Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért ment ki a divatból...

Miért ment ki a divatból egyes kutyafajtáknak a fül illetve a farok kúrtítása? Szerintem azok a kutya fajták úgy voltak egyediek és hagyományosak így pedig elég hülyén néznek ki.

Figyelt kérdés
Nem állatkínzó vagyok, mivel amikor csinálják ezt nekik, kb pár hetes korban, akkor el is felejtik, nem is érzik meg, ilyan ez mintha kihúznák a tejfogát valakinek!
2017. okt. 12. 21:46
 1/8 anonim ***** válasza:
84%

Nem ment ki a divatból, hanem tiltja a törvény.


Nekem is jobban tetszenek bizonyos fajták kurtítva, de lássuk be, ez csak esztétikai dolog, ami a gazdinak tetszik, a kutyának nem lesz jobb tőle.


Sőt, a csonkítások miatt nagyon leromlott a kutyák fül és farok "minősége" (ugye amit levágsz, arra nem tudsz szelektálni, hogy jó-e vagy sem), emiatt ezeknek a fajtáknak állandóan begyullad a fülük és már egy kis farokcsóválástól is széttörik a farkuk. Most ezt próbálják javítani a tenyésztők.

2017. okt. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
58%
Nem tudom te mit szólnál hozzá, ha pár napos korodban lenyisszantottak volna belőled ezt azt, mert úgy "egyedibb" lennél. Úgyse emlékeznél rá.
2017. okt. 12. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
a zsidókat körülmetélik és soha semmi bajuk nincsen.
2017. okt. 12. 21:54
 4/8 anonim ***** válasza:
67%

Bizony, az nem számít, hogy a lógó fülű kutyákat is az ember hozta létre. Egyetlen állatnak sem lóg a természetben a füle, hiszen szüksége van a hallására is. Farkasnak, dingónak álló füle van.

A nagy állatvédelem közben simán tenyésztik a levegőt nem kapó, járni alig tudó,kieső szemű, stb fajtákat .

2017. okt. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
60%
Csillagom, a kutyáknak is van idegrendszerük, nagyon is érzik, ha barbár módon kivágnak belőlük innen-onnan némi porcot. Nem véletlenül tiltották be végre. Majd ha neked vágnak le egy-egy darabot az orrodból és a füledből, akkor állítsd, hogy fájdalmatlan semmiség az egész.
2017. okt. 12. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
78%
Tiltja a törvény és felesleges is a hobbi célra tartott kutyák csonkítása. Pl. vadász kutyák farkát lehet csonkítani, rotit is ha munkára használod (pásztor kutyaként vagy tejes kocsi húzásra) de csak ha hivatalosan munkakutya. A zsidók meg más kategoria, ők inkább vallás meg kultura miatt metélnek. A kutyák nem igazán vallásosak.
2017. okt. 13. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
75%
Pl. a faroknak rengeteg szerepe van, és ha nem jó helyen van vágva (és általában "akkor szép ha rövidre van visszavágva") egy fontos mirigy is elvész. Többek között ezért is van a kutyák farok csoválása, hogy ezen mirigy által termelt "illatanyagokat" szétszorja a levegőben. Mivel még a nyirok áramlásról és a mirigyek másod és harmadlagos szerepéről igen kevés ismerettel rendelkezünk senki nem tudja, hogy egy egy ilyen beavatkozás milyen egyéb (pl. hormonális) változást hoz maga után. És ez még csak egy dolog.
2017. okt. 13. 08:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
33%

Szerintem egy állatot is úgy szeress ahigy van. Neked tetszene, hogy pl torzítsák a lábfejed vagy pl "krokodil" pikkelyes re vagdossák a bőrödet valami gyenge oknál fogva?


Nekem nem.

2017. okt. 13. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!