Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen hamar old fel egy...

Milyen hamar old fel egy kölyök kutya az elhozatala után?

Figyelt kérdés

Tegnap hoztunk el egy kölyök huskyt. 10 hetesen. Ès úgy érzem nagyon fèl nem mer mozdulni ha a közelèbe vagyunk. Akkor visszamegy a helyère. Fèl mèg tőlünk ès bizalmatlan. Sokszor el is bújik.

Azon kívül,hogy sokat vagyunk mellette lètezik rá valami technika,hogy oldjuk a szorongását?



2020. dec. 12. 12:15
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
Az én kutyám 20 percig meg se mozdult amikor kitettem a hordozóból. 1 hónapig nem is nagyon sétáltunk. Elég ha kinnt kuporog, amúgy sem jó ha sok kutya "mintával" találkozik, elkaphat valamit. Idegen kutyához az oltás programm végéig ne engedd oda.
2020. dec. 12. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%

Tipikus jele annak, hogy a kiskutya csak a testvéreivel, elzárva várta a vevőt.

Így kissé munkásabb lesz szocializálni a kölyköt, de nem lehetetlen.

2020. dec. 12. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
100%
Én is arra gondoltam kedves utolsó, hogy azért ott is bajok lehettek ahonnan elhozták...meg szerintem a Kérdező is. 10-es voltam.
2020. dec. 12. 20:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:

Honnan van? Tk-es, vagy olcsón kellett szapis kutya? M?ennyire és hogy szocializálta a tenyésztő?


Egy igazán jó idegrendszerű kutya nagyon hamar kioldódik. Egy normál idegrendszerű, alap szinten szocializált kutya is az ember társaságát keresi. Tehát ebből lehet következtetni, hogy mi lehet a gond.

2020. dec. 12. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 A kérdező kommentje:
Tenyèsztőtől hoztuk,de már nem voltak testvèrei,őket már elvittèk. Ő maradt utoljára. Èn arra tudok most csak gondolni hogy azèrt lehet mert kèsőn hoztuk el ès már túlzottan megszokta a helyèt.
2020. dec. 12. 22:09
 16/18 anonim ***** válasza:

Nem hoztátok későn.

Még a nagynevű tenyésztők között is vannak olyanok, akika kölyköket kennelben tartják. Enni kapnak, időnként talán ki is vannak engedve az udvarra, amíg a kennel takarítva van. De idegen a közelükbe sem mehet, mert nehogy valamit elkapjanak a kölykök.

Így a kiskutya csak a kennelt,az udvart, a gazdát és max a családját ismeri meg.

Érzékenyebb kiskutyának ilyenkor több idő kell, hogy felengedjen és rájöjjön, szép a világ és érdekes.

2020. dec. 13. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
Majd azért írj, hogy oldódik a kutyus!
2020. dec. 14. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 A kérdező kommentje:
Most már sokat oldódott,már játèkosabb,főleg gyerekekkel. De önmagától mèg nem jön oda hozzánk. Csak jutifalatra :)
2020. dec. 14. 12:05
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!