Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Körülbelül mennyivel tud...

Körülbelül mennyivel tud maximum futni egy nagyobb testű kutya?

Figyelt kérdés
A kérdés igazából azért vetődött fel bennem, mert a múltkor bicikliztem, amikor egy nagyobb testű kutya (pontos fajtát nem tudok, és már nem is emlékszem rá, de boxernek, vagy valami hasonlónak tűnt (vagy vizslaszerű, csak arra emlékszem, hogy barna volt...meg hát nem is azt figyeltem). Amikor hátranézve láttam, hogy megállt, 36-ot mutatott a km órám, és érdekel, hogy kb. mennyivel futhatott. Illetve arra is kiváncsi vagyok, hogy például egy hasonló nagytestű kutya (pl. németjuhász, dobbermann) lehet-e annyira gyors, hogy ez a 35-40 km/h ne lenne elég, amit sík terepen el tudok érni a biciklimmel.

2020. máj. 21. 23:29
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
44%

Lehet,de a falkaoszton miatt vissza fog menni a gazdihoz,akkor is ,ha nem hivja vissza,mert nem akarja elvesziteni.

A legtobb kutya utana fut a bicajosok utan jatekbol,de mast nem csinal. Kellettegy ido meg nehany bicajos,mire mi is leszoktattuk,h ne szaladjon a bicajos utan. Megertette,h az nem vicces.

Foleg jatek nekik a biciklislampa,ami mozog.

2020. máj. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
89%

egy nagytestű kutya képes gyorsan futni rövidtávon de azért nem annyira gyorsan, hogy ne tudj elmenekülni

A németjuhász és a doberman viszont elkap, jó futó mind a kettő

2020. máj. 22. 00:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Mit érdemes tenni, ha pl. egy dobbermann, vagy ne adj isten valami harcikutya így megkerget, és felzárkózik? Vagy mire bármit tennék, már el is fárad és megáll? Illetve ha például a forgalmi szituaciobol adódóan (elsőbbségadás), vagy az út nagymértékű kanyarulatából adódóan lassításra, vagy megállásra kényszerülök? Sajnos ilyen szinten nem ismerem őket, mert nekem sosem volt, az ismerős kutyája meg más tészta. Meg a bicikli eleve más, mert bizonyos kutyák szerintem prédaként tekinthetnek rá (ez lehet, hogy csak az én tévhitem). Köszönöm a válaszokat egyébként, ment a zöld! :)
2020. máj. 22. 00:28
 4/24 A kérdező kommentje:
A kérdésből kimaradt ugyan, de elkezdett utánam futni.
2020. máj. 22. 00:30
 5/24 anonim ***** válasza:
88%

Leggyorsabbak az agarak, de csak rövid távon tudják tartani, de a leggyorsabb valaha mért agár elérte a 72 km/óra sebességet.

Engem pulik kergettek meg kerékpározás közben, elég pontos kerékpáros computerrel 36 km/órát mértem, nem sokáig tartották, egy pár tucat méteren igen.

Első válaszolónak és hasonló kutyásoknak: ja, elhiszem, hogy a kutyusod csak játszik, amikor teljes sebességgel utánam veti magát, de ha a kerék alá keveredik, vagy "játszogatás" közben elkapja a lábam és leránt, akkor lehet, hogy meghalok a kutya miatt, úgyhogy szerintem inkább játsszon mással a kutya.

Nem kell harci kutyának lennie, a falusi portákról kijáró mindenféle keverékek a legveszélyesebbek szerintem, van ismerősöm, akit lerántott kutya a kerékpárról, meg is harapta, és oltva sem volt... ezért neki kellett veszettség elleni oltást kapnia, és nem egyet, hanem vagy ötöt, ha jól emlékszem. Illetve komoly sérülés is lehet belőle, neked vagy a szerencsétlen kutyának, vagy mindkettőtöknek. Ha ott a gazdája, meg kell szépen kérni, hogy hívja vissza a kutyáját. Ha nincs ott a gazda, vagy nem tudja visszahívni (ami sajnos gyakori eset), akkor szerintem hasznosabb menekülőre fogni, és remélni, hogy te vagy jobb kondiban, nem a kutya...

