Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan ivartalaníttatnátok...

Hogyan ivartalaníttatnátok egy szukát, hagyományos módszerrel vagy laparaszkópos eljárással?

Figyelt kérdés

Az egyik esetben az egész méhet eltávolítják, a másikban csak a petefészkeket. Szerintetek melyik a jobb? Egyiknél kisebb a seb, gyorsabban gyógyul, a másiknál nagy sem van több varrattal, azonban ha csak a petefészket szedik ki akkor a méh továbbra is veszélyforrás, aztán ha azt is el kell távolítani akkor ugyan ott van az ember, a kutyát viszont 2x kell műteni.

Tanácstalan vagyok. Egy 30 kilós 5 éves szukát ivartalaníttatnék valamikor a közeljövőben, de nagyon féltem. Az ivartalanításnak ugyan úgy megvannak a kockázatai.



2020. dec. 20. 20:07
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Mindent ki kell pakolni, kulonben lesznek meg gondok! Rutinmutet, elotte atesik par vizsgalaton, es valoszinuleg nem lesz baj.
2020. dec. 20. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Egy ismerősöm mindkét szukájánál volt komplikáció, az egyik konkrétan majdnem belehalt. Rutin műtét, de mégis baromi kockázatos, mert mégis műtét, ha balul sül el valami, az a kutya életébe kerülhet.
2020. dec. 20. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Hat, akkor ne az ismerosod allatorvosahoz vidd a kutyat, mert az gyanus, ha 2-bol 2-nek komplikacioja volt... Tobb kutyas ismerosom van, osszesen kb 20 kutyaval, egyiknel se volt semmi problema. Termeszetesen ez nem egy reprezentativ felmeres, csak jelezni akartam, hogy letezik ilyen is.
2020. dec. 20. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ne az ismeros allatorvosahoz vidd.
2020. dec. 20. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:
Nem a műtéttel volt a gond szerintem. Nem gondolom, hogy kontárhoz vinné a kutyáit, annál jobban szereti őket azért. Az egyiknek kilökődött a varrata és egy helyen csúnyán begyulladt, egy nagy gennyes pukli lett helyén. A másikra nem emlékszem, talán valami belső vérzése volt vagy passz.
2020. dec. 20. 23:18
 6/7 anonim ***** válasza:
Ha most csak a petefeszket veteted ki es kesobb a mehevel gond lesz, akkor az meg egy plusz mutetet jelent a kutya eleteben ... talan ez is szempont lehet a dontesnel.
2020. dec. 21. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Igen, ezt mér figyelembe vettem, fent le is írtam.
2020. dec. 21. 10:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!