Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért is ne vegyek szaporítótó...

Miért is ne vegyek szaporítótól kutyát?

Figyelt kérdés

Menhelyen/kutyatelepen nincs a keresett fajtakutyából.

Fajtamentés nem ad kutyát, mivel nincs csilivili birtokom hatalmas udvarral meg 4 méteres kerítéssel.

"Normális" tenyésztők arra nem képesek, hogy egy árat mondjanak, és közben úgy kezelnek, mint egy alattvaló idiótát.


Szaporítóból megnézek párat, kiválasztom a legmegfelelőbbet, kifizetem, és megvan a kutyám.


2020. dec. 10. 17:20
1 2 3
 11/24 anonim ***** válasza:
26%
Megoldás: ingyen elvihető kiskutya. Sok helyzetben lealmozik egy szuka kutya és ezután ivartalanítva a gazdája, így ha elviszed a kiskutyát nem támogatsz szaporítókat (mert nem adsz pénzt) és nem járulsz hozzá további álmok születéséhez.
2020. dec. 10. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/24 anonim ***** válasza:
82%
#11, attól hogy nem kér érte pénzt, ugyanúgy szaporító. Akinek a kutyája lehoz egy almot úgy, hogy nincsen tenyésztői engedélye, az szaporító, függetlenül attól hogy ellés után hogyan és mit csinál a kicsikkel.
2020. dec. 10. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/24 anonim ***** válasza:
83%

En kutyavasarlas elott irtam az osszes bejegyzett tenyesztonek email illetve messengert uzenetet:

Milyen kullemu es nemu kutyat szeretnek. Milyen termeszete legyen: megado vagy dominans. Szeresse/ne az olelgetesem puszilgatasom. Mit es mennyiszer sportolok hobbibol a termeszetben es a kutyaval is ugyanazt sportolnek egyutt.

Hol lakom es mennyit viszem emberek es kutyak koze es tomegkozlekedesen.


Megkerdeztem ,h van-e ilywn kutyaja es mennyibe kerul. Minden tenyeszto valaszolt. Arakat is irtak. Vki nem tudott az en elvarasaimnak megfelelot es ajanlott tobb masik tenyesztot.


Aztan megtalaltam az elvarasaimnak tokeletesen megfelelo kutyat.


Nincs birtokom. Kicsi lakasban lakom.


A tenyesztok nezik,h a fajtat ne keverd botranyba,tudj ra vigyazni,sportolj vele eleget,jo legyen veled az elete. A tenyeszto megvizsgalja,h biztositod-e a kutyajanak azokat a felteteleket,amit a fajta megkovetel vagy baj lesz.


Egy tenyeszto se akar botranyt meg rendorsegi ugyet,ha ugy iteli meg,hogy pl (csak peldat hozok,nem ismerlek. Elore is elnezes!) te csak setalni viszed a kutyat,de nem sportolsz es tegyuk fel az a kutyafajta heti 3-4 alkalom tobb oras sportot igenyel,akkor semennyiert nem ad el neked kutyat,mert tudja,hogy a lemozgatas hianyabol a kutya majd rombolni fogja a lakasod vagy harapni tamadni az embereket.

Tehat,mint felelos tenyeszto ,nemet mond olyan vasarloknak,aki szegyent hozna a fajtabol a fajta szuksegleteinek kielegitese hianyaban.


A tenyeszto nem szemelyes indok miatt tagadja meg az eladast,hanem megallapitja,hogy nem lennel elegedett a fajtaval /az altala eladott egyeddel annak kepessegeit ,tulajdonsagait es szuksegleteit egyuttveve hosszutavon.


Nekem is rossz tapasztalatom van a menhelyekkel. Nem talaltam az altalam kivant fajtat. Sinteren elkuldtek,h inkabb vasaroljak,annak ellenere,h volt kb 10 abbol a fajtabol.


Engem a szapi nezett hulyenek es elkuldott.


Tenyesztonel talaltam meg a kutyam.

