Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyafalkába hoznátok idős...

Kutyafalkába hoznátok idős kutyát? (bővebben lent)

Figyelt kérdés

Kettő felnőtt (2 & 3 évesek) és egy idős (12 éves) kutyánk van. Illetve testvérem 1,5 éves kutyája is gyakran átjön hozzánk. Mindig nagy játék alakul ki. Az öreg is játszik, korához képest fitt, mozgékony, de hamar lepihen utána. Este már nyugolomra vágyik. A két fiatalabb nagyon egymásra talált, olyanok mint a testvérek. Együtt alszanak, tisztogatják, piszkálják egymást.


Elgondolkodtam, hogy esetleg a 12 éves is örülne egy ellenkező nemű társnak (ő ivartalan kan). Régen volt egy nála idősebb társa, de sajnos pár éve el kellett altatni, utána érkeztek a fiatalok. Elég nehezen viselte az egyedüllétet, mindig második kutya volt.


Kb 10 éves, de még agilis társra gondoltam. A fiatalokhoz jól alkalmazkodott. Kutyákkal barátságos, érdeklődő. Lehet neki is jól esne összekuckózni egy korabelivel, kicsit néha olyan különcnek érzem.


Szerintetek érdemes belevágni? Mit gondoltok? Van esetleg valakinek hasonló tapasztalata?


2020. dec. 15. 20:05
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
talán a kutyáknak nem számít a kor...én ilyen középkorút gondolnék mellé olyan 6 évest kb .én egy 10 éves szukakutya szerető gazdija vagyok, nem látom másnak a kutyám mint fiatalként volt.
2020. dec. 15. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim válasza:
100%
Szerintem érdemes belevágni😊 Te egy nagyon jó ember vagy
2020. dec. 15. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem is jó ötlet. Sajnos nagyon kevesen szeretnének idősebb kutyát befogadni. Ha belefér az idődbe, vágj bele! :)

Sok sikert! :)

2020. dec. 15. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Mindenkepp vidd el a menhely/sinter stb-hez az osszes kutyad es egyenkent nezzetek meg,h van-e szimpatia es szeretet azonnal . Egyel is ellenseges kutyat ne hozz el.
2020. dec. 16. 01:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
21%
Ha idősebb a többi kutyánál akkor nem... Azért mert ha idősebb a többinél, van 2 lehetőség, és egyik sem jo. Egyik az, hogy az addigi vezér helyett ő lesz az uj, mert ő az idősebb. A másik az, hogy kiközösítik az életkora miatt. De, mondom, ha nem idősebb a többinél, akkor simán! ;)
2020. dec. 16. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!