Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szabadna kutyát tartanom? Nem...

Szabadna kutyát tartanom? Nem lenne neki rossz? (19/F)

Figyelt kérdés

Már elég régóta szeretnék egy kiskutyát, pontosabban egy ölebet, mivel panelban lakunk, ezért nagyobb kutyára biztos nincs esélyem. Most tartok ott anyagilag, hogy már biztosítani tudnám neki ami kell (kaja/oltások/fekhely stb), ezért komolyan elgondolkodtam, milyen átalakításokat kellene eszközölni a lakásban stb. Ezzel amúgy nem is lenne nagy gond, de mivel egyetemre járok, és kosarazom is, ezért előfordulhatna, hogy egy nap 8-9-10 órát nem lennék itthon. Persze nem egyhuzamban, meg itthon lenne néha édesanyám, vagy nővérem, de ezt soknak tartom. És akkor ugye ott vannak hétvégén a meccsek is, amikor szintén nem biztos, hogy magammal vihetem.

Szóval lehet, hogy kicsit túllihegem, az is lehet, hogy egyértelmű, hogy nem szabadna kutyát tartanom, d mégis, nektek mi a véleményetek?

Köszi a normális válaszokat!


2010. aug. 12. 12:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
100%
hát ha mondjuk édesanyád vagy a testvéred tobbet lesz vele akkor hozzájuk jobban fog kotodni.de ha mindig lenne vele valaki akk nem szabana h baj legyen.
2010. aug. 12. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
Szerintem tarthatsz. De én azt javaslom , hozz menhelyről egy már szobatisztát, mert azzal elég sok macera van, míg megszokja, 1-2 óránként le kell vinni olyankor. Egy menhelyes kutyussal még egy életet is menthetsz, és az is előny, hogy ingyen van és nem kell költs az ivartalanításra.
2010. aug. 12. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:

Nézd, a legtöbb kutyatartó nem milliomos, vagy nyugdíjas, a többségük dolgozik, máskülönben miből tartaná el a kutyáját?


Az első fél-egy évben necces ilyen sokáig egyedül hagyni, de egy felnőtt kutyának már nem gond, ha előtte, utána tudsz vele eleget foglalkozni, hogy kiélje az energiáit.


Az a kérdés, hogy az elején meg tudjátok-e oldani, hogy ne legyen ennyit egyedül, meg hogy 10 év múlva is fogsz-e tudni eleget foglalkozni vele.


Mennyi időt tudnál rá szánni naponta?

2010. aug. 12. 12:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:

Anyukád, nővéred hogy áll a kutyakérdéshez? Ha besegítenek akkor semmi gond, de egyedül nem fog menni.

Szerintem beszéld meg velük, legyen közös döntés, vond be öket a kiválasztásba is, tényleg legyen családi kutya ...ha nem segítnek akkor inkább ne vigyél haza.

2010. aug. 12. 12:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
100%

Egész nyugodtan, ha lesz vele valaki.


Ha meg felnőtt lesz, otthon lehet hagyni huzamosabb ideig is egyedül. Csak hát amíg kicsi, nem tudja se vissza tartani a pisit-kakit.


Persze felnőttként sem egész napról van szó. Kell valaki aki legalább dolgát elvégezni leviszi.


Ami még fontos, mind beszéljétek meg, hogy nevelitek a kutyát. Ne össze-vissza,, hogy egyik fegyelmezi, a másik meg nem.

Legyetek egységesek, következetesek.

És minden nap kell séta, játék,tanítás, foglalkozás.


Ha ez így menni fog, akkor nem lesz baj. Várhatjátok is a kutyust

2010. aug. 12. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Nyugodtan, ha tisztában vagy vele, hogy egy kutya nagy felelősség. Ha "csak" a jó minőségű tápokra, oltásokra, fekhelyre, pórázra, nyakörvre van pénzed, akkor gondolom menhelyi kutyában gondolkozol. Ha ilyen sokat nem vagy itthon, akkor ne sózz rá egy kölyköt a többi családtagra, akit még kb. 2 óránként lekell vinni pisilni-kakilni. Jobb választás egy nyugodt felnőtt kutya. Menhelyeken nagyon aranyos kutyuskák várnak új gazdira!

Csak példaként:) :

[link]

[link]

2010. aug. 12. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
egyetértek az előttem szólókkal, menni fog szerintem. a válaszadóknak pedig még annyi, hogy szerintem felelsleges rábeszélnünk a menhelyre (én is menhelyről szeretnék), de szerintem neki megvan a saját elképzelése, és a jobb tenyésztők már szobatisztán ivartalnitva, chippezve adják a kiskutyákat. Sok szerencsét, majd irm meg, mi lesz!
2010. aug. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:

kedves utolsó:lehet hogy igazad van,de nem biztos :)

igaz hogy a tenyésztők csippezve stb.adják de sokkal drágábban is mint pl. akárhol máshol....erről csak annyit hogy a tandíj se olcsó és akkor még kutya.....áááá

max keverék ugyanis úgy hallottam hogy az sokkal egészségesebb mint a fajtiszta kutyák

2010. aug. 12. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
13:42-es válaszolónak: én az előtted lévő kommentet írtam. azért a menhelyet ajánlottam, mert a kérdező azt írta, hogy a felszerelésekre, orvosi ellátásokra van pénze. ebből gondolom, hogy nincs 80ezer(vagy annál több) forintja megvenni egy egészséges, betegségekre szűrt, tenyészszemlés szülőktől kölykét megvenni egy tisztességes tenyésztőtől.
2010. aug. 12. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

Köszi a sok választ!

Természetesen a kutyusra magára is lenne pénzem, csak az annyira evidens volt, hogy le sem írtam:)

Mondjuk nekem nem feltétel a törzskönyv, jobban örülnék, ha egy keverék kutya tetszene meg, úgy hallottam sokkal jobban bírják a strapát:) Persze a menhely lesz az első, nem anyagi megfontolásból, de volt már ismerősök körében is nagyon hálás mentett kutya. Mondjuk mindenképpen kölyköt szeretnék.

Mennyi időt tudnék vele tölteni? Legrosszabb esetben napi 5 órát. Legjobb esetben napi 7-8at. Ezeket még nem tudom pontosan, órarend függő lesz.

Talán a nyár eleje lenne a legjobb időpont, akkor úgysincs sok dolgom, maximum ha dolgozom, akkor tudnék vele a legtöbbet foglalkozni, ami az elején, ahogy ti is leírtátok nagyon fontos.

A másik, ami kimaradt, hogy bár legtöbbször lenne itthon vki, előfordulhatna, hogy 3-4-5 órára egyedül maradna, ilyenkor ugye a pisi kaki lemenetel ugrott. Alom az macskáknak való, van vmi hasonló kutyáknak is? Vagy ha ilyen kényszermegoldást kell majd beiktatni, akkor lehetetlen lesz szobatisztaságra szoktatni?

Egyelőre ennyi jutott eszembe mind a válasz, mind a kérdés kategóriában!

Köszi!

2010. aug. 13. 00:26
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!