2020. dec. 10. 19:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/24 anonim ***** válasza:
90%
Olvasgass kicsit itt a temaban, pont par napja volt is itt egy kerdezo, akinek a szapitol vett kutyaja parvoban halt meg. Kell ez neked? Megveszed a kutyat mondjuk 50 ezerert, aztan beteg lesz, kifizetsz az orvosnak a kezelesert meg 150 ezret, aztan elpusztul az allat. Na akkor mennyire fogja megerni a szapis kutya?
2020. dec. 10. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/24 anonim ***** válasza:
86%

1. Tenyésztőtől pár százezret kalkulálj.

2. Ha azzal kezded, hogy mennyibe kerül, jogosan hajtanak el.

3. Lehet, hogy nem való neked az adott fajta, ezért nem kapsz.

4. Vehetsz szaporítótól, csak tervezd bele, hogy az nagyon lutri lesz, mert semmilyen szűrést nem csinálnak, sokszor az alap oltások, féreghajtás sincs meg, ami miatt az is kétséges, hogy nem hal meg a kutya már kölyökkorban.

5. Az is előfordulhat, hogy az elhozott kölyök anyját a végletekig elletik, amíg idő előtt bele nem pusztul, szóval ezt is támogatod azzal, hogy szapitól hozol kutyát. Tudom, van, aki csak a hülye állatorvosára hallgat, hogy ivartalanítás előtt egyszer elleni kell a szukának, azért lesz kiskutya, de aki "rákap", a könnyű pénzszerzést látja, vagy csak szeret kiskutyázni, az probléma.


Mellesleg a fajtamentés is egyfajta menhely, csak az adott fajtára, és fajtajellegű keverékeire specializálódnak.


Nem mondom, hogy minden tenyésztő jó, köztük is vannak rosszak, volt már ilyen botrány, de egy jó tenyésztő a kutyák érdekét nézi.

2020. dec. 11. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/24 anonim ***** válasza:
94%

5-ös és 7-es válaszolóval értek egyet, annyit tennék hozzá, hogy szerintem a menhelyet is nagyon meg kell nézni, ahogy a fajtamentőt is.


Mi országos hírnevű, médiában folyamatosan szereplő menhelynél néztünk ki egy kutyust, az adatlapján nem szerepelt semmi egészségi probléma, kiadták sétálós ismerkedésre nekünk, majd amikor visszamentünk a sétából, akkor mondta a hölgy, hogy "annyi van, hogy rosszindulatú májdaganattal műtötték, speciális májvédő táppal kell etetni és gyógyszert kell neki adni élete végéig". Ezt mondjuk jobb lett volna előre közölni, igaz, mi is elgondolkodhattunk volna, hogy egy ilyen kutyus mit keres menhelyen, hogyhogy nem vittek ki rögtön valaki. Nyilván van, aki ettől nem riad vissza, mi első kutyásként igen.

Mivel a fajta nagyon tetszett, megkerestük a fajtamentőt, 3 körös interjúztatás volt, a végén az összes családtaggal oda kellett menni, aki a kutyával egy háztartásban lesz, több tízezer Ft-ot fizettünk örökbefogadási díjként, nem kaptunk az állatorvosi kiskönyvön kívül más papírt, laboreredményt, átadták a kutyust, mint jó egészségi állapotban lévőt, és hidegzuhanyként ért, hogy nem telt el 3 hónap, és a kutya testén fekélyek jelentek meg, rohanás az orvoshoz, mintát vettek, vérvétel. Kiderült, hogy rosszindulatú daganatos betegsége van, és a mája is tropa, elképzelhető, hogy a daganatok miatt. Mivel már abban a stádiumban volt a kutyus, amikor nem lehet körülhatárolni a daganat helyét, hanem a testében szerteszét terjedt, ezért azóta is az kattog a fejemben, hogy ezt egy 3 hónappal korábbi labornak már mutatnia kellett volna. Vagy ha azt mondják, hogy kezdjünk egy átfogó orvosi vizsgálattal az örökbefogadás után rögtön. De ilyen eszembe sem jutott, hiszen fajtamentőtől érkezett.

2020. dec. 11. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/24 anonim ***** válasza:
28%

Én vagyok a 81-es lepontozó.

Kezd elegem lenni a fekete-fehér látasmódból, miszerint minden papír nélkül eladott kutya szapis szar, minden papíros meg isteni,meg garanciális, a tenyésztő meg szent.

