Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy kezeljem, hogy az egyik...

Hogy kezeljem, hogy az egyik kutyám nagyon visszahúzódó a másikkal szemben, és látom emiatt szomorú?

Figyelt kérdés

3 pitbullunk volt, ő a második, amolyan "középső". Ugye az elsőt nagyon szerettük, és akkor jött ő. Őt is nagyon szerettük, de az első kutya mindig féltette az első helyét, igy a második kutya behódolt neki, úgymond alárendelt lett. Nekik kettőjüknek születtek kicsieik és megszületettek a kölykök,akik közül az egyikbe nagyon beleszerettem, és megtartottam. Igy a kicsit mindig nagyon szerettem, valahogy ő lett a szivem csücske. Nem tudtam ennek ellenállni, olyan erős és különleges kapcsolat szövődött közöttünk. Igy a második kutya megint háttérbe szorult, holott őt is nagyon szeretem. Az első kutya (az anya kutya) sajnos időközben eltávozott közülünk, igy maradt az apa, és a lánya. De a lánya is átvette az uralmat, idővel legyűrte őt a hierarchiában.


A kan (apa) mindig utoljára eszik, mindig külön alszik, úgy kell a falkába könyörögni, mert a lánya amolyan kis puncsolós királylány, akinek minden a kaja körül forog, és ehhez minden eszközt bevet. A kan, az meg olyan kis nemtörődöm, mindig elvan magának, nincs túl szeretetteljes kapcsolat közöttük, nem alszanak együtt stb. De én látom rajta, hogy őt ez bántja. Ő is mindig szeretett volna sztár és középpont lenni a falkában, mert néha jön, és akkor ő is próbál úgy puncsolni, de valahogy nem áll jól neki, olyan mintha elfogadta volna az örökös második helyet. Semmi önbizalma nincsen neki, mindenben olyan alázatos és szerény. szinte hagyja hogy elnyomják, amolyan mazoista ilyen téren. Nem mer kérni dolgokat, mindig mindent csak tűr. Vele ember, és állat is egyaránt azt csinálhat egy ideig amit csak akar. Olyan a természete, hogy ha túl messzire megy nála valaki, akkor viszont odacsap könyörtelenül. egyszer az anyakutyával is összeverekedtek, mert ő is nagyon elnyomta, minden játékát elvette, és elette előle a kaját. Az anya kutya már nincs, most a lánya kezdi ugyanezt. Egy darabig tűri amit csinál vele (uralkodik rajta, főnökösködik, mindent kisajátit magának, elveszi tőle a játékokat, a gödrét stb)De attól tartok, hogy a kan ezt nem fogja sokáig tűrni, és neki megy a lányának egy adott pillanatban.


Tegnap etettem őket este, és a kedvencüket, a szalámit kapták. Na arra a szuka nagyon féltékeny, mert azt hiszi övé az egész. És már láttam feszült a húr. különzártam őket, és a szukát leszidtam.


El kell fogadjam hogy ez lett a rend a falkában? Mennyire szólhatok én közbe ebbe? Meddig nézzem én ezt, és hol a határ? Meg kell védenem a kant, akit mindenki leural?


Segitsetek a helyes falkarend betartásához, hogy ezt tisztán lássam.


Eddig aránylag egy nagyobb verekedésen kivül, ami még régen volt a két szülő között meg tudtam akadályozni minden balhét, aránylag jól nevelt kutyákról van szó, meg sokat tudok a pitbullokról, de a falkarendben még lenne kérdésem, hogy hogyan kell ezt kezelni.


Szóval nincs gáz, csak meg akarom előzni azt, hogy itt is valami elfajuljon kettejük között a féltékenység miatt, mert a kislány nagyon kisajátitós, és nem tudom hogy ezt a kan meddig tűri, mert látom rajta, hogy ő is féltékeny, és nincs annyira megelégedve a második hellyel, mert szomorúnak látom, és néha feszül a húr kettejük között.


hogyan kéne nekem ezt falkavezérként kezelnem? mennyire szóljak közbe?


Tudom hogy nem testvtvérek, tudom hogy nem vagyok az anyjuk, és hogy nem emberi tulajdonságok alapján kell itélni, és hogy náluk nincs testvériesség, hanem farkastörvény van. Csak az a kérdésem az lenne, hogy én mit tegyek, hogy ezt helyesen kezeljem kutya módra?



2014. aug. 12. 10:09
 1/6 anonim ***** válasza:

Beleszólhatsz, miért ne szólhatnál?

