Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyák ehetnek főtt kruplit?

Békéséva kérdése:

A kutyák ehetnek főtt kruplit?

Figyelt kérdés
2020. dec. 27. 15:27
1 2 3
 11/22 anonim ***** válasza:
26%
#8 válaszom 0%. Miért?! Ez az összes anatómia könyvben benne van. Tényleg ennyire buták vagytok?
2020. dec. 27. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/22 anonim ***** válasza:
29%
A #9-est bezzeg felpontoztátok, pedig ő csak hozzátette az irányomhoz, hogy mi a következménye a nyálenzim hiányának.
2020. dec. 27. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/22 anonim ***** válasza:
67%
8as, vagy ki vagy te, aki itt vered a nyálad: erősen szövegértési gondjaid lehetnek. A 9-es érvelése kvázi szembemegy a tiéddel. A vékonybél hossza egy tényező, valóban, de nem mindent felülíró dolog. Nem tudományos megközelítés kiragadni egy dolgot az önigazolásod végett, a többit meg figyelmen kívül hagyni. Na, erre világított rá a 9-es komment is.
2020. dec. 27. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/22 anonim ***** válasza:
14%

#14 Sehol nem megy szembe az enyémmel. A nyálenzim hiányának következménye, hogy a hasnyálmirigy többletterhelést kap, amikor szénhidrátot adnak a kutyának. Ahelyett, hogy a fehérje, zsírbontással foglalkozna a szervezet, a szénhidrátot bontja, aminek aztán csak egy kis része hasznosul, mert a bevitt tápanyag hamarabb továbbjut a rövid vékonybélen, minthogy fel tudna teljes mértékben szívódni.


És még nekem vannak szövegértelmezési problémáim, igaz?

2020. dec. 27. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/22 anonim ***** válasza:
15%

"A vékonybél hossza egy tényező, valóban, de nem mindent felülíró dolog."


A vékonybél hossza határozza meg a felszívódási időt. Ha rövid, akkor csak a rövid idő alatt felszívódni képes tápanyagok tudnak hasznosulni, mert a táplálék hamar továbbjut. A szénhidrát pont nem ilyen, ahhoz hosszú bélrendszer kell, hogy ténylegesen hasznosuljon is.


Másik: Egy tényező a vékonybél, oké. Másik tényező, a nyálenzim hiánya. 2/2 húsevőre utal. Mégis milyen szempontokat akarsz még, hogy meg legyél győzve?

2020. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/22 anonim ***** válasza:
47%
Én meg a 4es vagyok és nem értem miért lettem lepontozva mikor a kutyák tényleg mindenevők 😂 az enyém zöldséget és gyümölcsöt is eszik, de a krumplit nem eszi meg
2020. dec. 27. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/22 anonim ***** válasza:
13%
Közben látom ezt is 0%-ra pontoztátok. Jól van, akkor higgyetek amit akartok, nem fogom magyarázni, mert úgy sem érdekel titeket. Egyszer majd nyissatok ki egy bármilyen oktató könyvet, amiben mindez le van írva az alapoknál.
2020. dec. 27. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/22 anonim válasza:
23%

Többen azt gondolják hogy a kutyák húsevők de nem.

Ehetnek de nagyon kell figyelni hogy kihült legyen ahogy minden étel.

Ha forró talál lenni az eggyik ételfalatkája megvesz és megharaphat ami elfertőzödhet. A kár halálos is lehet szóval adhatsz neki szinte minden ételt még zöltségeket is de figyelni kell arra hogy ne legyen forró!

2020. dec. 27. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/22 anonim válasza:
28%
Oké ki lehet magyarázni hogy ők húsevők de ha megeszik akkor lehet adni mert nem halálos
2020. dec. 27. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/22 anonim ***** válasza:
0%
A (78%)-osnak köszönöm szépen a felpontozást!
2020. dec. 27. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!