Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy lehet egy kutyát erre...

Hogy lehet egy kutyát erre betanítani?

Figyelt kérdés

Tervezem, hogy egy éven belül veszek egy kölyök kutyát. De valami olyan fajtát ami majd nagyra nő. Még pontosan nem tudom milyet. Azért szeretném kölyök korában, hogy hozzámszokjon és tanítgassam.

Arra hogy tudnám megtanitani, hogy ne legyen agresszív de ha esetleg baj van, meg tudjon védeni.Elég furcsa környéken lakunk és kitudja mikor mi történik. De tényleg nem szeretném, hogy ok nélkül agresszív legyen.


2010. aug. 13. 11:49
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

én ezeket ajánlom házörzés céljából:


Komondor

Kuvasz

(Roti&Dobermann)

Bullmasztiff

Fila brasiliero

angol bulldog

Belga juhász

Bobtail

Boerboel

Bordeaux-i dog

Berger de Brie

Cane Corso

stb.stb.

de az [link] -n nézd meg őket ... mert nemtudom h ezelőtt volt -e már kutyád vagy sem,

2010. aug. 13. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
még nem volt. Eddig nem volt kertes házunk ráadásul 10.emeleten laktunk. Csak cicám van.
2010. aug. 13. 12:06
 3/11 anonim ***** válasza:

1. vagyok :

akkor a west highland white terrier ( Westie )

2010. aug. 13. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

Ha jól szocializálod, és van már tapasztalatod nagytestű kutyák nevelésével kapcsolatban, akkor biztosan nem lesz agresszív. Hogy parancsra megvédjen, ahhoz már suli kell.


Ahhoz, hogy őrző-védőzni tudj, ahhoz egy 100%-ban kézbentartható kutya kell, hogy akár megkezdett támadásról is le tudd állítani. Abban a rendszerben, amiben én tanulok kutyázni (Tükör módszer) ehhez alap és középfokú tanfolyam kell.


Ahol komolyabb tanfolyam nélkül ÖV-zni engednek kutyát, ott nem ÖV-van, hanem vadítás, és onnantól nincs garanci arra sem, hogy csak parancsra támad,, és hogy paranccsal meg tudod állítani.

2010. aug. 13. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Először is tisztázzunk pár dolgot. Panelban laksz a 10. emeleten? Hosszú vagy rövid szőrű kutyát akarsz? Mindenképp nagy testű kell vagy közép testű is jó? Mennyi időd van foglalkozni a kutyával? Kezdő kutyás vagy-e? Stb. De ha gondolod dobsz egy privát üzenetet és úgy könnyebben meg a társalgás.
2010. aug. 13. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
eddig laktam 10.emeleten.Már kertesben lakunk. Kutyám még nem volt csak egy macskám. Nagy állatbarát vagyok. Sokat foglalkoznék vele.
2010. aug. 13. 12:20
 7/11 anonim ***** válasza:
12:17-es vagyok. Kéne még pár infó. Eddig annyit tudok, hogy kezdő kutyás vagy foglalkozással nem lenne gond illetve van kertetek. Lakásba bemehetne? Mert akkor rövid szőrű kutyát is tudnék ajánlani. Sétáltatva lenne? (fontos a szocializáció). Kutyaiskolára van lehetőséged?
2010. aug. 13. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Lakásba bejöhetne.Sétáltatva is lenne rendszeresen. Debrecenben lakok még nem néztem utána kutyaiskoláknak. De mindenképp fogok.
2010. aug. 13. 13:13
 9/11 A kérdező kommentje:
Olyami kéne nekem mint pl a Bullmasztiff. csak még keveset tudok róluk,bár alap,hogy utánajárok mindennek.
2010. aug. 13. 13:17
 10/11 anonim ***** válasza:
12:17-es vagyok: Írj privátot. Tudok ajánlani pár fajtát és el is tudlak látni jó tanácsokkal mind nevelés és vásárlás szempontjából is. Szívesen segítek :)
2010. aug. 13. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!