Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan kene beleszamolni az...

Hogyan kene beleszamolni az etrendkiegeszitoket a barfban?

Figyelt kérdés
Ugye a husfeleket meg a reszelt zoldsegeket lemerem sulyra. De mi van, ha tobb vagy kevesebb grammra, amit adnek neki kiegeszitot? Baj, ha a 100% megvan és azon felul adom hozza? A porokat, olajokat stb? Ti lemeritek ezeket?

2020. dec. 25. 13:13
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
21%

Olajat ne adj hozza ,mert a husok tartalmaznak eleg sok zsirt is!!

Porok? A,e ,d vitamin es cikre gondolsz? Az van a belsosegekben.

A c vitamint a kutya szervezete a feherjebol aklitja elo.

A kalciumot a nyerscsontbol kinyeri.

2020. dec. 25. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Nem a zsir miatt adnam az olajat, az olaj nem zsir. Amugy egyenlore meg csak nyulat kap, az nagyon sovany es a kutyam amugy is sovany tipusu, kb semmitol sem hizik.

Most epp huminpet huminsav port meg zoldkagylot(ez utobbi allando jellegu lesz) kap, ezt eddig nem szamoltam bele, egy fel kiskanal por kb 4-5 gramm meg fel gramm zoldkagylo, de ha lejar a 2 honap, akkor adnek pl lucernaport, spirulina algat, gyogynoveny mixeket, persze nem 1xre, hanem mindig mast.

Amugy baj az, ha mindig kap valami ilyesmi kiegeszitot, ha nem ugyanaz, de ugye 2-3 honap egy kura es utana egy masik kurat kezdenek egybol, ez nem baj, ugye? Vagy kell szunetet tartani? Pl adok lazacolajat meg algaport 2 honapig, utana kell-e 1 honap szunet, hogy elkezdjem a sprinter es joint aid izulettamogato kurat, vagy mehet egybol?

2020. dec. 25. 14:24
 3/13 anonim ***** válasza:
84%

Szia, én ezeket úgy adom (ha adom) ahogy a csomagon le van írva, a napi %-ot úgyse lépi át. Poroknál legtöbbje 10kg/1g

Kedves #1-es lehet olajat adni Lazacolajat meg az ilyeneket jót tesznek kúraszerűen 6-8 hét aztán legalább ugyanennyi szünettel együtt.

Egyébként ha nincs olyan ami indokolná felesleges adni.

Amit adok az a kókuszolaj (bio) na az mindenre jó, kívűl belül

2020. dec. 25. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Es meg nem tudom azt, hogy tojast, ha csak a sargajat adom, akkor abbol eleg a heti 2x1 db?
2020. dec. 25. 14:28
 5/13 anonim ***** válasza:
77%
3-as vagyok, hidd el az elején mi is soványkák voltunk de egy hónapon belül felszedtünk annyit amennyit kellett :) mindig tarts ugyanannyi szünetet amennyi volt a kúra, én a helyedben nem használnék ennyi kiegészítőt de te tudod.
2020. dec. 25. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
84%
Még mindig 3-as, mi a tojást egészben adjuk heti 2x jelenleg tyúk tojást kap de van mikor fürj tojást
2020. dec. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Ugy volna a legegyszerubb, hogy ugye van a csontos es sima hus, ami nalunk 70% osszesen, van a belsoseg, ami nalunk 10% es van a zoldseg-gyumolcs, ami nalunk 20%. Es ezen felul nem kene szamolni a kiegeszitoket. A reszelt zoldseg, gyumolcshoz adok 1-2 kiskanal natur joghurtot vagy kefirt mindennap, imadja, jobban megeszi a zoldseget is.
2020. dec. 25. 14:35
 8/13 A kérdező kommentje:

Koszi.

Miert nem jo a sok kiegeszito?

Mindegyiknel azt olvasom a farkaskonyhan, hogy hasznosak, ha evi 1x adom 2-3 honapos kuraban, az nem art, nem?

Kulonbozo gyogynoveny keverekek.

Amugy a en kutyim mindig sovany volt, kitettem tapbol/konzervbol a napi adagjat es mindig csak a 2/3-3/4 reszet ette meg. Beszabalyozta maganak az adagjat:D Bar most a hust eddig mindig megeszi, de nagyon kis adaggal kezdtuk, mert hatha otthagyja, nehogy megromoljon, 1,5%-ot kap egyelore, de nem ker tobbet, nem is kunyeral, ugyhogy lehet eleg is neki:D

2020. dec. 25. 14:39
 9/13 anonim ***** válasza:
10%

A barftol minden kutya osszeszedi magat.

Gabonat ne adj. Pl lucernaport.

Algat se adj. Nagyon karos. Eloszor probald ki magadon..

2020. dec. 25. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
35%
Mert tök fölösleges, csak felhalmozódik benne és inkább árt mintsem használ. Ne csak farkaskonyhán olvass néz utánna máshol is. Hasznosak ha szükségesek, de ha nem szükségesek akkor felesleges adni.
2020. dec. 25. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!