Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen nyers húst nem ehet a...

Milyen nyers húst nem ehet a kutya/macska? És szabad csirke csontot enniük vagy nem?

Figyelt kérdés
Valami olyasmit hallottam hogy mek ehet sertés húst a kutya, ez igaz? Van még valami amit nem ehet? Illetve barf os csoportba sokan etetnek csirkecsonttal, pedig azt olvastam az ártalmas.

2020. dec. 12. 18:53
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
sertéshúst valóban tilos adni neki, jól hallottad
2020. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Metionin ***** válasza:
100%
Igen, sertést. Csirkecsontot meg azért nem ajánlják, mert szilánkosan törik és megfulladhat tőle a kutya.
2020. dec. 12. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%
Jól tudod, nyers disznó tilos. Másról nem tudom, hogy nem szabadna. Csirkecsont pedig mehet, ráadásul csak nyersen, szárnyascsontot tilos főve adni. Csirkével, pulykával szokták kezdeni a barfot, utána jöhet a nyúl, marha, stb.
2020. dec. 12. 19:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
93%

A disznó és vaddisznó kivételével minden mehet. Az álveszettség vírus miatt, bár ez ritka, de nyers sertés fogyasztásával megfertőződhetnek. A csirke csonttal semmi baj nincsen.


Kivéve, ha főtt. Csontot csak nyersen lehet adni, főve nem, mivel a főtt csont szilánkosan törik

2020. dec. 12. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
79%

Sertéshúst tilos nyersen adni. Bár én nyersen tenyésztett kutyának és macskának semmilyen húst nem adnék. Csirkecsontot is tilos, mivel szilánkosan törik és felsértheti az állat torkát, gyomorfalát és beleit.

Marhacsontot szabad adni, de azt is inkább csak nagyobb testű kutyáknak.

2020. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
3-mas, nyúlhúst és nyúlcsontot nem ehet a kutya, mivel vírusos agyvelőgyulladást kaphat tőle.
2020. dec. 12. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
82%
Már hogy ne ehetne nyulat? Vagy csak magyarországra értetted? Mert én külföldi, főleg amerikai barfos körökben mozgok és sokan adnak nyulat, senkitől nem hallottam még hogy nyulat nem szabadna enniük.
2020. dec. 12. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
87%
Magyar barfos csoportokban is csirkét,nyulat ajánlanak kezdésnek, semmi baj nincs a nyúllal
2020. dec. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!