2020. máj. 22. 00:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
87%
pitbullok akár 40km/óra sebességgel is futnak futópadon.
2020. máj. 22. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 A kérdező kommentje:
Igen, én is pont ettől félek, hogy valami nagyobb harci/vadászkutya, ami nem feltétlen játszani szeretne. A kisebb kutyáktól nem félek, egyrészt mert lassabbak, másrészt meg valószínűleg nem fognak (meg nem is tudnak) komolyabb sérüléseket okozni nekem, ha megtámadnak. Esetleg mutatják valamilyen jelét (akár a farkukon, vagy arcukon), hogy milyen szándékkal kergetnek? Lehet ezt tudni valahonnan, vagy csak akkor derül ki, ha megállsz, és megtámad (vagy éppen nyugodt)? Itt a faluban elég sok kóborkutya van, és bár többnyire jólnevelt, nyugodt természetű kutyákról van szó, sose lehet tudni, hogy mikor kezd el utánam szaladni egy agresszív pitbull, vagy hasonló. Facebook csoportban gyakran osztanak meg kóbor boxert, németjuhászt, vagy rotveillert. Esetleg valami jó tanácsa van valakinek arra az esetre, ha szembekerülök vele, mert meg kell állnom? Azt tudom, hogy: ne nézz a szemébe, ne fordíts neki hátat, illetve hogy semmi hirtelen mozdulat, meg ilyenek. Köszönök szépen minden választ! :) Amikor megkergetett az a nagyobb kutya, akkor ott volt a gazdi (többen álltak a ház előtt, a kutya is kint volt), a kutya ugatott egy nagyot, majd futott is. Az ott levő emberek kiabáltak utána, de csak akkor állt meg, amikor elvesztette a versenyt, és lemaradt. Viszont a múltkor egy kisebb kutya (bulldog) ugrott ki az egyik lelapult kerítésen, természetesen pont a falu legrosszabb dűlőútján, ahol a 25-ös sebesség is bőven sok volt. Majd miután 200 méteren keresztül mellettem futott, megállt. Elfáradt, feladta, vagy csak megunta.
2020. máj. 22. 00:50
 8/24 anonim ***** válasza:
92%

Hát, amikor a pulik utánam futottak, ott nem volt kétséges, hogy megtéptek volna, ha elkapnak, ugráltak a lábam után, csak úgy csattogott a foguk. Azok nem játszani akartak, egyértelműen látszott, hogy átszabnák kicsit a gatyámat, ha tudnák.

Illetve, nemcsak az a veszélyes, hogy megharap a kutya, hanem tényleg bukás lehet belőle, és esetleg sokkal súlyosabb sérülés, mint a kutyaharapás lenne.

Engem egyszer harapott meg komolyabban kutya, és nem is biciklivel voltam, hanem a saját kutyámmal, amikor egy roti megtámadott, póráz nélkül az utcán, és a gazdája hiába hívta volna vissza, le se sz...ta a kutya. Megálltam a kutyámmal a járda szélén, leült, a roti a túloldalon szaglászott, majd egy pillanat alatt megindult felénk, át az úton, és ugrott nekem. Kórház lett a dologból, a gazda meg mondta hogy de hát soha nem csinált még ilyet, olyan szelíd kutyus, nem báááánt senkiiit... pedig rá se néztem, mikor megtámadott, a saját (közepes termetű keverék) kutyámat néztem, hogy leült-e rendesen a járda szélén, még félig kölyök volt, pont ezt a leülés dolgot tanultuk. Szóval, semmi előjele sem volt, hogy támadni fog.

2020. máj. 22. 01:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Sajnálom, elég rosszul hangzik. Eleve nem értem, hogy egy rotit miért hagy póráz nélkül bárki bárhol? Harcos ösztönei vannak, őrző-védő...nem terelő juhászkutya...hiába jólnevelt, az ösztön az ott van.


Ismerősnek volt dobbermannja, soha nem bántott volna senkit, csak ugrált, mégsem jutott volna eszünkbe egyszer sem, hogy ,,na akkor most póráz nélkül”...


A múltkor hazafele sétálva kanyarodtam be az egyik utcába, és látom, hogy sétál ,,errefelé” (arra, amerről érkeztem) egy nagyobb, távolról pitbullnak tűnő kutya. Alapesetben másik útvonalat választottam volna, de mivel nem volt (hazafele csak arra lehet jönni), kénytelen voltam arra menni. A biztonság kedvéért átmentem az út másik oldalára, és felkészültem, a szemem sarkából végig figyeltem. Aztán vígan elsétált a másik oldalon, mintha csak egy gyalogos lett volna. Egyszerűen tényleg már csak akkor lehet megismerni a természetét, amikor elsétálsz/sétálnál mellette.


Épp ezért nagyon fontos, hogy: ha kutyád van, mindig legyen pórázon, ha nincs elkerítve a terület, ahol vagy, és mindig figyelj, nehogy kisurranjon a kapun! Ha ez a kettő (sem) nem megy, akkor nem való a kutya.

2020. máj. 22. 01:21
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Portáról kiszaladó kutya rántott már le a bicikliről, hatalmasat estem, utána azon csodálkoztam ,hogy semmim nem tört el . Jópofa játék .. a tetanusszal,meg a horzsolásokkal együtt . Néhány ember egyszerűen nem fogja fel ,hogy a kutya nem játékszer ,sem kerti dísz .
2020. máj. 22. 01:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!