Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyire gázos ha odakap a...

Mennyire gázos ha odakap a kutyám a nagyobbaknak, ha nagyon nyomulnak?

Figyelt kérdés
Van egy 13 kg - os kutyám, ha éppen futunk és elkezd futni utána egy nagyobb kutya és közel ér hozzá, akkor hátrakap.

2020. dec. 17. 21:40
1 2
 11/12 A kérdező kommentje:

Egy NJ volt a szóban forgó nagy kutya. Előtte is odafutott hozzánk, akkor éppen álltunk és bolondozott a kutyám körül, ugrált, futkosott, de látta, hogy nem vevő rá, ezért nem ment közel hozzá. Akkor még gondoltam is, hogy milyen figyelmes kutya :D . Aztán később már biciklin tekerve mentünk el mellettük, nem hittem, hogy utánunk futna, mert előtte önkonttollt tanúsított, de utána futott a kutyámnak, ő meg hátracsípett. Lehet, hogy közrejátszott az is, hogy volt ott vele egy másik kutya is ebben az esetben, úgyhogy máshogy viselkedhetett emiatt. Nem volt veszélyes, mert csak egy bohókás felnőtt kölyök volt, ahogy láttam, de az enyém nem bírja, ha a nagy kutyák mögötte futnak. Hozzáteszem, hogy a pali próbálta visszahívni mindkét alkalommal.

Alap esetben a nagy kutyákkal is összeszagol amúgy, ha azok nyugodtan viselkednek. Lehet, hogy szocializációs hiba, de nem volt lehetőségem nála nagyobbakkal szocializálni annó. Amúgy ha rajta van a póráz, akkor rosszabb a helyzet.

2020. dec. 18. 14:31
 12/12 anonim ***** válasza:
Kérdező, nekem mentett kutyám van, aki már felnőttként került hozzám. Szerinted mennyire volt lehetőségem kölyökkorában nagyokhoz szocializálni? Mégis alapvetően tud viselkedni, bármilyen méretű kutyákkal kijön, de ha a másik kutya pofátlan, azt helyreteszi, tökmindegy, mekkora, és meg is jegyzi őket, olyan, mint egy rossz feleség, nehéz kiengesztelni, ha egyszer egy másik kutya kihúzta nála a gyufát. Valószínűleg az utcán kóborlása idején volt kellemetlen élménye, így tartózkodóbb, és nehezen ad újra bizalmat.
2020. dec. 18. 15:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!