az injekciót beadni fél óra+ 3-4 harapás (leszed minden szájkosarat).

A másiknál most lett diagnosztizálva a diszplázia, 40 ezer a diagnózis, 130 ezer a műtét. Egy tenyésztőnél vásárolt kutyának már vagy háromszorosát kifizettük mind a kettőnél állatorvosi költségekre és még nincsenek 6 évesek sem. Ha neked ez kell, akkor hajrá. De a gatyád is rá fog menni! Nem lenne egyszerűbb egyszer kiadni azt az összeget egy szűrt kutyára?

2020. dec. 13. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!