Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyek, ha az éjszaka...

Mit tegyek, ha az éjszaka ellopták a beteg kutyámat a terszról és reggel 3.30-kor vettem észre? Kinek lehet jelenteni? Mit csinálnátok, ha van feltételezett gyanusítottatok?

Figyelt kérdés
1 hete kaptam egy tüzelő Golden retrievert. Alapból nem rossz kondival, de mivel lázas volt és nem volt étvágya,depresszios is volt, mert 3 héten belül én vagyok a 3 dik gazdija, az első kidobta, a második csak átmenetileg tartotta ameddig eljutatta hozzám. Most kezdett magához térni, ragaszkodó kedves állat volt és mivel jót akartam neki, kihívtam az állatorvost, akit egy kollégám mondott a lakóhelyünkön. Kijött, megvizsgálta, adott 2 injekciót és mondta, hogy holnap jön. A kutya a fajtájából is nagyon szép példány 7-8 éves, kedves nyugodt, de most a betegség miatt is keveset mozog. Éjszaka pedig eddig mindig többször felkeltem ellenőrizni és úgy aludt, hogy horrkolt. A ház betonkerítéssel körbevett, a kaput kilinccsel nyitható, de a kutya nem tudja kinyitni,és nem is olyan. Az orvosra gyanakszom, mivel nagyon furcsán viselkedett, közölte, hogy zárt méhszájas méhgyulladása van, antibiotikumot adott. Kérdeztem tőle az oltásról, az ivartalanításról, hogy ne történjen többé ilyen szegénnyel, nem adott korrekt választ: majd meglehet csinálni, kérdeztem a végén mennyivel tartozunk, hímelt hámolt és majd elrendezzük most úgyis jön 3 napig. Erre hirtelen az a kutya aki alig tud járni és nyugodtan feküdt este , ivott és kézből evett egy kicsit, az hirtelen eltűnik. Nincs lyuk a kerítés mentén és a kapu csukva volt, nem tudott volna csak úgy elmenni. Egyértelműen elvitték. Első éjjel volt, hogy nem keltem fel többször éjjel, mert fáradt volt. 3,30kor keltem és híre hamva sem volt:( Segítség! Ötlet!
2010. aug. 13. 08:05
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:

A labrador nagyon szeret csavarogni,bárhol kiszökik,az enyém simán átmássza szó szerint a 2,5 méteres kerítést.

Szerintem jobban lett és kicsit el ment körül nézni.:)

Örülök,hogy előkerült.Legyen benne sok örömöd!

2010. aug. 13. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

Goldenről van szó, nem labradorról.., nem?

Lehet elszökött, és kivették a nyakörvét, ha barátságos. Vagy ellopták, észreveték, h beteg, és visszavitték, a nyakörvet megtartották. Mindegy, fő, hogy megvan!

2010. aug. 13. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:

Ja bocsánat,tényleg golden.

Retriver mindkettő ezért zavarodtam bele...:)

2010. aug. 13. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 A kérdező kommentje:

Megvan , de sajnos nincs jól. AZ orvos is aggódik. Most már gennyes méhgyulladása van. Eddig csak zárt szájas gyulladása volt, most már a genny is folyik belőle:(

Már semmit nem eszik és inni sem sokat. Tegnap 2x hányt, miután vizet ivott. Adtam neki hányáscsillapítót és tölcsérrel bele töltöttem egy kis vitamint és vizet. Ez benne maradt. Nagyon aggódom. Milyen eséllyel gyógyítható kutyáknál ez a betegség?

2010. aug. 14. 07:17
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!