Legyél velük sokat, akkor látod, amikor a szuka éppen akciózni akar. Ha el akarja venni a kan játékát, akkor rászólsz határozottan, hogy nem. De úgy, hogy fogja is fel annak a nem-nek az értelmét. Tehát semmiképpen ne menj el addig, hogy a tiltás ellenére mégis elveszi. Ha már akkor érsz oda mikor elvette akkor rászólsz szintén, hogy nem szabad. Elveszed tőle és odaadod a kannak és nem hagyod, hogy vissza vegye tőle.

Kajánál nagy probléma nem lehet. Kiporciózod szépen mindkettő adagját, a kan hamarabb megkapja, a szuka nem mehet oda, ha a szuka megnyugodott akkor megkapja ő is az adagját. Ha valamelyik oda akarna menni a másik táljához, tiltod. Ha kézből jutalom osztás akkor leülnek eléd, a kan kap hamarabb, mondod a nevét, nyújtod neki...ha a szuka bepróbálkozik, hogy ő nyúl érte akkor tiltod szintén határozottan. Aztán a szuka is kap, neve, nyújtod. A kannak szintén nem engeded, hogy elvegye a szuka elől a falatot.

Ha a kannak saját gödre van ( ez aranyos :) )és a szuka gondolom belefekszik és kitúrja akkor fogod és elküldöd onnan a szukát, a kant belehívod és rádicsérsz. Aztán a szukának nem hagyod, hogy újra próbálkozzon azzal, hogy kitúrja.

Figyelj arra is oda, hogy nehogy a kant elkapasd. Egyik sem pofátlankodhat a másikkal.

2014. aug. 12. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod. csak az gondolkodtatott el, hogy egyik ilyen kutyás videóban meg pont azt mondta egy szakértő, hogy a kutyafalkában kialakult rendbe nem szabad beleszólni, mert ha a másodikat helyezzük előtérbe, akkor fokozzuk a feszültséget, mert ők már ezt eldöntötték. és hogy mindig az legyen elsőszámúként kitüntetve általunk, aki a dominánsabb, és csak utána a második számú. Mert náluk elvileg igy van meg a rend. Ha ezt felboritjuk, akkor jön az, hogy a dominánsabb nem tud mit kezdeni a második hellyel, ezért féltékeny lesz, a második meg nem tud mit kezdeni a kitüntetéssel. Pl találkozáskor is a falka erősebb tagját kell üdvözölni, és csak utána a másodikat, vagy kajánál is a dominánsabbnak kell először kapnia. de én látom a kan kutyán, hogy ő szomorú emiatt, és ő is jön, és próbálkozik, de ő nem tud annyira nyomulni, nem tud annyira dominánsan puncsolni, ezért a szuka mindig arréb löki szegényt. Megzavar az, hogy most akkor én hogy kezeljem ezt? Mert én meg pont úgy látom, hogy attól feszül a húr még jobban közöttük, ha nem szólok közbe, és a szukát előtérbe helyezem, akkor a kan annál szomorúbb, és türelmetlenebb, a szuka meg annál jobban elkapatja magát, és még akaratosabb lesz a kannal szemben.


Én is azt látom inkább jónak, ha közbelépek, és megpróbálom a kant is emelni a falkában, hogy a szuka ne legyen annyira eltelve magától.

2014. aug. 12. 11:50
 3/6 anonim ***** válasza:
ugye ivartalan valamelyikük?
2014. aug. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
persze, mindkettő.
2014. aug. 12. 13:51
 5/6 A kérdező kommentje:
a történethez még annyi járul hozzá, hogy férjemmel elváltunk, és ő nála maradt még egy évik a kan kutya. Igy a lánya, aki nálam volt, teljes prioritást élvezett egy évig. De később visszavettem a férjemtől a kant, és hazahoztam a szukához. Megismerték egymást egy év után, de úgy látom azért van még irányába egy kis féltékenység, hogy már nem ő az egyedüli kutya. Sajnos a válás miatt ez a falkabontás elkerülhetetlen volt. De most újra együtt a "család".
2014. aug. 12. 14:03
 6/6 anonim ***** válasza:

Nem az a cél, hogy helyet cseréljenek és a kan legyen elől a szuka meg mögötte a rangsorban, hanem az, hogy egyenlőek legyenek és megtanulják egymást kölcsönösen tisztelni és nem elnyomni. A kant azért kell az elején még látványosan előre raknod, mert ő már eléggé el van nyomva és fel kell hoznod a szuka szintjére. Az a cél, hogy ne legyen olyan, hogy kilökdösi egyik a másikat, elveszi a kaját, féltékenykedik akármi. Vannak olyan dolgok ami az egyiké és van ami a másiké (pl kaja) A játékot még el is veheti egyik a másiktól, de normális keretek között úgy, hogy ne legyen feszülés és látványos elnyomás.

De neked kell a leghatározottabbnak lenned és nem tépelődni egyes helyzetekben. Tudd, hogy mit akarsz és legyen az.

2014. aug. 12. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!