Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy nap maximum mennyi ideig...

Egy nap maximum mennyi ideig lehet egy kutya egy 200 x 200 x 135 cm méretű kennelben?

Figyelt kérdés

kis-közepes termetű. 38 cm a marmagassága és 18 kg-os. A kennelen belül lenne egy szigetelt, okos-fűtött 73cm x 54cm x 58cm nagyságú téglaépítésű kutyaház is.


A kennel maga, az horgonyzott acél (rácsos) és van egy 100%-os polietilénből készült teteje is, ami UV és tűzálló; nap, eső, hó és zord időjárás ellen nyújt védelmet.


A kutya örökbefogadott, az aktivitási szintje közepes, naponta 2* volt megsétáltatva, 30-60 percig...


Viszont a párszáz négyzetméteres kertben szabadon mozgott.


A kennel azért kéne, mert nekem nagyobb jóval a telkem és rendkívül költséges lesz megcsináltatni a kerítést, ami jelenleg kutyatartás mellett nem “használható”.


Ennek megoldása folyamatban van, de azért még több hónap, esetleg egy év is, hogy legyen rendes kerítés, mindenhol...


Én a kutyát napi 3* is el tudom vinni majd sétálni, 1 vagy több órára. Meg a felügyeletem alatt játszanánk a kertben is... Viszont ha nincs itthon senki, vagy ha alszunk, akkor a kennelben lenne.


Ezért tettem fel a kérdést, hogy ez elegendő e, vagy ha nem akkor mekkora lenne elegendő...

Mert megoldható, hogy nagyobbat vegyek (egyébként ez nem is a legkisebb amit árulnak), csak akkor annál tovább csúszik majd a kerítés.


Nyílván megkötve, különösen felügyelet nélkül, nem tartanám...



2020. dec. 26. 20:46
 1/7 anonim ***** válasza:
94%
Ha nem vagytok otthon,akkor legyen a kennelben. Éjjelre én beengedném a házba.
2020. dec. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
39%
Hát ha a párszáz négyzetméteres kertben szabadon mozgott akkor biztos lehetsz benne, hogy nehezen tűri majd a bezártságot. Ha nem volt soha életében ketrechez szoktatva akkor nem fog számitani ha te 10x is sétáltatod mert ki akar majd jönni. Kutya természetétől függ mennyit mennyire fog ugatni meg nyüsziteni. Magasról tesz majd hiper-szuper fűtött kutyaólra.
2020. dec. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Én eddig mindig azt olvastam, hogy a kutyának mindegy, hogy mekkora a telek, nem pótolja a sétákat, mert ingerszegény terület, amit már nagyon ismer...


Akkor még sem a séta a lényeg?

2020. dec. 26. 21:26
 4/7 anonim ***** válasza:
97%

Itt a megszokáson van a lényeg ha eddig nem volt ktrecben és szabadon mozgott akkor nehezen fogja viselni a bezártságot ha lemozgatod akkor is persze minden kutya más ki kell próbálnod.

Az én kutyám mindig szabadon van az udvaron ha úgy adódik, hogy be kell zárnom ami félévente talán 1x fordul elő akkor jelenetet rendez nyüszit és addig ugat amig ki nem engededem.

2020. dec. 26. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A lenyeg, hogy faraszd le fizikailag es agyilag is. A telek valoban nem karpotolja a mozgatast.
2020. dec. 26. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha van ra lehetoseged, engedd el egy mezon peldaul (de csak ha behivhato!! ha nem, keress bekeritett helyet, vagy hosszu porazzal gyakoroljatok, jatszatok. Vannak 15-20 meteresek is!), frizbizzetek, labdazzatok.
2020. dec. 26. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha le van mozgatva, ugyis pihenni fog.
2020. dec. 26. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!