Nem.

Kettő darab törzskönyvezett kutyám van, egy mentett.

Előbbi kettőnek mindegyiknek van egy sor baja, többek közt herétlen, idegrendszeri problémás, emésztési problémás, kutya.

100-120 ezerért vettem őket. A kedves tenyésztők egyik problémára sem vallaltak garanciát, egyik sem keresett meg azzal, hogy vagy visszaadná a kutya árát, vagy beszállna a tetemes orvosi költségekbe. Pedig tudnak mindenről.


300 ezer ft alatt teljesen mindegy, hogy papíros vagy nem, ritka kivétel a papíros szaporítók tömkelege között az igazi tenyésztő ebben az árszegmensben.

Attól, mert valakinek van kennelneve még nem lesz tenyésztő. Nem fog automatikusan garanciát vállalni minden egyes eladott kutyára, és nem jelenti azt, hogy jók is a kutyái.

Attól mert kiállításra hordja a kutyáit még nem feltétlen valók azok a kutyák tenyésztésbe. (Főleg, hogy egy kutyában nem csak a küllem a lényeg, hanem az "agy" is.)

Nagyon sokan tenyésztenek beteg kutyával, csak mert hpj meg cacibmicib.

Ez nem szaporítás?

Egy kezemen meg tudom számolni hány olyan fajta van itthon amelyiknek inkább egészséges az állománya, és nem az van, hogy tele van beteg vonalakkal.


Azt hiszem, talán Harcsás Márta néni generációja az egyik utolsó, ahol még beszélhetünk valódi fajtamegóvó tenyésztésről, ahol a fajta volt a lényeg, nem pedig a valamelyik küllemcím, vagy az egymás közti ostoba versengés, hogy kinek van csigásabb szőrű, vagy az aktuell divatnak legmegfelelőbb, legkelendőbb kutyája, ki hogy fekszik melyik fajtagondozó szervezetnél, melyik bíró, másik emberre átiratva nyereti a kutyáját, vagy éppenséggel a haverét.

Mutassatok egy olyan fajtagondozó szervezetet, ahol nem az megy, hogy x-nek,y-nak szar kutyái vannak, mert csak. De ugyanezt állítja x-y is, csak az előbbiekről. És ez a falloszméregetés persze a kutyakon csapódik le. Epis groenendael, agresszív golden, aludni is képtelen, idegkimerülésig pörgő mudi, border, mali, ösztöngyenge vizsla, és sorolhatnám.

Ezek a kutyák hol alkalmasak az eredeti céljukra? Hol van a fajta szeretete? Hol van az, hogy ne csak küllemben, hanem jellemben, ösztönkészletben is differenciáltság legyen?


Részemről, nem érdekel, hogy papíros vagy nem papíros egy kutya. Ha azt látom, hogy az ember tenyésztőként viselkedik, illetve a kutyái meggyőzőek,hozzák a kötelezőt mind jellemben, mind egészségben, meg fogom venni, az 50 ezrest, ha ott találom meg ezt az adott egyedet. Ha a 450 ezres helyen, akkor ott, és félreteszem rá a pénzt.


Lehet lepontozni, lehet beszólogatni.

2020. dec. 11. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/24 anonim ***** válasza:
77%
Tudod,17es, árnyalhatod itt jobbra-balra a fekete-fehéret,bíztathatod az embereket arra,hogy szaporítótelep és tenyésztő közti szürkezónás alomból vegyen,de pl.50ezerből biztosan nem tudta megfelelően szűrni,oltatni, ellátni azt a kölyköt...akkor most hol is a fajta védelme, amiről beszélsz?
2020. dec. 11. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/24 anonim ***** válasza:
95%
Kicsit gondolkozz el, hogy miért nem adnak neked kutyát azok, akik odafigyelnek, hogy normális helyre, felelős emberhez kerüljenek csak állatok.
2020. dec. 11. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/24 anonim ***** válasza:
84%
Mondjuk akinek felmerül a fejében hogy szaporítót támogasson és semmi gondot nem lát vele, annak nem csodálom hogy nem ad kutyát a tenyésztő.
2020. dec. 11. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!